نماینده محترم مجلس شورای اسلامی اسفل‌السافلین یا اعلی علیین کدام بهتر است ؟


کاندیدها و نمایندگان محترم  همیشه در گفتار و رفتار خود باید دقت کنند چون مردم به کوچک ترین نکات توجه  و با کنجکاوی تمام، مسائل را رصد می نمایند به ویژه گفتار و رفتار افرادی را که قبلا و فعلا نماینده بوده و می باشند.

از مهمترین مسائل که مردم به آن بیشتر توجه می کنند وعده ها، تحصیلات ، سوابق مدیریتی و ... از طرف کاندیدها و نمایندگان که در روزمه تبلیغاتی می باشد.

نباید خدای نکرده حرف یا حدیثی گفته شود که بعدا خلاف آن برای مردم ثابت شود، شرط اول هر کاری خصوصا قبول مسئولیت همچون نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صداقت می باشد.

نفوذ شخصيت و تاثير كلام هر انسانی بسته به صداقت او است بخصوص افرادی که مسئولیت های در جامعه دارند اگر مردم به اين باور برسند كه كسی دروغ می گويد، ديگر نفوذ و تاثيری برای او نخواهد بود و قدرتش تبديل به ضعف خواهد شد. دروغگو قابل اطمينان نيست و مردم به او اعتماد نمی کنند از اين رو نزد مردم ارزش ندارد .ارزش انسانی در جامعه بشری به اطمينان و اعتماد مردم به اوست آنگاه که شخصی وجهه و آبروی خاصی دارد ارزشمند است و از بين رفتن اعتبار و آبرو نابود کننده ارزش اجتماعی اوست و دروغگويی رفتار ناشايستی به شمار می رود که اعتبار انسان را از بين می برد .چون اگر صداقت در جامعه نباشد هیچ موقع جامعه پیشرفت و مشکلاتش حل نمی شود.

یکی ديگر از زيان های اجتماعی دروغ آن است كه دروغ گو مورد سوء ظن و بدبينی مردم قرار می گيرد، بلكه گاه كارش از اين هم بالاتر می رود و بر اثر دروغ مورد تنفر قرار خواهد گرفت. هر كس به حسب طبع، خوش دارد كه مردم او را شايسته برای نهفتن اسرار خويش بدانند. دروغ گو كه دروغ می گويد پس از كشف دروغ ممكن است كه به خاطر كسی بخلد كه او را شايسته براي راست شنيدن ندانسته و اين سخن حق را از او پنهان كرده و در نتيجه به دروغ گو بدبين مي شود و از او تنفری در دل احساس خواهد كرد. همان طوری كه با صفا با مردم رفتار كردن جلب محبت می كند،با مردم بی صفايی كردن نيز جلب سوء ظن و بدبينی و تنفر مي كند. دروغ گو بهترين مصداق براي بی صفايی است. مردم صفا داشتن و راز نهان نكردن را نشانه صميميت مي دانند و به چنين كسي علاقمند مي شوند، ولي بی صفايی و سر نهان كردن را نشانه بی صميميتی می دانند. مردم با صفا را يگانه و يك رنگ می دانند و بی صفا را متقلب و دو رنگ، فرد كامل بی صفايی و دو رنگی دروغ گوست. دروغ گو بر خلافت فطرت مردم قدم بر می دارد در نتيجه منفور می شود، زيرا مردم به حسب طبع حس كنجكاوری دارند باید سعی شود این بدبینی بوجود نیاید علت اصلی این مسئله بخاطر این است که دروغ نشانه ضعف آدمی است و تنها شخصيت هاي كوچك، زبون و ترسو دروغ می گويند.انسان هاي شجاع، بزرگ و خودساخته هرگز زبان به دروغ نمی گشايند.

زبانی كه با راستی يار نيست به گيتی كس او را خريدار نيست

چو خواهی كه بخت از تو گيرد فروغ زبان را مگردان به گرد دروغ

پيامبر اكرم(ص) فرمودند: اياكم و الكذب، فان الكذب يهدى الى الفجور، و الفجور يهدى الى النار؛ (جامع السعادات) از دروغ بپرهيزيد، زيرا دروغ به گناهكارى مى‏ انجامد و گناهكارى به آتش

امير مومنان علی (ع) می فرمايد :«الکذاب و الميت سواء فان فضيله الحی علی الميت الثقه به فاذا لم يوثق بکلامه بطلت حياته . دروغگو و مرده يکسان هستند زيرا همانا برتری زنده بر مرده در اطمينان {مردم} به اوست پس وقتی مردم به سخن دروغگو اعتماد نکنند زنده بودنش باطل است

حال افراد بخصوص نمایندگان باید خود آگاه باشند که چه چیزهای را می گویند اگر خدای نکرده دروغ هم گفته باشند باید در پیشگاه خداوند توبه و از مردم عذرخواهی نمایند، مردم نیز باید در انتخاب افرادی که می خواهند مسئولیت های را به او بدهند سعی کنند افراد صادق و کسانی که با صداقت کامل با مردم برخورد نموده اند انتخاب نمایند تا جامعه ای سالم داشته باشیم

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال