شورای نگهبان نباید تضعیف شود/ حریم‌ها را رعایت کنیم


به گزارش خبرنگار مهر‏، آیت الله عباسعلی روحانی پیش از ظهر پنج‌شنبه در نشست «امام خمینی(ره) و مجلس خبرگان، ویژگی‌ها و وظایف» که با حضور جمعی از حوزویان در موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در قم برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه به دلیل ورود آیت الله سید حسن خمینی به عنوان نامزد انتخابات التهاب بدی در میان یکی از اردوگاه‌های سیاسی کشور ایجاد شده است.

وی در این زمینه ادامه داد: وظایف شورای نگهبان مشخص است و هر تصمیمی برای یادگار امام راحل بگیرد محترم است و نباید این نهاد را تضعیف کرد. اگر عنوان می‌شود احراز صلاحیت توسط مراجع تقلید باشد در این صورت نیز در ‌‌‌نهایت باید خود شورای نگهبان تصمیم بگیرد.

رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی عنوان کرد: اینکه انسان نماز را به خاطر رفتن به بهشت بخواند نوعی شرک است و بسیاری از انسان‌ها گرفتار این شرکند و نادر هستند کسانی که خدا را عاشقانه عبادت کنند.

وی بیان داشت: ‌عبودیت مبنای تمام تفکرات سیاسی امام راحل بود و در انقلاب اسلامی خودش را نشان داد و حکومتی دینی تشکیل شد.

رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی افزود: اگر امام راحل در برخی بیانات ولایت فقیه را ولایت رسول الله(ص) عنوان کرده‌اند درست است و این از جهت اطلاق است.

وی تصریح کرد: ولایت فقیه اسلام شناس‏، مطلع، آگاه به زمان، شجاع، مدیر و مدبر است و باید جامعه را اداره کند و این اندیشه سیاسی امام راحل است.

آیت الله روحانی ابراز کرد: اگر فقیهی رأی عمومی نداشته باشد به زور نمی‌تواند بر مردم حکومت کند.

بحث‌های پیرامون انتخابات نباید موجب گریزان شدن مردم از ولایت فقیه نشود

رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن انتخابات در شرایط کنونی باید حریم‌ها را رعایت کنیم و حواسمان باشد بحث‌هایی که‌ گاه در حجره و حوزه می‌شود باعث نشود که مردم از اصل ولایت فقیه گریزان شوند.

وی ادامه داد: اگر نتیجه این مباحث علمی به گونه‌ای باشد که مردم به حساب نیایند این کار درستی نبوده زیرا از اندیشه امام راحل به دور است. امام خمینی(ره) همواره بر مردم و رای آن‌ها تأکید داشتند.

آیت الله روحانی با بیان اینکه دشمن همواره برای نادیده گفتن مردم سرمایه گذاری می‌کند، اظهار کرد: اگر گروهی کارهایی می‌کنند و آن را به نام دفاع از ولایت فقیه عنوان می‌کنند بدانند که این دفاع نیست بلکه تخریب ولایت فقیه است. متأسفانه در این مواقع نفوذ دشمن را انسان احساس می‌کند و در اینجا سخن رهبر انقلاب درخصوص نفوذ دشمن سنجیده و به جا است.

یکی از کاربردی‌ترین ابزار نفوذ در طول تاریخ حماقت‌های داخلی بوده است

وی با بیان اینکه نفوذ از گذشته مطرح بوده، عنوان کرد: یکی از کاربردی‌ترین ابزار نفوذ در طول تاریخ حماقت‌های داخلی بوده و گاهی دشمن از سوی حماقت‌ها و ترس‌های برخی افراد استفاده می‌کند و نفوذ می‌کند.

رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی با بیان اینکه نفوذ اشکال متفاوتی دارد، اظهار داشت: اگر کسی به گونه‌ای رفتار و یا با غلو از ولایت فقیه حمایت می‌کند باید به این فرد شک کنید.

وی تصریح کرد: اعضای مجلس خبرگان رهبری نباید ترس داشته باشند زیرا بودن فرد ترسو و طمع کار در این جایگاه بزرگ خطرناک است. اعضای خبرگان وکلای ملت هستند و جایگاه‌شان بزرگ است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال