http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

باشگاه سرمایه‌گذاری باید در اصفهان راه‌اندازی شود

باشگاه سرمایه‌گذاری باید در اصفهان راه‌اندازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی آقامحمدی عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین همایش ‌بین‌المللی فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان اصفهان باید پنج درصد سرمایه‌گذاری‌های کشور در این استان انجام شود، اظهار داشت: این میزان معادل ۴۵ هزار میلیارد تومان می‌شود که در شش هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تعریف شده در شهر اصفهان در برابر این ظرفیت قابل توجه نیست.

وی با اشاره به اینکه شهر اصفهان به تنهایی باید یک سوم ظرفیت سرمایه‌گذاری استان اصفهان را به خود اختصاص دهد، ابراز داشت: این میزان نیز معادل ۱۵ هزار میلیارد تومان است که باید سرمایه‌گذاری‌های اساسی برای این امر انجام شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه برگزاری این نشست را برای تعریف سرمایه‌گذاری‌های جدید در شهر اصفهان به فال نیک می‌گیریم، اضافه کرد: شهرداری اصفهان به عنوان حکومت محلی باید به دو صورت شهرداری اصفهان و شهر اصفهان به این شهر نگاه کند و برای این امر باید ظرفیت‌های اصفهان شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور ما نبود توجه به ظرفیت‌هاست، افزود: این در حالی است که در کشور ایران بیشتر توجهات در نگاه اول به پول است و در این راستا نباید فراموش کنیم که پول تنها یک وسیله برای رسیدن به هدف است و خود هدف نیست.

ظرفیت راه‌اندازی ۲۵ هزار مگاوات تولید برق در کشور

آقامحمدی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های گسترده‌ای در کشور وجود دارد، افزود: برای نمونه در کشور ایران بیش از ۲۵ هزار مگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی داریم که جانمایی و ارائه این موارد سرمایه‌گذاری را شکل می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر نگاه شهرداری به شهر اصفهان است با توجه به اینکه این شهر حوزه نفوذ دارد باید فعالیت‌‌های گسترده‌تری در آن انجام شود، ابراز داشت: در حال حاضر محور توسعه اصفهان محور قم - اصفهان و اصفهان - شیراز است و چنانچه اصفهان با این دو شهر هم‌افزایی داشته باشد می‌تواند نقش مرکزیت خودش را به خوبی ایفا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مبلمان دو جاده اصفهان – قم و اصفهان – شیراز باید ساماندهی شود، ابراز داشت: این ساماندهی بار جدیدی را بر روی شهر اصفهان پیاده نمی‌کند بلکه در بسیاری از زمینه‌ها به این شهر برای جذب توریست کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای جذب توریست اصفهان باید بسیاری از مراکز از اصفهان تخلیه شوند، گفت: اگر قرار است اصفهان را مرکز جذب گردشگری معرفی کنیم باید همه چیز در بعد گردشگری شکل بگیرد و این امر باید با توسعه فعالیت‌های بومی همین شهر دنبال شود تا طی ۴۰۰ سال آینده از اصفهان همچون امروز که آثار ۴۰۰ سال پیش را داریم اثری به جا بماند.

آقامحمدی با بیان اینکه راه‌اندازی هتل‌های هفت ستاره بومی اصفهان نیست، اظهار داشت: کاروانسراها در اصفهان بازخورد بهتری خواهد داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه قطار اصفهان – اهواز در حال حاضر بهترین پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه پروژه‌‌های هم افزایی در کشور است، ادامه داد: تاکنون سرمایه‌گذاران زیادی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند و باید در قالب پروژه هم‌افزایی بین اصفهان و اهواز در دستور کار باشد.

برنامه ۱۵۰۰ برای پیشرفت و رفع توقعات تدوین شود

وی با بیان اینکه تاکنون حدود پنج برنامه برای شهر اصفهان تدوین شده و در حال حاضر نیز برنامه ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با دید فعلی برای دستیابی به اهداف شایسته و جایگاه واقعی نمی‌توان برنامه پنج ساله داشت بلکه باید با نگاهی دیگر به فکر تدوین برنامه ۱۵۰۰ باشیم.

آقامحمدی تصریح کرد: تکرار گذشته که تخریب گذشته نیز هست نباید ادامه پیدا کند و ایجاد آینده باید محوری باشد که از اصفهان توقع داریم.

وی با اشاره به اینکه باشگاه سرمایه‌گذاری باید در اصفهان راه‌اندازی شود، ادامه داد: در این باشگاه باید تمام افراد برای سرمایه‌گذاری دعوت شوند و میزان سرمایه آنها تفاوتی ندارد چرا که با این کار زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری تغییر می‌یابد و این بخش متحول خواهد شد.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
جزئیاتی از Season Pass بازی Call of Duty Infinite Warfare منتشر شد
مرگ کارگر مقنی در عمق ۴۰ متری چاه
کشف عتیقه های ۱۰۰۰ ساله
موتورسیکلت ها هوای شهر ها و روح و روان شهروندان را تخریب می کنند
بازدید همسر رئیس جمهور فنلاند از مدرسه محیط زیستی ایران
گهواره‌ گران قیمت برای خانواده‌های سلطنتی (+عکس)
مصرف بیش ازحد عرق نعنا در نفخ و ریفلاکس موجب تشدید بیماری می شود
کلیپ فیلم سامی بیگی کینگ دام
فیلم کلیپی که عراقی ها برای سردار سلیمانی ساخته اند! ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم آگهی کوتاه کارهای ناب عروسی و مراسم ازدواج تشزیفات مجالس آن دو
کلیپ فیلم عاشیق عدالت کرم گوزللمه سی
ویدیو فیلم اهنگ بسیاار زیباای خیره از جواد زارع.حتما ببینید و لایک ( آپارات )
زمین لرزه 9 بار خراسان رضوی را لرزاند/ دومین زمین لرزه شدید رخ داد
جنازه یک داعشی خوراک گربه‌ها شد +عکس(+16)
سید حسن خمینی عکسی از حضور پدرش در یک تیم فوتبال را منتشر کرد
پست متفاوت در اینستاگرام شهره سلطانی
کشف بقایای ماموت ها توسط شکارچیان (+عکس)
داستان خطاب به رئیس شرکت آمریکایی
متوجه تغییرات پوستتان هستید؟
استخدام مجموعه رستوران هفت خوان در فارس
تبلیغات