نگرانی عفو بین الملل از تکرار دوران سرکوب در تونس


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، عفو بین الملل با صدور بیانیه در سالروز پنجمین انقلاب تونس عنوان کرد: رژیم سابق که اوایل ۲۰۱۱ برکنار شد، به صورت عمدی اقدام به شکنجه و سرکوب افراد می کرد.

در این بیانیه آمده است: اطلاعات جدیدی که جمع آوری شده است از شکنجه و کشته شدن در حین بازداشت حکایت دارد و نشان می دهد سرکوب وحشیانه از سر گرفته شده است.

سازمان عفو بین الملل افزود: در جریان گزارشی که ماه دسامبر گذشته تهیه شده است، دست کم 10 نفر از سال ۲۰۱۱ تا کنون در جریان بازداشت کشته شده اند و در مورد شرایط کشته شدن آنها تحقیق جدی انجام نگرفته است.

در بخش دیگر بیانیه آمده است: افراد بازداشت شده نیز تاکید کرده اند که با شوک الکتریکی شکنجه شده اند.

عفو بین الملل خواهان عدم سوء استفاده از امنیت برای عقبگرد به گذشته شد و نسبت به تدابیر نگران کننده از جمله قانون مبارزه با تروریسم در تونس که در تابستان ۲۰۱۵ صادر شد، ابراز نگرانی کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال