نخستین گردهمایی همیاران نیکوکاری در سمنان برگزار شد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان سمنان، قائم مقام مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در این همایش که در سالن همایش های اداره کل بهزیستی استان سمنان برگزار شد، خیران را خلیفه خدا بر روی زمین برشمرد و گفت: مقام انسان در نزد پروردگار به حدی بوده که سوره ای در قرآن را به این عنوان نامگذاری کرده است.

حجت الاسلام عبدالرحیم شهسواری انسان ها را دارای ابعاد گوناگون، پیچیده و ناشناخته ای دانست که گاهی از حیوان پست تر، و زمانی اشرف مخلوقات محسوب می شود که امروز بعد انسانی آن را در این همایش ها مشاهده می کنیم زمانی که پروردگار از روح خویش در انسان دمید و آنها که در جامعه احساس مسئولیت می کنند، مسجود ملائکه اند.

وی انسان ها را خلیفه خدا بر روی زمین دانست که نیکوکاری و کار خیر به صورت فطری و الهی در نهاد آن ها است و افزود: روحیه همنوع دوستی به عنوان یکی از خصوصیات ایرانی ها در پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی و تأمین رفاه جامعه مؤثر است.

قلب های شکسته جای خداوند است

استاندار سمنان نیز در این همایش با تاکید بر اینکه جای خدا در قلب های شکسته است،  گفت: اگر در جستجوی خدا هستید به دنبال دستگیری از محرومان و مستضعفانی باشید که دستشان از زمین و آسمان کوتاه است.

محمدرضا خباز به وجود روحیه خدمتگزاری، نوع دوستی و کمک به دیگران در ایرانیان اشاره کرد و بیان داشت: هرگاه ابزار و مجموعه متمرکزی برای گرد هم آمدن خیرین به وجود آمده، مردم به صورت خودجوش برای انجام امور خداپسندانه اعلام آمادگی کرده اند.

وی ضمن تقدیر از مؤسسات نیکوکاری، اینگونه مؤسسات را مصداق بنیان مرصوص دانست و افزود: به خود می بالیم که افکار ارزشمند در ذهن شما به وجود آمده و امیدوارم خدمات این چنینی روز به روز افزایش پیدا کند.

مددجویی عنایت الهی است

استاندار سمنان با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص)، یک ساعت تفکر در راه کمک به دیگران را از ۷۰ سال عبادت برتر دانست و بیان داشت: فکری که جامعه را ۷۰ سال به جلو پیش می برد و از نابسامانی ها نجات می دهد از عبادات عادی و روزمره ارزشمندتر است.

خباز، کار در بهزیستی را عنایتی الهی برشمرد و بیان داشت: شما به کسانی خدمت می کنید که نه زبان تشکر دارند و نه زبان انتقاد، به همین دلیل کار شما از ارزش والایی برخوردار است.

وی به سوگند شیطان برای وسوسه انسان ها و جلوگیری از انجام امور خیریه اشاره کرد و بیان داشت: گرچه فرزند عزیز است اما اگر یک سهم از میراث را برای خویش نگه داشته و خود را جزو ورثه به حساب آوریم و در زمان حیات، آنرا صرف امور خیریه کرده و بتوانیم گرهی از مشکلات جامعه بگشاییم، یک گره از گناهان شب اول قبر خود را باز کرده ایم.

۲۵۰۰مستمری بگیر توانبخشی در استان سمنان وجود دارد

مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز در این همایش ضمن اشاره به مشکلات مددجویان بهزیستی استان گفت: جمعیت استان با هشت شهرستان حدود ۷۰۰ هزار نفر برآورد می شود و این در حالی است که تنها ۴۰۰ نفر در بدنه بهزیستی این استان وظیفه کمک و دستگیری از محرومان به ویژه در مناطق محروم را برعهده دارند.

علیرضا ایزدپور افزود: ساماندهی یک هزار و ۱۰۰معلول در مراکز روزانه و شبانه روزی استان سمنان، راه اندازی یک مرکز ژنتیک دولتی، وجود دو هزار و ۵۰۰ مستمری بگیر توانبخشی و یک هزار و ۵۰۰ خانوار مستمری بگیر از معاونت اجتماعی، ۱۳۰ مهدکودک شهری و روستایی، ۹ مرکز شبانه روزی نگهداری از فرزندان به علاوه ۴۰۰نفر پرسنل مجموعه خانواده بزرگ بهزیستی استان سمنان را تشکیل می دهند که نیازمند توجه ویژه مسئولان کشوری است.

وی افزود: سازمان بهزیستی در سراسر کشور ۲۲هزار هزار پرسنل و ۳۱هزار مرکز و مؤسسه و مهدکودک تحت نظارت دارد و با وجود کار و خدمات و مأموریت های گسترده، از نظر دریافتی از سایر سازمان ها در درجه پایین تری قرار دارد.

تجلیل از فعالان حوزه نیکوکاری و مددکاری و همچنین تقدیر و تشکر از خانواده مددجویان استان سمنان به پاس خدمات ارزنده شان به جامعه معلولان بهزیستی استان سمنان از جمله برنامه های جانبی این همایش بود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال