http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بانک‌های اماراتی از برداشته شدن تحریم‌های ایران سود می‌برند

بانک‌های اماراتی از برداشته شدن تحریم‌های ایران سود می‌برند

موسسه فاینانس بین‌المللی (IIF) در گزارشی اعلام کرد: برداشته شدن تحریمهای ایران به بانک‌های امارات متحده عربی که روابط همکاری نزدیکی با شرکت‌های ایرانی دارند، سود می‌رساند.

به گزارش ایسنا، گاربیس ایرادیان، رییس اقتصاددان موسسه فاینانس بین‌المللی در امور منطقه خاورمیانه و آفریقا در این گزارش اظهار کرد: امارات متحده عربی و لبنان از بهبود وضعیت اقتصادی ایران سود خواهند برد. با توجه به مهارتهای مالی و روابط منطقه‌ای لبنان، این کشور می تواند در فاینانس آتی و هدایت سرمایه گذاری مورد نیاز اقتصاد ایران نقش مهمی ایفا کند.

همچنین شرکتهای خارجی بیشتری برای داد و ستد با ایران ممکن است در دوبی مستقر شوند. صادرات امارات متحده عربی به ایران که عمده آن در قالب صادرات مجدد بوده است، در سال 2014 به 33 میلیارد دلار بالغ شد که یک سوم از کل واردات ایران بود. در حالیکه انتظار می رود بیشتر شرکتهای چندملیتی که با ایران تجارت دارند، از دوبی استفاده کنند، همزمان زیرساخت خدمات مالی توسعه یافته در امارات هم ورود و خروج سرمایه از ایران را افزایش می دهد.

موسسه اعتبارسنجی "مودیز اینوسترز سرویس" در گزارش اخیرش درباره دورنمای بانکهای ایران در دوران پساتحریم، یادآور شده بود بانکهای مستقر در کشورهایی مانند امارات و لبنان که همکاری و روابط تجاری نزدیکی با ایران دارند و همچنین بانکهای غربی، چینی و هندی به احتمال بالا مجذوب اقتصاد متنوع ایران و جریان تجاری قابل توجه آن خواهند شد.

به گفته خالد هولادار، مدیر اعتباری ارشد مودیز، اگر اقتصاد ایران گشوده شود با در نظر گرفتن ماهیت بخش خصوصی اقتصاد دوبی و توانمندی آن به عنوان یک قطب لجستیکی، بانکهای دوبی شاهد افزایش فرصتهای تجاری بلندمدتشان خواهند بود.

به گفته تحلیلگران مودیز، اگرچه بخش بانکی در ایران فرصتهای خوبی را عرضه می‌کند، اما گسترش حضور به این کشور برای بانکهای خارجی با توجه به ابهامات عملیاتی و ژئوپلیتیکی، ریسکهای زیادی دربردارد و بانکهای خارجی را در معرض مشکلات نقدینگی مشابه مشکلاتی که در حال حاضر در اقتصادهای نوظهور دچار تغییر و تحولات سریع تجربه می‌کنند، قرار می دهد از این رو مستلزم کنترل ریسک و نظارت است.

اگرچه شماری از بانکها، موسسات مالی و سرمایه‌گذاران خصوصی ماه‌ها مهیای مشارکت در فرصتهای تجاری ایران بوده‌اند اما بسیاری از آنها اظهار کرده‌اند که تحولات ژئوپلیتیکی اخیر را زیرنظر داشته و دنبال می کنند.

مدیرعامل یک بانک مستقر در دوبی در این خصوص به پایگاه خبری "گالف نیوز" گفت: امارات سابقه طولانی از روابط تجاری با ایران داشته و انتظار داریم مشاجرات دیپلماتیک اخیر رفع شوند و بعید است تنشهای مذکور مانعی بر سر راه روابط اقتصادی بلندمدت باشند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
خواننده ایرانی داوران مسابقه ترکیه شوکه کرد+عکس
مردم فریب آگهی های اعطای وام با سود اندک را نخورند
لحظه انهدام خودروی انتحاری تروریست ها در سوریه +عکس
اولین نمونه های رنو کوئید به ایران آمد +عکس
آخرین گزارش ها از وضعیت جبهه های موصل
قیمت ویزای گروهی و انفرادی اربعین چقدر است؟
تعویق پروژه تهران-شمال چقدر خسارت به بار آورد؟
شرط پلیس گذرنامه برای تشرف انفرادی زائران
تیپ جدید آنا نعمتی در اکران فیلم متولد 65 +عکس
بمب طلایی پرسپولیس نیم‌فصل استقلالی می‌شود
استخدام خوزستان و اهواز – ۵ آبان ۹۵
استخدام گرافیست آشنا به امور عکاسی و فتوشاپ در تهران
استخدام مهندس مخابرات الکترونیک دریک شرکت دانش بنیان درکرج
ویدیو فیلم دختر کوچولو نابغه روسیه ای که به ۷ زبان زنده جهان گفتگو میکنه ( آپارات )
فیلم دابسمش با نمک دختر و پدر ( آپارات )
کیلیپ فیلم آگهی کوتاه جدید سلام بمبئی با بازی و صدای بنیامین بهادری +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم پویانمایی یا انیمیشن حکایت اسباب بازی:تعطیلات هاوایی برگردان یا دوبله فارسی ( آپارات )
سفیر روسیه در ایران: جزییات رایزنی با امریکا را با ایران در میان می گذاریم
استخدام نگهبان شب در یک شرکت معتبر
کیلیپ فیلم سالن قصر +( آپارات ) پخش
تبلیغات