http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

موقعیت ویژه منطقه آزاد ارس در گسترش روابط اقتصادی ایران و روسیه

موقعیت ویژه منطقه آزاد ارس در گسترش روابط اقتصادی ایران و روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس، جهانگیر کرمی ظهر پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس در دومین سیمنار تخصصی بررسی فرصت های اقتصادی ایران و روسیه اظهار داشت: با توجه به شرایط جدید حاکم بر منطقه و روابط ایران و روسیه، ارس موقعیت منحصربفردی برای گسترش روابط اقتصادی ایران و روسیه و کشورهای منطقه دارد.

وی افزود: یکی از نقاط استراتژیک و یکی از کانون های ارتباط بین المللی برای ایران در ارتباط با قفقاز جنوبی، روسیه و حوزه کشورهای اوراسیای مرکزی، منطقه آزاد ارس است.

کرمی خاطر نشان شد: ارس می تواند نقش مهمی در گسترش روابط ایران و روسیه ایفا نماید و با توجه به توافق های صورت گرفته بین مقامات ارشد دو کشور فرصت های خوبی برای توسعه روابط تجاری و بازرگانی ایجاد شده است.

استاد دانشگاه تهران گفت: ارس بدلیل نزدیکی و دسترسی های ارتباطی که دارد و از گذشته های دور کانون ارتباطی ایران و حوزه شوروی سابق بوده است و از سوی دیگر سرمایه گذاری های مناسب صورت گرفته، مستعد تبدیل به کانون توسعه روابط ایران و روسیه و کشورهای منطقه و مبنایی برای همکاری های منطقه ای و بین المللی است.

وی با بیان اینکه رویکرد بین الملل گرا راهکار اقتصاد ایران است، افزود: روابط تجاری ایران و روسیه سال گذشته حدود ۱.۵ میلیارد دلار بود ولی بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا آخر سال بیش از دو میلیارد دلار می رسد.

کرمی تصریح کرد: با توجه به توافق ها و مذاکرات روسای جمهور و مقامات دو کشور و به ویژه توافق همکاری های ۱۰ ساله ۷۰ میلیارد دلاری به نظر می رسد در سال های آینده گسترش روابط ایران و روسیه حداقل در مرحله اول دستیابی به چهار میلیارد دلار گذشته بوده و در گام بعد تا ۱۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

دومین سیمنار تخصصی بررسی فرصت های اقتصادی ایران و روسیه با هدف آشنایی فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان منطقه آزاد ارس با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و جهانگیر کرمی رئیس میز روسیه در ایران و استاد دانشگاه تهران و همچنین اساتید دانشگاه ها و فعالان عرصه اقتصاد در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

کالاهای ایرانی قدرت تسخیر بازار روسیه را دارند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این سیمنار تخصصی گفت: بسیاری از محصولات تولید شده در ایران قابلیت صادرات دارند و باید با بازاریابی صحیح بازار روسیه را تسخیر کنند.

محسن خادم عرب باغی در جمع فعالان اقتصادی ارس اظهار داشت: در این میان توجه به مفاهیم بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار است امروزه شرکت های بزرگ با توجه ویژه به مفاهیم علمی و تحقیقاتی، نیازهای جوامع را شناسایی کرده و با بهبود کیفیت کالا و تدوین نظام تولید و توزیع دقیق و همچنین تبلیغ موثر، صاحب نام تجاری معتبر می شوند.

وی گفت: با توجه به توافق های خوبی که بین روسای جمهور دوکشور ایران و روسیه صورت گرفته است و از سوی دیگر موقعیت بسیار خوب ارس برای ایفای نقش موثر در افازیش ارتباطات اقتصادی بین دوکشور، میز روسیه در ارس تشکیل شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده در روابط بین دوکشور و موقعیت خوب ارس در منطقه، میز روسیه در منطقه آزاد ارس برای هدایت صحیح علاقمندان به سرمایه گذاری و صادرات تشکیل شد.

وی برگزاری دومین سیمنار تخصصی بررسی فرصت های اقتصادی ایران و روسیه را با هدف آشنایی فعالان اقتصادی با آخرین وضعیت اقتصادی روسیه و فرصت های پیش رو عنوان کرد و بر لزوم بهره مندی از فرصت های جدید تاکید کرد.

محسن خادم عرب باغی گفت: بسته های ویژه ای آماده کرده ایم و در اختیار علاقمندان تعامل اقتصادی با روسیه و صادرکنندگان ایرانی قرار می دهیم.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام تعدادی برقکار در محدوده شرق و جنوب شرق تهران
استخدام منشی خانم جهت کار در دفتر دکوراسیون و کابینت
محمود مقامی در برنامه حالا خورشید + عکسها و گفتگو
بلایی که زن معتاد سر این خانواده آورد +عکس
حادثه مرگ بار در شهربازی در استرالیا
این گردن بند 34 میلیون دلار قیمت دارد (عکس)
لباس های جالب از نوع ژاپنی +عکس
این افراد واکسن آنفلوآنزا تزریق نکنند
درجه بندی گوشت قرمز بهانه‌ای برای گران‌فروشی
استخدام داروساز جهت مسئول فنی یک واحد تولیدی
استخدام مسئول فنی MMT در شیفت صبح
استخدام منشی جهت شرکت عمرانی در مشهد
استخدام مدرس در آموزش عالی آفتاب در مشهد
استخدام منشی مسلط به کامپیوتر و سایت در مشهد
استخدام پزشک عمومی جهت کار در مطب
استخدام پشتیبان سایت،بازاریاب فروشگاه اینترنتى،منشی
کیلیپ فیلم لاکپشت و تردمیل +( آپارات ) پخش
فیلم کشتن شگفت انگیز مار بزرگ همانند سوسک می کشه ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم فیلی که از خیلی از مردم باوفاست ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم کلیپی تعجب آور از کشتن و خوردن مار !!! ( آپارات ) -دانلود و پخش
تبلیغات