بان کی مون طرف های درگیر را مسئول درد و رنج مردم سوریه دانست


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بان کی مون گفت تمام طرف های بحران در سوریه چه در خارج و چه در داخل باید بدانند که در برابر مردم این کشور مسئول هستند.

دبیر کل سازمان ملل که در مجمع عمومی این سازمان در نیویورک سخنرانی می کرد، با بیان اینکه ساکنان شهر مضایا قربانی گرسنگی اجباری شده ند، تاکید کرد: استفاده از غذا به عنوان سلاح، جنایت جنگی به شمار می آید.

وی در مورد دولت سوریه که مشغول مبارزه با گروه های تروریستی است، گفت: این دولت پیش از هر چیزی مسئولیت حمایت از شهروندان را بر عهده دارد و مرتکب اقدامات ممنوعه بین المللی می شود، همانطور که افراد مسلح توجه چندانی به ساکنان مضایا نمی کنند.

بان کی مون یادآور شد: همچنان ۴۰۰ هزار شهروند سوری در شرایط سختی زندگی می کنند و همه طرف های بحران سوریه در تشدید درد و رنج شهروندان این کشور و نقض قوانین، گناهکار هستند.

دبیر کل سازمان ملل با تاکید بر لزوم ورود بدون پیش شرط و بدون موانع ورود کمک های انسانی به مناطق تحت محاصره افزود: تمام کسانی که با کرامت انسانی و زندگی انسان ها بازی می کنند، باید بدانند که در قبال اقداماتشان مسئول هستند.

از سوی دیگر فرانسه، انگلیس و آمریکا خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای پایان دادن به محاصره چندین شهر سوریه شدند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات