شهرداری مشهد آمادگی لازم برای احداث قطار شهری در کربلا را دارد


به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی در دیدار با فرماندار کربلا در محل شهرداری مشهد افزود: به منظور کسب رضایت زائران کربلا باید در آینده‌ای نزدیک قطار شهری روگذر از محل شهر نجف تا کربلا مورد احداث قرار بگیرد تا جا به جایی زائران به سهولت امکانپذیر باشد

وی همچنین از همکاری‌های فرماندار کربلا در مراسم اربعین قدردانی کرد و افزود: حادثه اربعین از صدر اسلام بازتاب بسیار مطلوبی داشته تا به اینکه در این سال‌ها به نقطه اوج خود رسیده است و تمامی دستگاه های خدمت‌رسان در آن به ارائه خدمات می‌پردازند.

شهردار مشهد گفت: کربلا یک شهر فراملی است و نیاز به یک فرودگاه بین‌المللی مجهز اختصاصی دارد که در این خصوص حاضر به اعزام مهندسان و متخصصان خود هستیم تا در مکانی مناسب با معماری شکیل البته با منابع مالی دولت عراق برای فرودگاه جانمایی صورت بگیرد.

مرتضوی اضافه کرد: واقعه اربعین در واقع قلوب مسلمین را با یکدیگر پیوند می‌زند و اتحاد، انسجام، امنیت و اقتدار جهان اسلام را به رخ جهانیان می‌کشد.

شهردار مشهد یادآور شد: همه تکلیف داریم که راهپیمایی اربعین را تقویت کنیم تا سال به سال با شکوه‌تر از سنوات گذشته برگزار شود چرا که به واسطه این رویداد بزرگ تعلیف قلوبی ویژه بین مسلمین جهان به وقوع پیوسته که از صدر اسلام برخواسته است و به همین منظور راهپیمایی بزرگ اربعین را از مصادیق معجزه الهی می‌دانیم.

وی ادامه داد: امروز هیچ مسلمانی در عراق احساس غریبی نمی‌کند چرا که آنجا را در واقع وطن خود می‌داند و این حس آشنایی در کربلا بیشتر است.

مرتضوی در پایان گفت: اقدامات مطلوب و خدمات‌رسانی که عراق در ایام اربعین شاهد آن بود قطعا سبب رضایت حضرت ولی عصر(عج) می‌شود و امیدواریم با ادامه این رفت و آمد ها بتوانیم زمینه فعالیت‌ها و مبادلات دو طرفه را گسترش دهیم.

 

 

 

 

 

در ادامه اين نشست شهردار مشهد با اشاره به اعزام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در ایام اربعین حسینی جهت خدمت رسانى زائران به کربلا و نجف اظهار داشت: در همين راستا موكب هايى در مسیر کاروان های پیاده به سمت کربلا توسط شهرداری مشهد ايجاد شد كه در اين خصوص فرمانداری کربلا همراهی بسيار خوبى داشتند.

سيد صولت مرتضوى ادامه داد: امسال خدمت رسانی به زائران کربلا در ایام اربعین حسینی با بکارگیری ۳۰۰ راننده، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس و ۴۰۰ نیروی خدماتی انجام شد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات