پارک های علم و فناوری مراکز موثری در تجاری سازی پژوهش ها هستند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در دیدار با اعضای شبکه‌ پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه در جهان امروز به سرعت در حال پیشرفت است افزود: کشورهای اسلامی علیرغم ظرفیت‌های فراوان و دانش موجود با عقب ماندگی‌هایی نیز روبه رو هستند و هنوز برخی کشورها قادر به تأمین نیازهای اولیه خود نیستندو

وی بر ضرورت پرداختن به دلیل عقب ماندن کشورهای اسلامی در توسعه پیشرفت تأکید و خاطر نشان کرد: توجه به عوامل سرمایه انسانی، تحقیق و توسعه با بهره‌وری و حفظ محیط زیست می‌تواند، شرایط پیشرفت این کشورها را فراهم کند.

نجفی پارک‌های علم و فناوری را در تجاری سازی دستاوردها بسیار موثر عنوان و تصریح کرد: اگر بین این ساختارها تعامل و همکاری لازم وجود داشته باشد می‌تواند منجر به ایجاد سرعت پیشرفت علم و ارتقای کیفی شود.

استاندار گیلان هدف از تشکیل شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران را تبدیل دانش به ثروت عنوان و خاطر نشان کرد : برگزاری دو جلسه برای کشورهای عضو، ظرف مدت یک ماه در رشت به منظور انتقال توانمندی‌های مدیران پارک‌های عضو و تعامل بیشتر بین آنها است.

وی تشکیل نشست کشورهای عضو و حضور بیش از ۴۰ نفر از مدیران با همکاری بانک توسعه اسلامی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: این حضور پررنگ ناشی از عزم جمهوری اسلامی ایران و نیز مدیران استان گیلان به منظور پشتیبانی از مراکز علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان است.

نجفی بهره‌وری لازم از فرصت‌های موجود در کشورهای عضو شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی را ضروری عنوان و پیشنهاداتی را در این خصوص ارائه کرد و افزود: بازاریابی در کشورهای عضو ، استقرار شرکت‌های فناوری کشورهای عضو در پارک علم و فناوری گیلان و بالعکس، استفاده از سرمایه‌گذاران کشورهای عضو شبکه برای اجرای طرح‌های دانش بنیان صنعتی و نیمه صنعتی، انجام پروژه‌های متقابل به شکل برون سپاری، تشکیل شرکت‌های فناور در پارک گیلان و پارک کشورهای عضو و طراحی و راه اندازی نمایشگاه‌ها، فناوری و تجاری سازی آنها با همکاری کشورهای عضو پارک علم و فناوری گیلان از پیشنهاداتی هستند که می‌توانند منجر به بهره‌وری لازم از فرصت‌های موجود شود.

گفتنی است اعضای شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی از کشورهای مصر، پاکستان، سودان، اندونزی، مالزی، عراق، سوریه، سنگال و نجریه و مدرسانی از کشورهای آلمان و مالزی به منظور شرکت در نشست آموزشی کشورهای اسلامی تحت عنوان مدیریت و برنامه‌ریزی برای نوآوری و کارآفرینی به گیلان سفر کرده بودند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات