http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

جلسه قوه قضائیه با برخی مدیران شبکه‌های اجتماعی در آستانه انتخابات

جلسه قوه قضائیه با برخی مدیران شبکه‌های اجتماعی در آستانه انتخابات

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: در آستانه انتخابات با برخی مدیران شبکه‌های اجتماعی جلسه گذاشته و هشدارهای لازم به آنان داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیر مرتضوی در جلسه کارگروه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان رضوی، با بیان این که همانطور که هیأت‌های اجرایی تکالیفی دارند هیأت‌های نظارت هم تکالیفی دارند، اظهار کرد: وظیفه همه دستگاه‌ها و صدا و سیماست که این موضوع را برای مردم تشریح کنند که در زمان انتخابات تمامی دستگاه‌ها تکالیف قانونی خود را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: ممکن است افرادی در مرحله بعد رد صلاحیت‌ شوند و این به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید و بخواهند فضا را ملتهب و متشنج کنند، در این راستا وظیفه دستگاه قضایی برخورد با اینگونه افراد چه در فضای مجازی و چه در فضای سنتی است.

مرتضوی با تاکید بر اینکه در زمان تائید و رد صلاحیت‌ها فضا باید رصد شود تا به اهدافی که داریم برسیم، تصریح کرد: سازمان‌ها باید تکالیف خود را به موقع انجام دهند، کمیته رصد فضای مجازی قرار است در هر شهرستانی با محوریت دادستان آن شهرستان تشکیل شود و در مرکز استان هم با محوریت معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مشهد تشکیل جلسه دهد. پلیس فتا، پلیس امنیت عمومی، ‌اداره اطلاعات و مخابرات مشهد عضو کارگروه این کمیته هستند.

وی با اشاره به اینکه جرایم و تخلفاتی که در فضای انتخاباتی به وقوع می‌پیوندند برای ما بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: شناسایی مدیران گروه‌های اجتماعی یکی از وظایف کمیته رصد فضای مجازی است که قرار است با برخی مدیران این شبکه‌های اجتماعی جلسه گذاشته شود و هشدارهای لازم به آنان داده شود. در برخی از شهرستان‌ها این اتفاق افتاده و این جلسات برگزار شده که اگر افراد مذکور قوانین را رعایت نکنند جلوی حضور آنها را در شبکه‌های اجتماعی با دستور دادستان و مقام قضایی خواهیم گرفت.

مرتضوی در خصوص جانمایی فضاهای تبلیغاتی اظهار کرد: در این رابطه ستاد مصوبه دارد و به شهرستان‌ها نیز ابلاغ شده است، در شرایط فعلی ارتباط بین سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید با یکدیگر قوی‌تر باشد و تعامل اطلاعات با یکدیگر داشته باشند. تاکید ما این بود که دوستان در سازمان‌ها و دستگاه‌های خود کمیته انتخابات تشکیل دهند، هر چه این اتفاق بیفتد هماهنگ‌تر عمل می‌شود و خروجی‌اش مشخص‌تر است.

وی یادآور شد: در انتخابات گذشته کسانی که از فضای مجازی استفاده می‌کردند پس از پایان مهلت تبلیغات در این شبکه‌ها به تبلیغ می‌پرداختند که این کار نباید در انتخابات پیش‌رو صورت گیرد، حتی مخابرات می‌تواند برای 24 ساعت این فضا را قطع کند

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کیلیپ فیلم به چه دلیل زندگی میکنی؟ کلیپ انگیزشی شگفت انگیز +( آپارات ) پخش
استخدام متخصص سئو در شرکت سالیان سفر امین
کلیپ فیلم ۵ فکر نو آورانه با استفاده بطری های پلاستیکی بلا استفاده
استخدام ویزیتور فروش در یک شرکت معتبر در رشت
احتمال ائتلاف کُردها با ارتش سوریه برای مقابله با ترکیه (۲ عکس)
سفر وزیر خزانه داری آمریکا به عربستان و فلسطین اشغالی
یک درصد جامعه آمریکا، اغلب منافع تجاری را در اختیار دارند/ایران و روسیه باید بخشی از راهکار بحران سوریه باشند/برجام جهان را امن تر کرد
زمان اکران نهنگ عنبر 2 چه زمانی است؟
ریشه‌شناسی قتل‌های خانوادگی
بهترین راه برای شکم شش تکه
گواردیولا:به یونایتد ها تبریک می گویم/ما هم شانس گل داشتیم
مورینیو:به خاطر هواداران و بازیکنان از کسب برد در دربی خوشحالم
آنچلوتی:بایرن بازی را کنترل کرد و برنده شد/بازگشت باداشتوبر خوشحال کننده است
صعود قیمت سکه و طلا و در بازار (۲ عکس)
راهنمای گردشگری شانگهای
بانوان کوهنورد کشور عازم قله سالوک خراسان شمالی شدند
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
افزایش ۱۵ درصدی قیمت برخی کالاهای داخلی در اصفهان
واقفان سیستان و بلوچستان به بیماران هموفیلی توجه ویژه داشته باشند
مگاپروژه های استان اردبیل راکد و غیرفعال است
تبلیغات