خراسان رضوی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب اضافه برداشت آب دارد


به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از بهره برداران وکشاورزان نمونه خراسان رضوی بیان کرد: اضافه برداشت آب، نشست زمین، خشکسالی و کمبود آب و وجود ۳۴ دشت با ممنوعیت برداشت آب اصلی ترین مشکلات حوزه کشاورزی و باغداری استان است.

وی بیان کرد: با وجود مشکلات پیش روی کشاورزان و خشکسالی حاکم بر استان، دستیابی به ۹ مقام کشوری توسط کشاورزان این استان مایه مباهات است.

وی تاکید کرد: با اصلاح روش های آبیاری، بازنگری در رویکردهای بهره برداری از منابع آب، توجه به مراحل سه گانه کاشت، داشت و برداشت با هدف فرآوری و ایجاد خوشه های تولیدی، تبدیل شیوه های کشت خرد به هم کشتی و بزرگ و کاهش میانگین سنی کشاورزان می توان این مشکلات را تاحدود زیادی رفع  کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بدون حضور مردم و بهره گیری از مشارکت های عمومی توسعه محقق نمی شود، اظهار داشت: تحقق شعار جهاد همگانی تنها با حضور گسترده مردم محقق می شود.

وی ادامه داد: به رغم  مشکلات متعدد در حوزه  کشاورزی از جمله خشکسالی های پی در پی، کمبود نهاده ها و ماشین آلات،  فعالان استان در این عرصه با تلاش جهادگرانه توانستند ۹ مقام برتر در سطح کشور را کسب کنند.

وی اشاره به شرایط مطلوب تولید، جایگاه مناسب و حجم متراکم زیرکشت اراضی استان، افزود: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی حاوی نکات بااهمیتی است که با اجرایی کردن آن زمینه رونق بیش از پیش در حوزه های کشاورزی، دامداری و باغداری فراهم می شود.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: برای عملکرد مناسبتر نیازمند توجه ویژه به قسمت های مغفول مانده کشاورزی در برنامه پنجم توسعه و عنایت به آنها در تدوین برنامه ششم هستیم.

رشیدیان خاطرنشان کرد: در این زمینه شش طرح تصویب شده، ۱۶ مورد در حال تصویب و ۲۹ طرح در حال بررسی در استان وجود دارد و اعتبار موارد مصوب ۷۰ میلیارد تومان است که با ۲۰ درصد آورده روستاییان و ۸۰ درصد کمک های قرض الحسنه دولت اجرایی می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال