رسیدگی به امور کودکان بی‌سرپرست خدمتی خداپسندانه و ماندگار است


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه دراستان و امام جمعه قزوین روز پنجشنبه با حضور در مؤسسه خیریه راه فرشتگان آسمانی (حلیمه)، با کودکان، جوانان و نوجوانان این مرکز دیدار و گفتگو کرد و به سوالات دینی آنها پاسخ داد.

آیت ‌الله عابدینی در این دیدار با تشریح قضا و قدر الهی اظهار کرد: وجود قضا و قدر به معنای آن است که عالم دارای حساب و کتاب و علت و معلول است.

وی افزود: خداوند متعال حکیم، مهربان، قادر، صاحب و آفریننده این عالم است و عالمی که خداوند خالق آن بوده دارای حساب و کتاب است زیرا بدون نظم همه چیز مختل شده و زندگی از هم پاشیده می شود.

امام ‌جمعه قزوین یادآورشد: در دنیا به دلایل مختلف ممکن است مسیر زندگی انسان‌ها عوض شود و یا با هم فرق کند که این موضوع با عدالت خداوند منافاتی ندارد و پروردگار هرگز مهر و محبت خود را از بندگانش دریغ نمی کند لذا بندگان هم باید به یاد خدا باشند تا به سعادت برسند.

وی با اشاره به داستان زندگی حضرت موسی (ع) تصریح کرد: با وجودی ‌که مادر حضرت موسی (ع) فرزندش را برای نجات از دست سربازان فرعون در رود نیل رها کرد اما به اذن خداوند، حضرت نجات یافت و به جایگاه والایی رسید که این قصه واقعی قرآنی نمونه‌ای از مهربانی خداوند است که می‌تواند شامل حال هر انسانی شود؛ به شرط آن‌که انسان از پروردگارش روی برنگرداند.
 
در ادامه حسین افشار، مدیرکل بهزیستی استان قزوین هم گفت: مؤسسه راه فرشتگان آسمانی مرکزی برای نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست است که در پی سفر مقام معظم رهبری با اهداء ۹۲۲ میلیون تومان از سوی ایشان ساخته شد و ۷۷۲ میلیون تومان برای ساختمان و ۱۵۰ میلیون تومان برای تجهیز آن هزینه شد.

وی تصریح کرد: برای پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی فرزندانی که دراین مجموعه زندگی می‌کنند به حضور طلاب و روحانیون نیازداریم که امیدواریم با تامین روحانی بتوانیم به آموزش های دینی افراد کمک کنیم.

حسین زاجکانی، رئیس هیئت مدیره مؤسسه راه فرشتگان هم گفت: حضور مسئولان استان در این مجموعه موجب تقویت روحیه کارکنان و خوشحالی کودکان ونوجوانان می شود و تداوم آن برای تقویت انگیزه افراد ضروری است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات