نگذاریم فردی از قطار انقلاب پیاده شود/ احزاب سعه‌صدر داشته باشند


به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی روز پنجشنبه در دیدار احزاب و تشکل های سیاسی اصولگرای استان قزوین که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: خدمت در جمهوری اسلامی و هر مسئولیتی که باشد یک فرصت و توفیق است که باید مغتنم شمرده و از آن برای خدمت صادقانه به مردم استفاده کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به آموزه های دینی در اتخاذ رفتارهای اسلامی با مردم و یکدیگر اظهارداشت: همانگونه که پیامبر اکرم(ص) با عطوفت و مهربانی توانست تحول عظیمی در جامعه ایجاد کند ما هم به عنوان پیروان آن حضرت باید با بخشش و گذشت بتوانیم همه نیروها را با نظام جمهوری اسلامی همراه کنیم زیرا امروز بیش از هر زمان دیگری، انقلاب به همراهی نیروها نیاز دارد.

همتی یادآور شد: بایدبپذیریم همدلی، عطوفت، گذشت و مهربانی در پیشبرد فعالیت ها نقش تعیین کننده ای دارد و همان گونه که پیوند ناگسستنی بین رهبری و ملت توانست توطئه ها را خنثی و نظام را پایدار نگه دارد امروز هم ملت با اتحاد و انسجام و تبعیت از رهبری می توانند با صلابت در شرایط بحرانی به میدان آمده و نقش آفرینی کند.

استاندار گفت: باید بتوانیم همدیگر را تحمل کرده و دوستی های بین خود را بیشتر کنیم و شایسته نیست رفتار ما به گونه ای باشد که افرادی از قطار نظام و انقلاب پیاده شوند.

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب اقتدار نظام است

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حضور مردم در انتخابات تصریح کرد: وقتی رهبری فرمودند"حتی اگر کسی جمهوری اسلامی و رهبری را قبول ندارد پای صندوق های رای حاضر شود" این موضع گیری و بیانات به نوعی راهنما و چراغ راه برای همه است که متوجه باشیم حضور مردم در پای صندوق های رای نظام را بیمه می کند و امروز بیش از هر زمان دیگری کشور به این حضور و مشارکت حداکثری نیاز دارد.

همتی گفت: تاکید رهبری به رای ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات سال ۸۸ بیانگر آن است که مشارکت حداکثری، سرمایه نظام  است که خلق این ارزش و سرمایه از سوی ملتی باروحیه انقلابی محقق شده و همین حضور میلیونی حماسه ۹ دی را خلق کرد لذا هر کس دلسوز رهبری و نظام است باید در تحقق مشارکت و جذب حداکثری تلاش کند.

نماینده عالی دولت دراستان قزوین گفت: در حوزه های سیاسی باید منافع ملی در اولویت باشد و فعالان سیاسی، تشکلها و گروه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی لازم است بدانند مصالح و منافع ملی باید در اولویت همه کارها باشد.

دستاوردهای مذاکرات هسته ای به مردم بازگو شود

استاندار با اشاره به مذاکرات هسته ای هم اظهارداشت: مذاکرات بدون نظر موافق رهبری و طرح موضوع نرمش قهرمانانه از سوی ایشان هرگز پیش نمی رفت و دولت و تیم مذاکره کننده هم با تدبیر، عقلانیت و گفت و گو توانست دشمن را به معنای واقعی خلع سلاح کند و به نتایج موفقی دست یابد.

همتی بیان کرد: در پی مذاکرات هسته ای پرونده pmd بسته شد و ۱۲ قطعنامه ظالمانه که به دروغ در سایه تبلیغات، فعالیت های هسته ای ایران را با ماهیت نظامی به دنیا معرفی کرده بود به کنار رفت و جوسازی های بیهوده خنثی شد و همه متوجه شدند رویکرد ایران در فعالیت های هسته ای، نظامی نیست لذا باید ابعاد این موفقیت در سطوح ملی تبیین و دستاوردهای آن برای مردم تشریح شود و غفلت از آن منطقی نیست.

اقتصاد مقاومتی، راهکار برون رفت از مشکلات

استاندار با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: بنگاه های اقتصادی و تولیدی با مشکلاتی از قبیل نبود بازار فروش محصولات، افزایش هزینه ها، بدهی و معوقات بانکی، بدهی به دستگاه های خدمات رسان مواجهند و کاهش قیمت نفت نیز به کمتر از ۳۰ دلار مشکلات را بیشتر کرده که برای برون رفت از وضعیت کنونی و خنثی کردن توطئه ها، باید اجرای اقتصاد مقاومتی در اولویت باشد.

وی گفت: اگر چرخ های اقتصادکشور به درستی حرکت نکند مردم تحت فشار قرار می گیرند لذا در این شرایط همه قوا و نهادها باید وارد میدان شده و با استفاده از توان انسانی و اقتصادی همه نیروها برای برون رفت از این شرایط بسترسازی و چاره اندیشی کنند.

استاندار در خصوص انتخابات هم بیان کرد: در انتخابات امسال جریان ها و گروه های سیاسی باید ضمن رقابت سیاسی برای ایجاد نشاط، شکوفایی و امید در جامعه گام بردارند و زمینه مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای را فراهم کنند.

استاندار افزود: رای دادن مردم به تقویت نظام کمک می کند و هر کس که در پای صندق های رای حاضر شود باید مورد تکریم و تجلیل قرار گیرد زیرا کم شدن حتی یک رای دشمن را شاد می کند.

وی گفت: نیروهای سیاسی، دلسوزان نظام هستند که باید در راستای انسجام، یکپارچگی، مودت و جذب دیگران تلاش کنند؛ جمهوری اسلامی ظرفیت جذب همه جریان ها را دارد و نباید از حضور دیگران نگران شد بلکه موظفیم از این ظرفیت های گسترده نظام استفاده کنیم.

استاندار در مورد فعالیت سیاسی و اجتماعی زنان بیان کرد: اگر امروز بانوان به میدان آمده اند نباید آن را به مفهوم یک رفتار و جریان فمنیستی تلقی کرد زیرا همین زنها بودند که در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مناسبت های ملی و مذهبی دوشادوش مردان در صحنه های مختلف انقلاب حضور یافتند و امروز هم می خواهند در عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مدیریتی فعالیت کرده و نقش آفرینی کنند و باید از آن استقبال کنیم.

احزاب سعه صدر و گذشت داشته باشند

وی تصریح کرد: با سعه صدر و رافت انقلابی باید زمینه حضور همه جریان ها را در جامعه فراهم کنیم و راه را بر نیروها و افراد دلسوز به اسلام و انقلاب نبندیم لذا ما هم از نقد دلسوزانه و کاربردی جریان های مختلف استقبال می کنیم اما انتظار داریم نقدها و تذکر همراه با رعایت ادب و اخلاق اسلامی باشد تا به پویایی و فعالیت هر چه بیشتر نظام و جامعه کمک کند.

وی افزود: اگر احزاب و تشکل های سیاسی قزوین در مسیر همدلی و وحدت گام بردارند رضایت رهبری هم فراهم می شود زیرا با هم افزایی نیروها و در کنار هم قرار گرفتن جریان ها و شخصیت های سیاسی می توان به توسعه جامعه و تقویت نظام کمک کرد.

استاندار گفت: در دوران ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولت های مختلفی جابجا شده اند اما مهم نظام اسلامی است که استوار برجای مانده لذا باید سعه صدر داشت و در میسر رقابت ها از حدود اخلاق خارج نشد تا بتوان فضایی مناسب برای تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کرد.

در این نشست جمعی از اصولگرایان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در زمینه موضوعات و مسائل مختلف استان را مطرح کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال