http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دستگیری دزدهای خوشگذران خانه های مجلل تهران

دستگیری دزدهای خوشگذران خانه های مجلل تهران

رسیدگی به این پرونده از مهر امسال و همزمان با شکایت مرد ساختمان ساز در دستور کار پلیس قرار گرفت. مرد جوان در شکایت خود مدعی شد، دیروز سوار بر ماشین شاسی بلند خود در حال خارج شدن از پارکینگ خانه ام در یکی از برج های منطقه نیاوران بودم که ناگهان دو مرد ناشناس وارد ماشینم شدند. آنها سلاحی را روی سرم گذاشتند. همچنین آمپولی را روی رگ گردنم قرار داده و ادعا کردند حاوی ویروس ایدز است و اگر با آنها همکاری نکنم، مرا به این ویروس آلوده می کنند. به همین خاطر مجبور شدم با آنها همکاری کنم. مردان خشن به زور مدارک و کلید خانه ام را گرفتند و بعد از پنج ساعت چرخاندن در خیابان مرا رها کردند. وقتی از دست مردان آدم ربا رها شدم، به خانه ام رفتم و متوجه شدم سارقان حدود 900 میلیون تومان پول و طلاهای مادرم را سرقت کرده اند.
با اظهارات مرد ساختمان ساز، تحقیقات برای شناسایی متهمان آغاز شد تا این که مرد جوان بار دیگر با مراجعه به بازپرس پرونده، دخترخاله اش را به عنوان عامل اصلی آدم ربایی و سرقت معرفی کرد. مرد جوان مدعی شد دخترخاله ام نوشین وضع مالی خوبی ندارد و قبل از سرقت با اصرار اعضای خانواده ام را به شمال فرستاد. به همین خاطر فکر می کنم او عامل اصلی آدم ربایی باشد.
همین موضوع کافی بود تا تحقیقات برای روشن شدن زوایای مبهم پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار بگیرد تا این که با بازداشت مظنون پرونده، راز این سرقت عجیب برملا شد.
زن جوان وقتی تحت بازجویی های پلیسی قرار گرفت، پرده از سناریوی سرقتشان برداشت و اقرار کرد: «پسرخاله ام وضع مالی خوبی داشت، به همین خاطر با همدستی پسردایی و همسرم تصمیم گرفتیم نقشه ای طراحی کنیم و مقداری از طلاهای خاله و دلارهای پسرخاله ام را از خانه شان سرقت کنیم. در همین جریان، پسردایی ام نامزدش را هم در جریان گذاشت و قرار شد او با دو پسر قوی هیکل از بچه محل هایشان، پسرخاله ام را گروگان بگیرند و پسردایی و شوهرم برای سرقت وارد خانه شان شوند. آنها کلاه گذاشته بودند تا دوربین های خانه تصاویرشان را ثبت نکند و سپس با سرقت طلا ها و دلارها متواری شده بودند. بعد از این ماجرا هم پول ها را بین خودمان تقسیم کردیم. هرگز تصور نمی کردم در این سناریو دستمان رو شود.»
با اعترافات متهم پرونده، پنج همدست او نیز که با پول های سرقتی به سفر شمال رفته بودند تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند. دزدان با پول های سرقتی یک خودروی میلیاردی اجاره کرده بودند و در حال خوشگذرانی بودند که سردی دستبند پلیس را بر دستانشان حس کردند.
با اعترافات عامل اصلی آدم ربایی و همدستانش با دستور آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی متهمان بازداشت و تحقیقات برای شناسایی و کشف اموال سرقتی آغاز شد.
همزمان با آغاز تحقیقات از متهمان در دادسرای جنایی، پنج مرد دیگر نیز با مراجعه به پلیس آگاهی شکایت های مشابهی را مطرح کردند.
یکی از مالباختگان به کارآگاهان گفت: چند روز قبل به بانکی در خیابان قیطریه رفتم. وقتی می خواستم از ماشین پیدا شوم، دو مرد و یک زن سوار ماشین شدند. آنها با تهدید اسلحه و سرنگی که در دست داشتند از من خواستند که به خانه ام بازگردم. دزدان وقتی متوجه شدند نامزدم در خانه است، مجبورم کردند با او تماس بگیرم و ادعا کنم در بیمارستان شهدا هستم و برای کمک به آنجا بیاید. بعد از چند دقیقه مقابل خانه توقف کردم و دو نفر از دزدان کلید خانه ام را گرفته و مرا در خودروی پژو 206 گروگان گرفتند. دزدان پس از حدود سه ساعت از خانه خارج شدند و مرا پس از چرخیدن در خیابان در محله ای خلوت پیاده کردند.وی اضافه کرد: دزدان پول، طلا و لوازم باارزش را از خانه سرقت کرده بودند. آنها با خیال راحت در خانه من برای خودشان غذا درست کرده و خورده بودند.
بررسی شکایت ها نشان می داد، هشت عضو این باند با شناسایی افراد پولدار در شمال شهر آنها را تعقیب کرده و در فرصتی مناسب سوار خودرو شده و با تهدید اسلحه و سرنگ آلوده سرقت های خود را انجام می دادند. دزدان در جریان سرقت های خود به خانه دو تن از بستگان خود هم دستبرد زده بودند.
پس از شناسایی دزدان از طرف شکات و اعتراف آنها به سرقت های سریالی، بازپرس پرونده برای متهمان قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده برای محاکمه به دادگاه فرستاده شد.

دستگیری دزدهای خوشگذران خانه های مجلل تهران

منبع: نمناک
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رفتارهای دختر باجناقم مرا از خود بیخود کرد
فروش قصر رویایی برد پیت و آنجیلنا جولی +عکس
تصاویر حاشیه های سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی
توصیه‌هایی به زائران اربعین
9 عادت اشتباهی که برای رسیدن به موفقیت باید ترک کنید
استخدام کارگر جهت کار در کارخانه لوازم خانگی
دمنوش بابونه با یک دنیا خواص و فایده
تقلب از نوع منصوریان + عکس
توالت های که تا به حال ندیده اید +عکس
حمله خرس به جوان لرستانی +عکس
ظریف و کری حتي از همسرانشان بيشتر با هم حرف مي‌زدند!
نقاشی های دیدنی روی بدنه ماشین
خلاقیت: تمامی اتومبیل ها باید از مجاز یورو ۴ تبعیت کنند / افت معافیت معاینه فنی خودرو ها از ۵ سال به دو سال
استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری و اداری
خون کی روش به جوش آمد
بارش اولین برف پاییزی در اردبیل +عکس
استخدام شرکت ها در سال ۹۵
مهمان سرزده وناخوانده که میگن یعنی این !!
استقلال قطعا، پرسپولیس شاید!
بازیگران و عوامل فیلم سینمایی متولد 65 در اکران خصوصی +عکس
تبلیغات