هفته بیست‌و‌یکم کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد برگزار شد


به گزارش خبرنگار مهر، در هفته بیست‌و‌یکم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۶۰ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار متری به رقابت پرداختند که در پایان ۵۲۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب آی گون زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و کمال صالح‌پور با اسب سلطان و جواد آچاک با اسب اوسرحبیب ایشان به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار متر بود که قربان‌محمد اودک با اسب کاسترا عنوان اول را به دست آورد و عیدمحمد غراوی با اسب المپیک و ابوطالب چاریزاده با اسب تری بلا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه تا هشت ساله و ۲۴ تا ۴۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب فرنیا موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق‌آتابای با اسب صدرانا و محمد خوجملی با اسب ارسلان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی سه تا پنج ساله و ۱۶ تا ۲۴ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب شاه نشین لرستان زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب پرشین کینگ و کمال دالیجه‌عطا با اسب توماتو به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۵۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امان‌محمد قلرعطا با اسب اورتیناز نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان‌محمد اودک با اسب ایلکای و ستار مهرانی با اسب کومانچی نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون سه تا ۶ ساله و ۵۰ تا ۶۶ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار متر بودند که بنیامین جرجانی با اسب فوندا مقام اول را کسب کرد و ستار مهرانی با اسب بلک بوگاتی و یاسر جرجانی با اسب پاراکس به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های ترکمن دو ساله و دو تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امان‌محمد قلرعطا با اسب جوهرسنجر زودتر از سایرین به مقصد رسید و کمال دالیجه‌عطا با اسب سابره و طاهر گوگ‌نژاد با اسب مارکیوز به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

گفتنی است؛ در هفته بیست‌و‌دوم این رقابت‌ها امان‌محمد قلرعطا با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و عیدمحمد غراوی و قربان‌محمد اودک هر کدام با کسب یک مقام نخست و یک مقام دوم در رده‌های بعدی ایستاند، همچنین یاسر جرجانی یک مقام اول و یک مقام سوم کسب کرد و نادر صالح‌پور و بنیامین جرجانی هر کدام موفق به کسب یک مقام اول شدند.

هفته بیست‌و‌دوم این رقابت‌ها، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

رقابت‌های کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس بهمن‌ماه به پایان می‌رسد و پس از تعطیلات عید نوروز، کورس بهاره در این شهرستان آغاز خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال