مخالفت شدید ایتالیا با کمک مالی اروپا به ترکیه


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ایتالیا مخالف طرح اتحادیه اروپا برای کمک مالی به ترکیه برای اسکان مهاجران در این کشور است. اتحادیه اروپا تصویب کرده است در صورت اسکان مهاجران توسط ترکیه ۳ میلیارد یورو به این کشور کمک کند.

پیشتر نیز ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا در نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا در ماه دسامبر خطاب به آنگلا مرکل سیاست های آلمان و اتحادیه اروپا درباره مهاجران را سرزنش کرده بود.

از آن موقع تا کنون ایتالیا یکی از مخالفان پذیرش مهاجران و تامین بودجه برای اسکان مهاجران در کشورهای اروپایی محسوب می شود.

 در مقابل آلمان یکی از حامیان طرح کمک اروپا به کشورهای شرق این قاره برای اسکان موقت مهاجران است. یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا می گوید: تنها ایتالیا مخالف طرح اتحادیه اروپا در قبال مهاجران است و نمی دانیم دلیل این مخالفت چیست.

به گفته این دیپلمات اروپایی قرار است در جلسه روز جمعه کشورهای اتحادیه اروپا این مسئله دوباره به رای گیری گذاشته شود.

در طرح اعلام شده از سوی اتحادیه اروپا قرار است یک میلیارد از بودجه تعیین شده برای اسکان مهاجران در ترکیه از بودجه اتحادیه و ۲ میلیارد دیگر از طریق کشورهای عضو تامین شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال