حوزه خانواده در جامعه مورد غفلت قرار گرفته است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خادمی ظهر پنجشنبه در مراسم اولین انتخابات مجمع زنان فرهیخته این اداره كل افزود: به رغم اهمیت كانون خانواده متاسفانه حوزه خانواده در جامعه به شدت مورد غفلت واقع شده كه باید به آن توجه بیشتری داشت.

وی گفت: بسیاری از ناهنجاری ها به علت افزایش طلاق و سستی بنیان خانواده است و این نشان از غفلت نسبت به حوزه خانواده دارد.

حجت الاسلام خادمی افزود: یكی از سستی خانواده را می توان عدم قناعت در بین خانواده عنوان كرد که باید جامعه نسبت به این موضوع بیشتر آگاه شود.

وی همچنین نقش مادران را در تحكیم بنیان خانواده مهم دانست و گفت: اعضای مجمع بانوان فرهیخته استان كه در حوزه خانواده فعالیت می كنند بیشتر باید به موضوع تحكیم بنیان خانواده با برگزاری دوره های آموزشی مختلف توجه داشته باشند.

استفاده از ظرفیت های زنان توانمند استان در عرصه های مختلف

مسئول امور بانوان اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز در این جلسه افزود: انتخابات مجمع زنان فرهیخته استان در راستای اجرای منشور سازمان تبلیغات اسلامی است تا برنامه ها و اقدامات به خوبی انجام شوند.

سكینه پیلتن افزود: اعضای مجمع زنان فرهیخته استان فعالیت های خود را در قالب برنامه های فرهنگی و دینی و جذب بیشتر اعضا در این مجمع انجام می دهند.

وی گفت: استفاده از ظرفیت های زنان توانمند استان در عرصه های مختلف فرهنگی و دینی از جمله اهداف این مجمع است كه تاكنون نیز به خوبی عمل كرده است.

پیلتن گفت: برای تقویت جایگاه زنان در جامعه می توان از ایده ها، توانمندی ها و ظرفیت های زنان فرهیخته استان استفاده كرد.

وی با اشاره به نقش مهم بانوان در استحكام خانواده گفت: با برگزاری دوره های آموزشی مختلف می توان بیشتر به تقویت و استحكام بنیان خانواده كمك كرد.

پیلتن اظهار كرد: در حال حاضر ۳۰ زن فرهیخته استان از بین نخبگان، اساتید حوزه و دانشگاه، مبلغات موفق و ... با اداره كل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی همكاری دارند.

وی مدت عضویت اعضای این مجمع را چهار سال اعلام كرد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با رأی گیری زهره وضیع به عنوان رئیس مجمع بانوان فرهیخته اداره كل تبلیغات اسلامی استان انتخاب شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال