نخست‌وزیر سابق تایلند در دادگاه حاضر شد


نخست‌وزیر سابق تایلند امروز (جمعه) به منظور محاکمه درخصوص اتهام فساد در ارتباط با پرونده خرید برنج از کشاورزان در زمان نخست‌وزیری خود، در دادگاه عالی این کشور حاضر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که حامیان یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر سابق تایلند می‌گویند، خونتای حاکم بر این کشور قصد دارد به بهانه این پرونده نفوذ وی و خانواده‌اش را کاهش دهد.

شیناواترا که دولتش در کودتای سال 2014 سرنگون شد، خواهر تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر اسبق و مخلوع تایلند است که وی نیز به نوبه خود در سال 2006 در کودتا سرنگون شد.

اتهاماتی که شیناواترا در دادگاه عالی با آنها روبه‌رو است ناشی از مدیریت وی در پرونده اعطای یارانه برای خرید برنج از شالیکاران تایلندی هستند.

شیناواترا در ژانویه 2015 بعد از آنکه مجلس قانون‌گذاری منصوب شده از سوی ارتش تایلند او را به علت سوءمدیریت در این پرونده گناهکار شناخت، به مدت پنج سال از فعالیت سیاسی منع شد.

یینگلاک شیناواترا ارتکاب هرگونه جرم را رد کرده است اما در صورت گناهکار دانسته شدن ممکن است حتی یک دهه به زندان محکوم شود.

وی در بیرون دادگاه به خبرنگاران گفت: من خودم را برای همه چیز آماده کرده‌ام و مطمئن هستم ما امروز بهترین تلاش خود را انجام خواهیم داد.

دادستان‌های تایلند اعلام کرده‌اند که در جلسه امروز دادگاه چهار شاهد حضور پیدا خواهند کرد. انتظار می‌رود محاکمه شیناواترا تا اواخر سال جاری میلادی ادامه پیدا کند و آخرین جلسه دفاعیه وی نیز برای ماه نوامبر در نظر گرفته شده است.

هنگام ورود شیناواترا به دادگاه بیش از صد تن از حامیان وی نیز از او استقبال کردند. آنها شعار می‌دادند "ما عاشق یینگلاک هستیم" و "تو نخست‌وزیر مردم هستی و باید بجنگی."

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال