مونوکسید کربن جان ۵ نفر را در همدان گرفت


علی احسان صالح در گفتگو با مهر بابیان اینکه ۲ نفر از جان‌باختگان ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن زن و ۳ نفر مرد بودند، اظهار داشت: طبق آمارهای موجود در مدت مشابه سال گذشته ۸ شهروند شامل ۷ مرد و یک زن در استان همدان به علت مسمومیت ناشی از گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.

وی افزود: بر اساس بررسی‌ها بی‌توجهی به نکات هشداردهنده هنگام نصب وسایل گرمایشی مهم‌ترین علت مسمومیت ناشی از گاز CO۲ در این استان بوده است.

وی بیان کرد: سردرد همراه بااحساس سنگینی، حالت گیجی، تهوع و استفراغ و سوزش شدید در ناحیه چشم و گلو، احساس گرفتگی و درد شدید در قفسه سینه از مهم‌ترین علائم مسمومیت و گازگرفتگی با گاز مونواکسید کربن است.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان هشدار داد: استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۲۳ نفر و سال ۹۲ ۲۵ نفر براثر مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن در استان همدان جان خود را از دست دادند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال