تشکیل کارگروهی برای تحلیل آمار تلفات و حوادث رانندگی در کردستان


به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی شامگاه چهارشبه در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کردستان در سنندج با بیان اینکه کیفیت جاده های استان، کیفیت خودروها و حجم بالای ترافیک نقش تعیین کننده و تاثیرگذاری در حوادث رانندگی دارد، گفت: کردستان از لحاظ کیفیت جاده و علایم جاده ای با مشکلات جدی مواجه است و راه های فرعی درجه یک و درجه دو در استان کارکرد آزاد راه دارند.

وی با اشاره به اینکه عوامل کنترل کننده نقش مهمی در کاهش آمار تصادفات دارند، عنوان کرد: پلیس، تجهیزات  وامکانات هوشمند و دوربین‌های نظارتی در سطح جاده‌ها از جمله مهمترین عوامل کنترل کننده هستند که عملکرد مطلوب آنها کاهش تصادفات را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: براساس بررسی های انجام شده حدود ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی مربوط به عوامل انسانی است.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه سرعت زیاد و غیرمجاز همواره از مهمترین دلایل وقوع تصادفات محسوب می‌شود، ادامه داد: از آنجا که بخشی از تصادفات در جاده‌های روستایی صورت می‌گیرد، می‌طلبد این جاده‌ها هم به علائم هشداری مجهز شوند.

زاهدی بر تشکیل کارگروهی برای تحلیل آمار و تلفات و حوادث رانندگی در استان تاکید کرد و گفت: جمع‌بندی و تحلیل آماری حوادث رانندگی به شناسایی نقاط حادثه خیز کمک بیشتری می‌کند.

وی عنوان کرد: در این کارگروه نقاط حادثه‌خیز و آسیب‌پذیر شناسایی و راهکارهایی برای پیشگیری از بروز حوادث در این نقاط ارایه می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان هم در این جلسه با بیان اینکه تحلیل‌ها در خصوص وضعیت تصادفات و تلفات در استان یکپارچه نیست، گفت: تحلیل و بررسی وضعیت هر نوع مسئله و مبحثی باید منجر به ارائه راهکار شود.

امیر قادری  بیان کرد: در جلسات قبلی این کمیسیون، کاهش ۱۰ درصدی را در برنامه قرار داده بودیم که نه تنها تحقق نیافت بلکه افزایش هم داشت.

وی ضمن قدردانی از پلیس راه استان، اظهارداشت: بحث نظارت بر اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی مورد تاکید تمامی مسئولان است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال