سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی تصویب شد


به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی پور، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی بعد از ظهر پنجشنبه در این جلسه با اشاره به اینکه کل اعتبار پیش بینی شده طرح راهبردی فرش دستباف استان مرکزی ۵۰۰ میلیون ریال است گفت: با نهایی شدن این سند در استان مرکزی به عنوان پایلوت، این طرح می تواند در کشور عملیاتی شود.

وی افزود: فرش دستباف در کشور به ویژه در استان مرکزی یک دوره رکود شدید را تجربه می کند و این رکود ناشی از سردرگمی و بلاتکلیفی همه عوامل موثر در تولید فرش دستباف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان داشت: سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی طی یک سال و نیم با همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا ۲۶ نشست با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه فرش دستباف برگزار شده که نتیجه این برنامه ریزی و نشست ها برای تصمیم گیری در جلسه کارگروه امور اقتصاد و تولید استان مطرح شده و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

حاجی پور اضافه کرد: پس از تصویب نهایی سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی در شورای برنامه ریزی استان، تمامی فعالیت های حوزه فرش دستباف با اولویت بندی براساس این سند پیش خواهد رفت.

تصویب دستور العمل تعویق سود وام کشاورزان خسارت دیده

در ادامه جلسه محمود نعمتی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی نیز در مورد دستور العمل تعویق سود وام کشاورزان خسارت دیده گفت: براساس ماده ۱۱ قانون بودجه سال ۹۴، مقرر شده کشاورزانی که بر اثر خشکسالی، آفات و سرمازدگی دچار خسارت شده اند بانک ها اقساط آنان را به مدت سه سال به تعویق بیندازند و سود وام را دولت پرداخت کند.

وی افزود: به علت اینکه هنوز نتوانستیم منابع مالی از دولت دریافت کنیم قرار شد در حال حاضر بانک ها با تعهد خود کشاورز، وام ها را تمدید کنند و چنانچه در آینده دولت منابع مالی در این خصوص تخصیص داد از آن منابع پرداخت شود.

در این کارگروه همچنین مشکل توسعه شرکت معدنی و صنعتی شاهین شازند در راستای تامین زمین مورد نیاز مطرح شد که استاندار مرکزی گفت: پس از بررسی شرایط منطقه در این زمینه مساعدت لازم انجام می گیرد.

به گفته مدیر شرکت معدنی و صنعتی شاهین شازند برای راه اندازی این شرکت در زمین ۵۳ هکتاری، حدود ۲۷ میلیون دلار هزینه شده و برای توسعه شرکت ۱۰ هکتار زمین مجاور این شرکت مورد نیاز است که برای واگذاری زمین میان اوقاف و منابع طبیعی مشکل و اختلاف نظر وجود دارد.

محمود زمانی قمی استاندار مرکزی در رابطه با این شرکت تاکید کرد باید از سرمایه گذاران حوزه تولید در استان حمایت شود و قول مساعد داد تا نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم انجام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال