افزایش آهو در سرشماری جدید منطقه کاغذکنان / دستگیری ۲۸ شکارچی متخلف


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه، گفت: در حاضر طبق سرشماری‌های انجام شده در سالجاری، حدود ۱۶۸ رأس آهو در منطقه کاغذکنان وجود دارد که نسبت به سال قبل ۴۰ رأس جمعیت گونه آهو در این منطقه افزایش یافته است.

به گزارش صدای میانه ؛ امیر قاسم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در میانه، با اشاره به اینکه فصل آذرماه یکی از فصل‌های سرشماری پستاندارن است، اظهار داشت: سرشماری جمعیت پستانداران شهرستان میانه توسط کارشناسان محیط زیست و ماموران اجرایی گارد محیط زیست شهرستان در این ماه انجام شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه هدف از این کار را برآورد جمعیت پستانداران دانست و افزود: کسب اطلاع از تغییرات جمعیتی حیوانات نسبت به سنوات گذشته، بررسی عوامل تهدید و نقاط قوت مناطق و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی و شناسایی زیستگاه‌های مناسب و مستعد به منظور احیای جمعیت گونه‌های متنوع پستاندار است.

وی تصریح کرد: در منطقه‌ کاغذکنان شهرستان میانه گونه‌های آهو، کل و بز سرشماری می‌شوند و اگر ماموران محیط زیست شهرستان در مسیر با گونه‌های دیگر مواجه شوند نسبت به ثبت آمار آنان نیز اقدام می‌کنند.

قاسم زاده با اشاره به اینکه سرشماری پلنگ در منطقه کاغذکنان فقط با دوربین‌های تله ای امکان پذیر است، اذعان داشت: با توجه به مخفی کاری پلنگ، مشاهده مستقیم آن در طبیعت بسیار دشوار است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سرشماری گونه‌های آهو در منطقه حفاظت شده کاغذکنان شهرستان میانه، گفت: در حاضر طبق سرشماری‌های انجام شده در سالجاری، حدود 168 رأس آهو در این منطقه وجود دارد که نسبت به سال قبل 40 رأس جمعیت گونه آهو در این منطقه افزایش یافته است.

وی افزود: آمار کل و بز در شهرستان در سال قبل حدود 80 رأس بود که امسال به علت نامساعد بودن هوا و وجود مه در زیست گاه این حیوان فعلاً آماری از تعداد آنها در سالجاری تهیه نشده که تا یک هفته آتی اعلام می‌شود.

قاسم زاده در مورد وضعیت حضور پرندگان مهاجر در برخی از سدهای شهرستان میانه، تصریح کرد: اردک سبز و بسیاری از انواع اردک‌ها از جمله پرندگان مشاهده شده در سدهای شهرستان هستند.

وی از دستگیری 28 نفر متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 28 نفر متخلف شکارچی توسط ماموران محیط زیست میانه دستگیر شده‌اند که اسلحه 8 نفر از متخلفان به نفع دولت ثبت و ضبط شده که برای تمامی متخلفین، پرونده‌های مجزا تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

این مسئول، خواستار همکاری و تعامل مردم شهرستان میانه با اداره محیط زیست شهرستان شد و گفت: مردم شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیطی، مورد را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه اطلاع دهند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال