http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

افزایش آهو در سرشماری جدید منطقه کاغذکنان / دستگیری ۲۸ شکارچی متخلف

افزایش آهو در سرشماری جدید منطقه کاغذکنان / دستگیری ۲۸ شکارچی متخلف

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه، گفت: در حاضر طبق سرشماری‌های انجام شده در سالجاری، حدود ۱۶۸ رأس آهو در منطقه کاغذکنان وجود دارد که نسبت به سال قبل ۴۰ رأس جمعیت گونه آهو در این منطقه افزایش یافته است.

به گزارش صدای میانه ؛ امیر قاسم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در میانه، با اشاره به اینکه فصل آذرماه یکی از فصل‌های سرشماری پستاندارن است، اظهار داشت: سرشماری جمعیت پستانداران شهرستان میانه توسط کارشناسان محیط زیست و ماموران اجرایی گارد محیط زیست شهرستان در این ماه انجام شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه هدف از این کار را برآورد جمعیت پستانداران دانست و افزود: کسب اطلاع از تغییرات جمعیتی حیوانات نسبت به سنوات گذشته، بررسی عوامل تهدید و نقاط قوت مناطق و شناسایی مناطق مستعد برای ارتقای سطح حفاظتی و شناسایی زیستگاه‌های مناسب و مستعد به منظور احیای جمعیت گونه‌های متنوع پستاندار است.

وی تصریح کرد: در منطقه‌ کاغذکنان شهرستان میانه گونه‌های آهو، کل و بز سرشماری می‌شوند و اگر ماموران محیط زیست شهرستان در مسیر با گونه‌های دیگر مواجه شوند نسبت به ثبت آمار آنان نیز اقدام می‌کنند.

قاسم زاده با اشاره به اینکه سرشماری پلنگ در منطقه کاغذکنان فقط با دوربین‌های تله ای امکان پذیر است، اذعان داشت: با توجه به مخفی کاری پلنگ، مشاهده مستقیم آن در طبیعت بسیار دشوار است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سرشماری گونه‌های آهو در منطقه حفاظت شده کاغذکنان شهرستان میانه، گفت: در حاضر طبق سرشماری‌های انجام شده در سالجاری، حدود 168 رأس آهو در این منطقه وجود دارد که نسبت به سال قبل 40 رأس جمعیت گونه آهو در این منطقه افزایش یافته است.

وی افزود: آمار کل و بز در شهرستان در سال قبل حدود 80 رأس بود که امسال به علت نامساعد بودن هوا و وجود مه در زیست گاه این حیوان فعلاً آماری از تعداد آنها در سالجاری تهیه نشده که تا یک هفته آتی اعلام می‌شود.

قاسم زاده در مورد وضعیت حضور پرندگان مهاجر در برخی از سدهای شهرستان میانه، تصریح کرد: اردک سبز و بسیاری از انواع اردک‌ها از جمله پرندگان مشاهده شده در سدهای شهرستان هستند.

وی از دستگیری 28 نفر متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 28 نفر متخلف شکارچی توسط ماموران محیط زیست میانه دستگیر شده‌اند که اسلحه 8 نفر از متخلفان به نفع دولت ثبت و ضبط شده که برای تمامی متخلفین، پرونده‌های مجزا تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

این مسئول، خواستار همکاری و تعامل مردم شهرستان میانه با اداره محیط زیست شهرستان شد و گفت: مردم شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیطی، مورد را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میانه اطلاع دهند.

منبع: صدای میانه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مکان‌هایی که ارواح در آنها قدم می‌زنند+ تصاویر
پروژه املاک شهرداری، یادآور پروژه خودساخته اصلاح طلبان در ترور سعید حجاریان است
فیلم برگزیده بازی: منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی – دانلود و پخش
ویدیو فیلم خلاصه بازی منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی -دانلود و پخش
ویدیو فیلم گلهای بازی وستهام ۲ ۱ چلسی -دانلود و پخش
فیلم برگزیده بازی: وستهام ۲ ۱ چلسی ( برنامه ۹۰)
کیلیپ فیلم گلهای برتر هفته آماتورها ۹۵/۰۷/۰۵ + دریافت کلیپ
اهداف مشترک قیام حسین و مهدی علیهماالسلام
تازه ترین چیدمان tv room (13 عکس)
وضعیت جسمانی پورحیدری از زبان همسرش
جلوه دیگر از پراید رونمایی شد (+عکس)
خواننده ای که بعد از مرگش هنوز افسانه ای در دنیاست
نمونه مدل لباس رسمی و مجلسی برای زنان مارک دولچه و گابانا (۱۱ عکس)
زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی ریچارد پی را ملت + کتابهای معروفش
صنعت قند با خریدن دانشمندان، تقصیرها را گردن چربی انداخت
زن سال سوئد زنی از ایران است (+ تصاویر)
رویای ازدواج جوانان سعودی با این ماده شتر (+عکس)
عجیب ترین پرونده های خوابگردی جهان
شرطی که اجابت دعا را بیشتر می کند
استخدام ۴ ردیف شغلی در کانون تبلیغاتی سینا گرافیک در خراسان جنوبی
تبلیغات