برداشت از میادین مشترک نفت و گاز در اولویت صنعت نفت است


به گزارش خبرنگار مهر، رکن‌الدین جوادی ظهر پنجشنبه در نشست با فعالان برجسته اقتصادی کشور اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد افتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی بودیم که با حضور رئیس جمهور در پارس جنوبی صورت گرفت.

وی برداشت از میادین مشترک نفت و گاز را به عنوان یکی از اولویت‌های صنعت نفت عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا شاهد توسعه شتابان در پارس جنوبی و تکمیل پروژه‌ها در این منطقه هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به تجمیع ظرفیت‌ها در حوزه‌های مرزی میادین مشترک اشاره کرد و افزود: توسعه میادنی مشترک در گرو  تامین مالی مناسب و به موقع است.

وی با اشاره به نقش توسعه طرح‌های مورد نظر صنعت نفت در ارتقای شاخص تولید درآمد و گشایش بازارهای تجاری، اضافه کرد: صنعت نفت انتظار دارد که بخشی از درآمدهای ملی كنونی حوزه پارس جنوبی به منظور راهبری و تداوم برنامه‌های ساخت و بهره برداری به این بخش اختصاص یابد.

جوادی خاطرنشان کرد: الگوی مشاركت در اسناد راهبردی صنعت نفت به‌ویژه در قالب قراردادهای جدید بر هدایت جریان سرمایه‌گذاری در مگاپروژه‌ها طرح‌ریزی شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که با تركیب منابع مالی داخلی، حداكثر كارایی و انتفاع تجاری از محل راه‌اندازی و بهره‌برداری به موقع از طرح‌ها ایجاد شود.

تعداد از اقتصاددانان برجسته کشور از پروژه‌های منطقه ویژه پارس بازدید کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال