11نیروی امنیتی موریتانی به اتهام فراری دادن سرکرده القاعده دستگیرشدند


11نیروی امنیتی موریتانی به اتهام نقش داشتن در فرار یک سرکرده القاعده از زندان، دستگیر و زندانی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، قاضی تحقیق درموریتانی 11 نیروی امنیتی ازجمله چهار افسر ویک زن را به اتهام کوتاهی درحفاظت اززندانی که به فراریک سرکرده القاعده انجامید، به زندان محکوم کرد.

«شیخ ولد السالک» یکی از سرکردگان القاعده به خاطر اقدامات تروریستی ازسوی دادگاه به اعدام محکوم شده بود.

هیات وزیران موریتانی با توجه به فرار این عضو القاعده از زندان روز پنجشنبه تغییراتی را در اداره کل زندان های این کشور اعمال کرد، ازجمله «مولای عبدالله باب» را به جای شیخ ولد ایهاه به عنوان رئیس زندان های موریتانی منصوب کرد.

همچنین قاضی احمد ولد عبدالله به عنوان معاون مدیر کل امور زندان ها منصوب شد.

نیروهای امنیتی موریتانی همچنان به تلاش برای یافتن ولد السالک یکی از سرکردگان القاعده که در تاریخ 31 دسامبر 2015 از زندان مرکزی نواکشوط فرار کرد، ادامه می دهند.

دادگستری موریتانی ولد الساک را در چارچوب انفجار سال 2011 در نواکشوط پایتخت که هدف آن ترور محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهوری موریتانی بود، دستگیر و به اعدام محکوم کرد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال