شهروندان خراسان رضوی پا به رکاب شدند


به گزارش خبرنگار مهر، در همایش ههای متعدد دوچرخه سواری که صبح امروز در شهر های مشهد، قوچان، برسکن، چناران، نیشابور، گناباد، خواف، زاوه، فریمان، رشتخوار، خلیل آباد، تربت جام، تربت حیدریه، کاشمر و جغتای برگزار شد بسیاری از شهروندان با شرکت در همایش دوچرخه سواری برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کردند.

به همین مناسبت در همایش دوچرخه سواری که صبح پنجشنبه با حضور استاندار خراسان رضوی و از محل میدان فردوسی مشهد برگزار شد هزاران شهروند مشهدی شرکت کردند.

حفظ محیط زیست باید به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شود

استاندار خراسان رضوی در همایش دوچرخه سواری صبح امروز با تاکید بر اینکه حفظ و حراست از محیط زیست به عنوان میراث مشترک بشریت باید به فرهنگ عمومی جامعه و باور تبدیل شود اظهار کرد: برای داشتن محیط زیست سالم و هوایی پاک در کنار دستگاههای اجرایی نیازمند مشارکت شهروندان هستیم،

علیرضا رشیدیان بیان کرد: زندگی ما در شهر منتسب به حضرت امام رضا(ع) لزوم الگوبرداری از آن امام همام را در توجه به محیط زیست دوچندان می کند.

وی ادامه داد: توسعه اقدامات شهرداری مشهد در ایجاد مسیرهای حرکت دوچرخه سواران، افزایش تعداد ایستگاههای دوچرخه در کنار انجام اقداماتی برای گسترش فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی در بین شهروندان، به داشتن محیط زیست سالم کمک شایان توجهی می کند.

وی با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست یکی از دغدغه های مشترک در تمامی جوامع بشری است ادامه داد: آثار منفی ریزگردها در آلودگی محیط زیست و ناپاک شدن هوا، از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در سطح گسترده ای نمایان شده است.

گفتنی است در پایان مراسم دوچرخه سواری امروز همچنین به قید قرعه تعداد ۲۰ دوچرخه و تعدادی «من کارت» به شرکت کنندگان اهدا شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال