http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حمایت از سرمایه‌گذارخارجی یکی از شاخص‌های ۱۰ گانه فضای کسب و کار

حمایت از سرمایه‌گذارخارجی یکی از شاخص‌های ۱۰ گانه فضای کسب و کار

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فولادگر شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرخلاق اصفهان با اشاره به حمایت صریح مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانونگذار از فعالیت سرمایه‌گذاران در کشور اظهار داشت: این حمایت‌ها در زمینه خدمات شهری با شدت بیشتری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کاهش تصدی‌گری دولت از سیاست‌های اصل ۴۴  است، افزود: در این راستا افزایش نقش نظارتی و کاهش نگاه مداخله در مسایل اجرایی توسط دولت مورد توجه است و این سیاست در شهرداری‌ها نیز مورد توجه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری‌ها نیز باید با واگذاری بخشی از فعالیت‌های خود به بخش خصوصی نقش نظارتی خود را افزایش دهند، ادامه داد: در این راستا توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی نقش بسزایی در تسریع این امر دارد.

وی  با اشاره به اینکه مرکز پژوهش‌ها و دفتر بهبود فضای کسب و کار مجلس و وزارت اقتصاد و امور دارایی ارتقای جایگاه ایران در حوزه فضای کسب و کار را در دستور کار قرار داده است، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی دو سال اخیر این رتبه با قوانین جدید و مقررات زدایی فضای کسب و کار در دنیا بهبود یافت.

فولادگر حمایت از سرمایه‌گذار خارجی را یکی از شاخص‌های ده‌گانه فضای کسب و کار دانست و افزود: در این راستا قوانینی را در چهار محور مصوب کرده‌ایم که با اجرای کامل آن توسعه قابل توجهی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور قانون مدونی برای حمایت از سرمایه‌گذاری در انرژی و یا بهینه سازی مصرف آن تدوین شده است، ابراز داشت: علاوه بر کاهش هزینه‌ها از سوی دولت، صندوق ارزی ریالی و تسهیلات بانکی نیز حامی این قانون هستند و اصل و سود سرمایه گذاری بازگردانده خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۲ قانون حمایت از سرمایه‌گذاران اجازه داده شده تا سقف ۱۰۰ میلیارد دلار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه و سرمایه جذب و اجرا شود، ابراز داشت: در بخش محیط زیست، بازیافت و پسماند و همچنین فعالیت‌های دانش بنیان نیز هر گونه فعالیت تحقیقاتی که منجر به بهبود محیط زیست شود ۵۰ درصد هزینه آن را دولت تقبل می‌کند.

 

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کلیپ فیلم نخستین عکس العمل بهنوش طباطبایی به خبرجدایی اش ازمهدی پاکدل
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
نفت ایران در آستانه ورود به کانال 50 دلاری
روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح دوشنبه ۳ آبان ۹۵
رفع خماری با ۵ هزار تومان
(تصاویر) جاسوسانی که تاریخ جاسوسی را جذاب کردند!
علت قطعی اینترنت برخی کاربران تهرانی اعلام شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
توجه ویژه شهرداری به توسعه بوستان های بانوان در شهر
بزرگترین سیاستمدار تاریخ کیست؟
عکس/ کپی چینی پورشه شاسی بلند!
امدادرسانی در کشور سرعت یافت / EOC کجاست؟ (۳ عکس)
عنکبوت های نوازنده
دلیل جالب تغییر نکردن نعمت زاده
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
درخواست از «بوریس جانسون» برای آزادی انگلیسی های زندانی در ایران
ردپای یک دختر جوان در پرونده دستگیری بازیگر سرشناس
هر خرید هواپیما چه میزان درآمد برای کشور خلق می کند؟
علت بدمزگی دهان در صبح و درمان آن
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
تبلیغات