اجرای ۹ اثر در پنجمین جشنواره تئاتر فجر شیراز


معاون هنری ارشاد فارس در گفتگو با خبرنگار مهر،  عنوان کرد: در جریان پنجمین دوره به صحنه رفتن آثار منتخب جشنواره بین المللی تئاتر فجر در شیراز، نمایش «کروکودیل» (رامین ریاضی) از شهر تبریز جمعه ۲۵ دی ماه جاری در نوبت های ساعت ۱۸ و ۲۰ در تماشاخانه استاد سپاسدار به صحنه می رود.

مهدی امیدبخش از اجرای نمایش «روبینسون کروزو» (علیرضاکوشک جلالی) در تماشاخانه استاد هودی شیراز هم خبر داد و گفت: نمایش مذکور نیز از آثار منتخب شهر تبریز است که در نوبتهای ساعت ۱۶ و ۱۹، روز ۲۵ دی جاری روی صحنه قرار می گیرد. همچنین در این روز  در ساعتهای ۱۷ و ۲۰ و سی دقیقه «متاستاز» نمایشی از علی اصغر دشتی از تهران روی سن تالارحافظ می رود.

وی به برنامه اجراهای روز دوم پنجمین جشنواره تئاتر فجر شیراز اشاره کرد و گفت: شنبه ۲۶ دی نیز نمایش «روز دربی شب که شد» کاری از مرتضی تقی زاده از شهرستان شهریار استان تهران درساعتهای ۱۸و ۲۰ میزبان علاقه مندان هنر تئاتر در تماشاخانه استاد سپاسدار است. همچنین در ساعتهای ۱۶ و ۱۸ تماشاخانه استادهودی کاری از کاوه مهدوی با عنوان «دونه کفترهام نذریه» را از شهرتهران میزبانی می کند.

 معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: از نمایش های هنرمندان تئاتر شهر شیراز که در جریان پنجمین جشنواره تئاتر فجر به صحنه می روند، کار فاخر حسین یزدیان با نام «مضحکه لیرنوروزی» است که شنبه ۲۶ دی ماه در ساعتهای ۱۸ و ۲۰ در تالار حافظ اجرا خواهد داشت.

امیدبخش به اجراهای روز پایانی جشنواره تئاتر فجر در شیراز اشاره کرد و یادآور شد: یکشنبه ۲۷ دی، «نوستالوژی» کاری از هنرمندان شهرستان قیروکارزین استان فارس نمایشی است که در ساعتهای ۱۶ و ۱۸ در تماشاخانه استادسپاسدار به اجرا گذاشته می شود. همچنین در ادامه اجراهای روز پایانی جشنواره، «کسوف» به کارگردانی کیخا شهری نمایشی از شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان روی صحنه تماشاخانه استاد هودی قرار می گیرد.

 معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اجرای نمایش «چایی راند آخر» را پایان بخش پنجمین دوره تئاترهای منتخب فجر در شیراز عنوان کرد و افزود: نمایش نامبرده به کارگردانی امیر بهبودنیا از شهر شیراز یکشنبه ۲۷ در نوبتهای ساعت ۱۸ و ۲۰ روی صحنه تالار حافظ می رود.

وی تاکید کرد: علاقه مندان به دیدن آثار منتخب سی وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در شیراز می توانند برای تهیه بلیت به پایگاه اینترنتی www.shiraztic.ir مراجعه کنند.

پنجمین جشنواره تئاترهای منتخب فجر از ۲۵ تا ۲۸ دی ماه جاری در شیراز برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات