http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رئیس جمهور کره گسترش مناسبات با ایران را خواستار شد/ ماموریت ویژه به 2 وزارتخانه

رئیس جمهور کره گسترش مناسبات با ایران را خواستار شد/ ماموریت ویژه به 2 وزارتخانه

رئیس جمهور کره جنوبی گفت که کشورش قصد دارد با توجه به تحولات روز جهان و توافق هسته ای تهران با شش قدرت بزرگ دنیا، مناسبات با ایران را در عرصه های مختلف گسترش دهد و در همین راستا دستورات ویژه ای را به مسئولان دو وزارتخانه اقتصاد و دارایی صادر کرده است.

به گزارش ایرنا، «پارک گئون هی» روز جمعه در سخنانی خاطرنشان کرد که توافق هسته ای عرصه های نوینی را برای همکاری با تهران بوجود آورده است که باید از آنها به نحو مطلوب بهره گرفت.

رئیس جمهور کره جنوبی با اشاره به اینکه اوضاع اقتصادی بسیاری از کشورها خوب نیست، تاکید کرد که در چنین شرایطی ما باید به دنبال یافتن قلمروهای تازه ای برای همکاری با ایران باشیم.

خبرگزاری «یونهاپ» کره در گزارشی به نقل از «پارک» آورده است: ایران یکی از بهترین و جدیدترین بازارها با طرح هایی بسیار فراوان است که سئول می خواهد تحت هر شرایطی در آنها فعال شود.

وی گفت که اگر قرار باشد چند کشور به عنوان بازار هدف برای کره تعیین شود، بدون شک یکی از آنها ایران است.

رئیس جمهور کره همچنین تصریح کرد که کشورش باید از این پس خود را به اکتشاف فرصت های تازه برای ورود به بازار بزرگ ایران بخصوص پس از لغو تحریم ها آماده کند.

«پارک گئون هی» از همه مقام های این کشور از جمله مسئولان دو وزارتخانه اقتصاد و دارایی این کشور خواست که برای پیدا کردن فرصت های نوین در بازار ایران تلاش کنند و افزود که در مورد چین هم تلاش خواهد شد تا توافق تجارت آزاد دو کشور اجرایی و عملیاتی شود.

رئیس جمهور کره پیشتر نیز خاطر نشان کرده بود که باید از توافق هسته ای ایران عبرت گرفت و از این آموخته برای حل مسئله هسته ای شبه جزیره کره که البته ماهیتی متفاوت دارد، استفاده کرد.

مقام های کره و آمریکا اعتراف کرده اند که ماهیت دو مسئله با یکدیگر یکسان نیست و در حالی که ایران برنامه صلح آمیز هسته ای دارد کره شمالی فقط در یک دهه گذشته چهار آزمایش هسته ای انجام داده که یکی از آنها انفجار بمب هیدروژنی است که اخیرا و 10 سال پس از اولین آزمایش هسته ای این کشور صورت گرفته است.

با این حال رئیس جمهور کره خاطرنشان کرد که با مشارکت کشورهای دیگر می تواند برای حل موضوع هسته ای شبه جزیره کره کاری صورت داد.

وی تاکید کرد که توافق هسته ای ایران باعث گسترش روابط کشورهای دیگر با تهران شده است و کره ای ها نیز چنین تمایلی دارند.

از سوی دیگر او تاکید کرد که مسئله هسته ای شبه جزیره کره در صورت مشارکت کشورها و خواست آنها برای یک توافق امکان پذیر است.

رئیس جمهور کره تصریح کرد که این موضوع حل نمی شود مگر اینکه کره شمالی احساس کند یک اشتیاق عمومی برای این موضوع وجود دارد.

وی گفت که کره شمالی باید به این نتیجه برسد که دنیا به طور جدی و با علاقه کامل می خواهد که پیونگ یانگ برنامه و قابلیت های تسلیحاتی هسته ای خود را کنار بگذارد.

خبرگزاری یونهاپ گزارش کرده است که انفجار بمب هیدروژنی در روزهای ابتدایی سال جاری میلادی، مقامات سئول را بسیار نگران کرده و باعث افزایش تنش ها شده است.

این گزارش از قول «پارک گئون هی» حاکی است که باید برای حل مسئله و رسیدن به نتیجه مطلوب همه تلاش ها را بکار گرفت.

اگرچه کره می خواهد در کنار آمریکا و شورای امنیت تحریم هایی را علیه کره شمالی در نظر بگیرد و جنگ روانی علیه پیونگ یانگ را آغاز کرده، اما می داند که از این طریق برنامه هسته ای تسلیحاتی کره شمالی برچیده نخواهد شد مگر اینکه طرفین بتوانند توافقی جامع از طریق گفت و گو پیدا کنند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی (169)
دیدار رئیس جمهور فنلاند با رهبر انقلاب
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در اراک،خمین
استخدام مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر (ع)
آراگای ژاپنی گربه سیاه کاراته ایران/ پورشیب شکست خورد
کلیپ فیلم گریه باورنکردنی و دردآور گاو پیش از ذبح شدن
استخدام منشی آقا جهت شیفت شب تاکسی تلفنی
استخدام بیرون بر فدک در فارس
شکست ملکی پور مقابل نماینده مصر/ حذف نخستین نماینده کومیته بانوان
ویدیو فیلم هجوم ترسناک گاو در حال ذبح به طرف مردم ( آپارات )
استخدام گروه املاک آبان در شیراز
استخدام کارشناس مالی آشنا به حسابداری شرکت های تولیدی
دوجی: پارسه از ما خیلی بهتر کار کرد/تیم ما در دو هفته جمع شده است
فیلم زندگی پر قصه گربه سانان در زندگی وحش ( آپارات ) -دانلود و پخش
تساوی یاران شجاعی و انصاری فرد در اولین دیدار مرحله گروهی
خطیبی: می خواهیم سه امتیاز را با انجام یک بازی خوب بگیریم/زمین تمرین ما دوش ندارد
پیروزی نفت و گاز گچساران مقابل نیروزی زمینی
جریمه نقدی قلعه‌نویی
پل بیتی برنده جایزه معتبر ادبی من بوکر شد
(تصاویر) بازسازی صحنه قتل کودک شش ساله
تبلیغات