حمایت از سرمایه‌گذارخارجی یکی از شاخص‌های ۱۰ گانه فضای کسب و کار


به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فولادگر شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرخلاق اصفهان با اشاره به حمایت صریح مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانونگذار از فعالیت سرمایه‌گذاران در کشور اظهار داشت: این حمایت‌ها در زمینه خدمات شهری با شدت بیشتری اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کاهش تصدی‌گری دولت از سیاست‌های اصل ۴۴  است، افزود: در این راستا افزایش نقش نظارتی و کاهش نگاه مداخله در مسایل اجرایی توسط دولت مورد توجه است و این سیاست در شهرداری‌ها نیز مورد توجه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری‌ها نیز باید با واگذاری بخشی از فعالیت‌های خود به بخش خصوصی نقش نظارتی خود را افزایش دهند، ادامه داد: در این راستا توسعه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی نقش بسزایی در تسریع این امر دارد.

وی  با اشاره به اینکه مرکز پژوهش‌ها و دفتر بهبود فضای کسب و کار مجلس و وزارت اقتصاد و امور دارایی ارتقای جایگاه ایران در حوزه فضای کسب و کار را در دستور کار قرار داده است، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی دو سال اخیر این رتبه با قوانین جدید و مقررات زدایی فضای کسب و کار در دنیا بهبود یافت.

فولادگر حمایت از سرمایه‌گذار خارجی را یکی از شاخص‌های ده‌گانه فضای کسب و کار دانست و افزود: در این راستا قوانینی را در چهار محور مصوب کرده‌ایم که با اجرای کامل آن توسعه قابل توجهی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور قانون مدونی برای حمایت از سرمایه‌گذاری در انرژی و یا بهینه سازی مصرف آن تدوین شده است، ابراز داشت: علاوه بر کاهش هزینه‌ها از سوی دولت، صندوق ارزی ریالی و تسهیلات بانکی نیز حامی این قانون هستند و اصل و سود سرمایه گذاری بازگردانده خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۲ قانون حمایت از سرمایه‌گذاران اجازه داده شده تا سقف ۱۰۰ میلیارد دلار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه و سرمایه جذب و اجرا شود، ابراز داشت: در بخش محیط زیست، بازیافت و پسماند و همچنین فعالیت‌های دانش بنیان نیز هر گونه فعالیت تحقیقاتی که منجر به بهبود محیط زیست شود ۵۰ درصد هزینه آن را دولت تقبل می‌کند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال