نصیرزاده: خروج اساسنامه از دستور جلسه به نفع کفاشیان بود


وبسایت رسمی برنامه نود - مسئول کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال گفت: آنچه که در مجمع 23 دی ماه مصوب نشد به نفع رئیس فدراسیون و رؤسای کمیته‌ها بود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس ، هوشنگ نصیرزاده در مورد اینکه چرا بحث اساسنامه پیشنهاد از دستور جلسه مجمع 23 دی توسط کفاشیان خارج شد، گفت: این اساسنامه که پس از توصیه‌های فیفا در جلسه 7 و 8 اکتبر 2014 تغییر پیدا کرده بود توسط یک تیم کارشناسی که دارای تحصیلات حقوق و مدیریت ورزش بودند تهیه شده بود و بیش از ساعت‌ها بحث و کارشناسی برای اعضای مجمع ارسال شد.

وی ادامه داد: در مدت 21 روزی که اعضای مجمع فرصت اظهار نظر را داشتند حتی یک پیشنهاد نیز در رابطه با تغییرات به فدراسیون فوتبال واصل نشد اما مصاحبه‌های متعددی به طور منفی توسط برخی افراد صورت گرفت که بعضی از این انتقادات معطوف به این بود که چرا قبل از انتخابات قرار است اساسنامه تغییر کند.

نصیرزاده درباره اینکه عده‌ای انتقاد می‌کردند که در آستانه انتخابات قرار است اساسنامه به سود افرادی از جمله علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال تغییر کند گفت: شک ندارم که آنهایی که انتخابات را به اساسنامه مرتبط می‌دانستند، اساسنامه را حتی ورق هم نزده و داخل آن را هیچ مطالعه‌ای نکرده بودند و معدود افرادی که آن را با اندکی دقت خوانده بودند، مطلقا ماده یا بندی نمی‌توانستند پیدا کنند که به سود فرد یا شخصی در فدراسیون فوتبال تغییر ماهیت داده باشد.

وی افزود: در حالی که اگر اساسنامه به دقت مطالعه می‌شد و روز چهارشنبه مصوب می‌شد، کفاشیان که به عنوان نایب رئیس آسیا یک رأی در مجمع ایران دارد، آن رأی برای وی حذف می‌شد اما حالا در صورتی که حتی اگر رئیس فدراسیون در سمت خود باقی هم نماند در تمام مجامع فوتبال شرکت کرده و دارای حق رأی است. ضمن اینکه بنده نیز در صورت تصویب اساسنامه، باید ریاست کمیته حقوقی فدراسیون را به یکی از اعضای هیأت رئیسه می‌سپردم.

مسئول کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال تأکید کرد: در واقع آنچه که در مجمع 23 دی ماه مصوب نشد به نفع رئیس فدراسیون و رؤسای کمیته‌ها بود. از طرفی کفاشیان 8 سال با حداکثر سنی که تعریف کرده بودیم، فاصله داشت و این تغییر عدد سنی مطلقاً ربطی به سن و سال هیچ فردی نداشت.

وی در مورد صحبت‌های وزیر ورزش در مجمع یادآور شد: وزیر ورزش به طور قطع فرصتی برای مطالعه اساسنامه‌ها ندارد و این مشاورین هستند که آن را مطالعه و به وزیر اطلاع رسانی می‌کنند که به نظر می‌رسد برخی اطلاعات به درستی در این به وزیر منتقل نشده است.

نصیرزاده گفت: برخی افراد که در حوزه کارشناسی به اساسنامه پرداختند بدون توجه به اصول مدیریتی فوتبال ابراز نظر می‌کردند. برای مثال با ارسال نامه برای تمام حوزه ورزش گفته بودند که چرا هیأت رئیسه در مجمع حق اظهار نظر دارد اما نمی‌تواند رأی بدهد. این نشان می‌دهد که آنها نه به اصول مجامع اشراف دارند و نه استانداردهای فوتبال را می‌دانند.

وی تصریح کرد: یا اینکه در مثال‌های خود به قانون تجارت اشاره می‌کردند، در حالی که فدراسیون فوتبال از این قانون تبعیت نمی‌‌کند. یا اینکه درباره دیوان داوری ورزش در لوزان سوئیس به جای بردن اسم اختصاری انگلیسی آن فقط ترجمه فارسی آن نوشته شده بود اما در اظهار نظرات آن را حذف شده تلقی می‌کردند.

کارشناس مسائل حقوقی فوتبال افزود: از نکات جالب‌تر اینکه هرچه آن را مطالعه کردند هیچ بند و ماده‌ای به نفع افراد حاضر در فدراسیون پیدا نکردند اما مصاحبه‌های منفی را ادامه داده و خواستار خارج شدن اساسنامه از دستور کار شدند. حتی یکی از این افراد پس از جلسه مجمع مصاحبه کرده و گفته می‌دانستم که اساسنامه رأی نمی‌آورد. جالب است که آنها فرق خارج شدن از دستور با رأی نیاوردن را هنوز نمی‌دانند.

نصیرزاده تأکید کرد: به عقیده من رفتار کفاشیان در مجمع برای خارج کردن اساسنامه از مجمع هوشمندانه بود. او طبق بند 4 ماده 28 برای خارج شدن از دستور رأی گیری کرد و این باعث شد که هم رأی او باقی بماند و هم رؤسای کمیته‌ها همچنان رئیس باشند.

وی گفت: همین الان می‌توان روی سایت فیفا تغییرات اساسنامه پیشنهادی برای سال 2016 فیفا را مشاهده کرد که از نظر اطلاع رسانی به اعضای مجمع دقیقا شبیه همان رفتاری است که در فدراسیون فوتبال ایران رفتار شده است.

 

 

کد/2020

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال