بازپرداخت وام های کشاورزی شهرستان بناب استمحال شود


به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله فرج اللهی ظهر پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات کشاورزان شهرستان بناب از پرداخت ۹۸۰ فقره وام کشاورزی به مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان و عدم وصول بموقع آن در شهرستان بناب خبرداد.

وی افزود: متأسفانه تعدادی از کشاورزان بعلت عدم مراجعه به بانک ها و نپرداختن بموقع دیون خود باعث کاهش نقدینگی و افزایش جرائم خود می شوند که این موضوع کشاورزان را با مشکل مواجه ساخته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به اینکه تمدید و استمحال وام های کشاورزی مصوبه هیأت وزیران است؛ گفت: بانک ها باید طبق این مصوبه در جهت حمایت از بخش کشاورزی و باتشکیل کارگروه ویژه نسبت به تمدید یا استمحال وامهای کشاورزی اقدام کنند.

فرج اللهی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعدادی از کشاورزان خوش حساب نسبت به تسویه حساب بموقع وام های خود اقدام کرده اند، بصورت تشویقی وام جدید به آنها پرداخت خواهد شد.

وی همچنین با انتقاد از عدم پرداخت غرامت محصولات کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی در این شهرستان تصریح کرد: در حالی که امسال بر اثر سه مرحله سرمازدگی ۴۰ الی ۷۰ درصد محصولات کشاورزی آسیب دیده است، متأسفانه تاکنون ریالی از بابت غرامت به کشاورزان بیمه شده پرداخت نشده است.

به گفته فرماندار بناب، سرمازدگی اوایل سال جاری بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال به محصولات باغی و زراعی این شهرستان آسیب وارد کرده است.

فرج اللهی عدم پرداخت بموقع غرامت به بیمه شدگان را عامل بی رغبتی و بی اعتمادی کشاورزان به بیمه کشاورزی اعلام و اظهارکرد: آذربایجان شرقی از استعداد زیادی برای آسیب پذیری محصولات کشاورزی برخوردار بوده و لازم است کشاورزان مورد حمایت بیمه ای قرار گیرند.

وی تأکید کرد: بازار فروش محصولات کشاورزی از یک سو و آسیب های طبیعی از سوی دیگر باعث ضرر و زیان های متعدد مالی به کشاورزان شده است.

فرماندار شهرستان بناب تأمین بار مالی ناشی از استمحال وام های کشاورزی را در اجرای مصوبه هیأت وزیران مهم اعلام کرد و خواستار حمایت های ویژه دولت از کشاورزان آسیب دیده شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال