http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حسنی‌خو:شوخی‌های کفاشیان در جلسات رسمی را نمی‌پسندم


حسنی‌خو:شوخی‌های کفاشیان در جلسات رسمی را نمی‌پسندم

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرکل حراست وزارت ورزش گفت: اگر وزارت قصد اختلال داشت که ابزار ما برای این کار خیلی زیاد است و فقط آقای طاهری نیستند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس ، مجمع فدراسیون فوتبال چهارشنبه گذشته برگزار شد و پس از موضع‌گیری وزیر ورزش در مورد اصلاح اساسنامه، این موضوع از دستور جلسه خارج شد.

در خصوص برگزاری مجمع و اتفاقات رخ داده در آن گفت و گویی را با رضا حسنی‌خو، مدیرکل حراست وزارت ورزش انجام دادیم که متن آن را در زیر می‌خوانید:

آقای حسنی‌خو! روند مجمع فدراسیون فوتبال چطور بود؟

به نظرم مجمع امسال از مجمع پارسال بهتر بود. یعنی نظم و انضباط بهتری داشت و مسائل مالی آن مشخص‌تر بود.

اما بر سر ارائه گزارش مالی، هرج و مرج و شلوغی زیادی صورت گرفت.

مجامع باید بیشتر کنترل شود. تعداد نفرات معمولاً زیاد است و شاید تعدد افرادی که اظهارنظر می‌کنند و مطلع هستند و سوال مطرح می‌کنند، بی‌نظمی‌هایی را ایجاد کند. به نظرم یک مقدار در این بخش بی‌نظمی ایجاد شد اما در مجموع جلسه خوبی بود و مشکل خاصی وجود نداشت.

با وجود تأکید معاون وزیر و حتی رئیس فدراسیون برای واگذاری ساختمان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به آنها، این کار صورت نگرفت. شاید نفوذ وزارت و کفاشیان در مجمع کم شده است که این اتفاق نیافتاد.

جایی که مجمع هست و باید رأی با اکثریت آرا مشخص شود، همین مسائل وجود دارد و باید از قبل مجمع را اقناع کرد. به نظرم دوستان‌مان کار اقناعی نکردند. یعنی باید دقیق‌تر در این همین رابطه توضیح می‌دادند و می‌گفتند موضوع چیست. این پول قبلاً توسط وزارت ورزش پرداخت شده و به خاطر مسائل قانونی تا حالا واگذاری صورت نگرفته است. چون این بحث پردازش نشد و از سوی دیگر چون باشگاه‌ها و هیأت‌ها در این رابطه کمی ذهنیت دارند که چرا فقط به استقلال و پرسپولیس رسیدگی می‌شود و به سایر باشگاه‌ها رسیدگی نمی‌شود، باعث شد تا این رأی داده نشود. معتقدم شاید تأیید وزارت ورزش و حساسیت ما و فدراسیون فوتبال باعث شد تا دوستان خیلی برای دادن رأی خیلی ترغیب نشوند.

به نظر می‌رسد این واگذاری دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد و احتمالا خیلی زود در مجامع بعدی این اتفاق خواهد افتاد.

این حق استقلال و پرسپولیس است و باید این حق را به آنها داد اما موضوع خوب پردازش نشد. باید فلسفه آن را گفت و علت واگذاری آن را برای اعضای مجمع شکافت که در این صورت این امر هم محقق خواهد شد چون این ساختمان‌ها برای آنهاست و برای فدراسیون نیست.

در خصوص مسائل مالی برای شما ابهامی به وجود نیامد؟

خیر. دوستان البته تذکراتی دادند و پیگیری‌هایی هم کردند. هم آقای طاهری و هم سایر دوستان صحبت‌هایی را انجام دادند.

هنگام تذکرات طاهری، سرپرست پرسپولیس این استنباط به وجود آمده بود که چون وی، نماینده وزارت ورزش در پرسپولیس هستند شاید او می‌‌خواهد در روند مجمع اختلال ایجاد کند.

اگر وزارت قصد اختلال داشت که ابزار ما برای این کار خیلی زیاد است و فقط آقای طاهری نیستند. بعید می‌دانم که طاهری از تذکراتی که می‌داد چنین هدفی داشت و شأن او را خیلی بالاتر از این صحبت‌ها می‌دانم. فکر نمی‌کنم این تحلیل‌ها درست باشد.

برخی می‌گفتند نفوذ کفاشیان در مجمع کمرنگ شده چون در غیر این صورت اصلاح اساسنامه را از دستور خارج نمی‌کرد.

کفاشیان دلایل خود را گفت و به نظرم عاقلانه عمل کرد. یکسری جوها پشت سر فدراسیون بود و شایعاتی مطرح شده بود که اصلاح اساسنامه به نفع خود دوستان است و به سود خودشان در حال عوض کردن قوانین هستند و به نظرم کار کفاشیان در آن مقطع زمانی عاقلانه بود.

پس معتقدید که صحبت‌های وزیر هم در همین راستا زده شد؟

درست است. وزیر هم تأکید کرد که کاری نکنید که ابهام درست شود و حرفی نزنید که شائبه‌برانگیز باشد.

پس چرا وزیر با ناراحتی مجمع را ترک کرد؟

وزیر ورزش به خاطر فوت آقای رفوگر ناراحت بودند. اتفاقا پس از مجمع با او تماس گرفته و دلیل ناراحتی‌اش را سوال کردم که وی در پاسخ به من گفت ما 40 سال با رفوگر با هم کار می‌کردیم. اتفاقا قبل از اینکه وزیر بخواهد به مجمع بیاید به دیدن رفوگر رفته بود و بعد که به مجمع رسید و من خبر فوت رفوگر را به وی دادم، خیلی ناراحت شد و این ناراحتی از این بابت بود. در غیر اینصورت مشکل خاصی برای مجمع وجود نداشت.

کفاشیان اعلام کرده بود دوستان گفتند شائبه‌ ایجاد نکنید، اما اساسنامه ربطی به انتخابات نداشت. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

در هر صورت این شائبه بود؛ این شائبه که بخواهند قوانین را به نفع خودشان تغییر دهند.

البته یکسری تحلیل می‌کردند که چون وزیر باعث شد اصلاح اساسنامه از دستور خارج شود، کفاشیان نیز تلافی کرده و با وجود تأکید وزارت برای برگزاری انتخابات در سال جاری، انتخابات را به سال آینده موکول کرد.

خیر، اینطور نیست. به نظرم کفاشیان کار عاقلانه‌ای انجام داد که اصلاح اساسنامه را از دستور جلسه خارج کرد.

اما وزارت ورزش تمایل داشت که انتخابات امسال برگزار شود.

در هر صورت انتخابات عقب افتاد و ما هم روی این موضوع هیچ حساسیتی نداریم و اصلاً حساسیتی هم وجود نداشتیم.

شاید اگر اصلاح اساسنامه مصوب می‌شد حتی این موضوع بع دلایلی به ضرر فدراسیون بود.

من این طور نگاه نمی‌کنم. من می‌گویم هرچه که به نفع فدراسیون و فوتبال کشور است باید انجام شود. نباید آدم‌ها را دید که مثلاً ایکس و ایگرگ سر کار هستند بلکه ما باید منافع فوتبال و فدراسیون و در نهایت منافع کشور را ببینیم که ما هم با آن موافق هستیم. اگر منافع آدم‌ها را دیدیم آن زمان کار خطرناک می‌شود.

پس روند برگزاری مجمع را در مجموع راضی‌کننده ارزیابی می‌کنید.

همین طور است. به نظرم حتی وقتی موضوع استقلال و پرسپولیس نیز مطرح شد یعنی به اندازه دموکراسی وجود داشت که حتی در این مورد رأی‌گیری انجام شود، در غیر این صورت کفاشیان به عنوان رئیس مجمع از اعضا می‌خواست تا رأی لازم را بدهند و این اتفاق هم در نهایت می‌افتاد، اما دیدید که دو بار رأی‌گیری شد و در نهایت سرنوشت این موضوع با رأی‌گیری مخفی مشخص شد.

البته کفاشیان شوخی‌هایی هم می‌کرد که خیلی شاید قشنگ نبود.

اصولاً شوخی‌های کفاشیان در جلسات رسمی را نمی‌پسندم، اما این نشان دهنده آزادی و اختیار رأی ‌دهندگان بود و دموکراتیک بودن مجمع را نشان می‌داد. شاید اشکالاتی هم به مجمع فدراسیون فوتبال بتوان وارد دانست اما در حقیقت موضوعی که عرض کردم نشان می‌دهد آراء در مجمع تأثیرگذار است.

این شایعه از قدیم وجود داشت که بین نصرالله سجادی و علی کفاشیان اختلافات عمیقی وجود دارد. شما این موضوع را تأیید می‌کنید؟

خیر، آن چیزی که می‌گویید را ندیده‌ام اما بالاخره هر انسانی ممکن است با فرد دیگری اختلاف داشته باشد، اما من بین این دو بزرگوار چیز خاصی ندیدم.

 

 

کد/2020

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ساخت بازی Final Fantasy XV به پایان رسید
فرماندار ویژه میانه بر آمادگی جامعه در برابر تهدیدات انسانی و بلایای طبیعی تاکیدکرد
استخدام خانم مسلط به زبان و آشنا به مکاتبات بازرگانی در تهران
فیلم بمب تبسم ! غزل کمدی هندی البته هندی بلدها تنها ببینن ( آپارات ) -دانلود و پخش
شرکت سامسونگ با همکاری اپراتور KT فضای مجازی ۵G را در بازی های المپیک فصل زمستان ۲۰۱۸ کشور کره جنوبی عرضه خواهد کرد
ویدیو فیلم جناب بتمن در ماشین لامبورگینی و احوال سؤال کنی با پلیس ( آپارات )
کیلیپ فیلم ماجرای بامزه کارگردان مهران مدیری و پیرزن +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم ای مرررررررررررررررررض با اون قیافت ! ( آپارات )
کلیپ فیلم روزگار پلیسی هم خندیدن داره
بستر مناسبی برای گسترش همکاری بین دانشگاههای ایران و کره جنوبی فراهم است (۵ عکس)
وجود علائم حیات در کره مریخ (+عکس)
وزیر علوم: دانشگاه پیام نباید در رشته های فنی و مهندسی رشد پیدا می کرد
فیلم نوار هوشمند در لپ تاپ لنوو ( آپارات ) -دانلود و پخش
توسعه آموزش عالی مبتنی بر سند آمایش در اولویت کاری وزارتخانه است
علیرضا صلحی، پزشک معروف تبریزی، خود متهم به قتل خانواده‌اش شد
دختر خانوم ها ببینند ایده های تازه برای ست کردن لباس زمستانی
ویدیو فیلم به هوش آمدن معجزه آسای سبحان ۱۴ ساله از کما / دریافت کلیپ
کیلیپ فیلم چالش وحشیانه و شگفت آور زنبور زرد با سوسک حمام! +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم خوردن سوشی قورباغه زنده به وسیله دختر چینی!
ویدیو فیلم عکس و تصویر عجیب و باورنکردنی قدم زدن شتر بی سر و بهت مردم! ( آپارات )
تبلیغات