۱۰ درصد سرمایه‌گذاری اصفهان تحت پوشش قانون است


به گزارش خبرنگار مهر، سید جمال فرج‌الله حسینی شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان با بیان اینکه شهر اصفهان از نگاه عموم مردم جهان جاذبه توریستی دارد و در این راستا نیز بسیار قابل توجه است، اظهار داشت: این در حالی است که در نگاه بسیاری از سرمایه‌گذاران نیز این شهر از جاذبه‌های صنعتی بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در بازدید گردشگران از اصفهان باید تمام ظرفیت‌‌های سرمایه‌گذاری در این شهر به این جامعه هدف معرفی شود، اضافه کرد: بنگاه‌‌ها اقتصادی و واحدهای تولیدی در اصفهان نیازمند توجه و حمایت هستند و از این رو باید از ظرفیت گردشگران خارجی و داخلی در این زمینه بهره بهرداری لازم را داشته باشیم.

کاهش ۱۶ درصدی سرمایه‌گذاری در کشور در سال ۲۰۱۴

قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری‌‌های اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی در ادامه با اشاره به آمار سال ۲۰۱۴ میلادی در خصوص آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری در جهان گفت: بر اساس آخرین برآورد به دست آمده در سراسر جهان در این سال با کاهش ۱۶ درصدی سرمایهگذاری به صورت میانگین در کشور روبرو بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها و نبود نقل و انتقالات مالی در سطح بین‌المللی از مهمترین عوامل نبود سرمایه‌گذاری مناسب در کشور بوده است، ادامه داد: البته باید توجه داشت که این روند در تمام کشورهای دنیا وجود داشته است.

فرج‌الله حسینی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۴ کشور چین بالاترین میزان ورود سرمایه خارجی را به خود اختصاص داده است، افزود: در این سال کاهش  سرمایه‌گذاری در کشورهای توسعه یافته گزارش شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا تنها کشور دنیا بوده است که در سال ۲۰۱۴ با ۲.۶ درصد افزایش سرمایه‌گذاری روبرو بوده است، اظهار داشت: بر این اساس در سال ۲۰۱۴ از ۲۰ کشور با ظرفیت سرمایه‌گذاری بالا ۹ کشور از کشورهای در حال توسعه هستند که در این میان کشور ایران می‌تواند بهره‌برداری خوبی را داشته باشد.

باید از پتانسیل موجود در دنیا برای جذب سرمایه‌گذار استفاده کنیم

قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری‌‌های اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه باید از پتانسیل موجود در دنیا برای جذب سرمایه‌گذار استفاده کنیم، افزود: اگر کشور می‌خواهد وابستگی به نفت را کاهش دهیم باید سرمایه گذاران خارجی را در بخش‌های مختلف جذب کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در سال آینده میلادی بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا انجام خواهد شد، ادامه داد:  از آنجایی که در حال حاضر کشور ایران امن‌ترین کشور جهان است باید برنامه‌ریزان سیاستهای جدی را در این زمینه پیاده کنند.

قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری‌‌های اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور پس از اجرای برجام ابراز داشت: انعقاد تفاهم نامه با سرمایه‌گذاران خارجی نیاز به مجوز قانونی دارد چرا که در این صورت سرمایه‌گذاران خارجی تحت پوشش قانون قرار می‌گیرند و بسیاری از امور نقل و انتقالات سریع‌تر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از زمان اعلام سرمایه‌گذاری خارجی طی دو الی سه هفته در نوع و میزان سرمایه‌گذاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی بررسی و مجوز آن از سوی وزیر اقتصاد به نمایندگی دولت امضا می‌شود، ادامه داد: بخشی از معافیت‌های مالیاتی تا پایان امسال است و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به عنوان یک سیاست تشویقی امسال از سوی مجلس به تصویب رسید.

فرج‌الله حسینی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری مصوب برای استان اصفهان سه درصد کل سرمایه‌گذاری کشور است و ۱۰ درصد از این سرمایه‌گذاری این استان تحت پوشش قانون است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال