بررسی ۲۲۵ پرونده در کمیسیون‌های پزشکی قانونی لرستان


به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا نظیفی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کمیسیونهای پزشکی قانونی برای بررسی پرونده ها اظهار داشت: در مجموع ۲۲۵ پرونده در این کمیسیونها مورد بررسی و به نتیجه رسیده است.

وی از بررسی پنج پرونده دیگر در کمیسیونهای پزشکی قانونی لرستان خبر داد.

مدیر کل پزشکی قانونی لرستان ادامه داد: گواهی های مربوط به این ۲۲۵ پرونده‌ها از این مرکز صادر شده و پنج پرونده دیگر نیز در حال بررسی بوده و به زودی گواهی و جواب قطعی آن ها نیز صادر خواهد شد.

نظیفی با اشاره به عدم آگاهی کافی مراجعین نسبت به قوانین و منابع علمی پزشکی و تفسیر شخصی از قوانین و اطلاعات پراکنده پزشکی آنها در خصوص درخواست تشکیل کمیسیون گفت: اکثر افراد متقاضی تشکیل کمیسیون، در این خصوص دارای اطلاعات کافی نبوده و با اخذ مشاوره یا درخواست معاینه مجدد به اعتراض آنها رسیدگی می شود.

وی با تاکید بر اینکه آراء صادره در کمیسیون پزشکی از سوی کارشناسان و متخصصین مدعو به جلسات کمیسیون بر اساس مستندات ارائه شده در پرونده و تطبیق با قوانین و موازین علمی و جاری کشور و کتب مرجع صادر می شوند گفت: در نهایت تغییر محسوسی در نظریه ها مشهود نبوده و در مواردی هم که تغییر پیدا می کند وجود مستندات جدید از قبیل کلیشه های رادیوگرافی، مشاوره تخصصی و پرونده بالینی در تغییر نتیجه و اثبات ادعا موثر بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی لرستان افزود: به افرادی که معترض به نظر ارائه شده درگواهی های صادره هستند توصیه می‌شود قبل از تقاضای تشکیل کمیسیون، نسبت به مراجعه و اخذ مشاوره های لازم از کارشناسان مربوطه‌ این اداره کل اقدام تا از صرف هزینه اضافی و اتلاف وقت مراجعین جلوگیری شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال