امام جمعه میانه: دستگیری شناور آمریکایی، نمایش اقتدار، هشیاری و تاثیرگذاری سپاه بود


امام جمعه میانه با اشاره به نهج البلاغه امام علی(ع)، در مورد گروهی از انسانها که از دین ابزاری برای رسیدن به خواسته های دنیوی کرده و آن را تفسیر به نفع می کنند هشدار داده افزود: لازم است خود مواظب باشیم که گرفتار چنین خصلتی نشویم و با شناخت و آگاهی، مواظب کسانی که این ویژگی را دارند باشیم و از آنان دوری کنیم و جزو انسانهایی باشیم که هم بصیرت داشته و هم به جامعه بصیرت ببخشند و مانند برخی در مقابل حق و باطل بی تفاوت نبوده و سکوت نکنیم.

به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز، این ویژگی را از خصائص منافقین عنوان کرده، گفت: چنین افرادی اگر دین با منافعشان در تضاد باشد، از آن تمکین نمی کنند درحالیکه مومن کامل الایمان کسی است که در دین تردید نکند و همه برنامه هایش را بپذیرد.

امام جمعه به تشریح دومین خصلتی پرداخت که امام علی(ع) نسبت به آن هشدار داده است؛ وی گفت: اینکه برخی انسان های دو رو، حق را کاملا می شناسند ولی عمداً خود را به تردید و اظهار بی اطلاعی می زنند تا برای عملکرد خود توجیه داشته و برای روز مبادا راه فرار داشته باشند و عدم تشخیص و مشتبه شدن را بهانه این کار قرار دهند.

حجت الاسلام حامدی فتنه 88 را مصداق همین خصلت و آزمون بزرگ الهی توصیف کرده، گفت: عده ای ظاهرا ادعا می کردند که تشخیص جبهه حق و باطل دشوار است، درحالیکه در برهه ای بخاطر شفاف نبودن فضا، دشوار بود ولی بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله) و تفکیک خطوط توسط ایشان، اکنون نیز عده ای هستند که به حق واقف هستند و به آن تردید ندارند.

وی به سالروز فرار شاه اشاره کرده، به موضوع مرگ اشرف  پهلوی، خواهر شاه که اخیرا به وقوع پیوسته پرداخته، تعبیر شبکه بی بی سی در توصیف وی به عنوان " بانویی که در شکل گیری ایران متمدن نقش تاثیرگذاری داشت. " را مضحک خوانده، افزود: با مراجعه به تاریخ و خاطرات نویسندگان و احوال این زن، معنای تمدن از نظر بیگانگان کاملا آشکار می شود و زنی که فقط  در بخش کوچکی از کارنامه بزرگ فضاحت زندگی خود مافیای تاثیرگذار دنیا در مواد مخدر بود مظهر تمدن از نظر غربی هاست و معاندین با ابزار رسانه به تطهیر خائنین و گناهکاران می پردازند.

امام جمعه با اشاره به روز غزه در تقویم جمهوری اسلامی، حمایت از مظلوم و توجه به وضعیت اسف بار غزه و معطوف نمودن توجهات دنیا به این سمت را خواستار شده، از آن به عنوان یک تکلیف دینی یاد کرد.

حامدی در ادامه با اشاره به دیدار مردم قم بمناسبت قیام 19 دی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان اجمالی نکاتی از فرمایشات ایشان در خصوص مباحث مختلف پرداخت.

 وی گفت: رهبر معظم انقلاب به موضوغ فتنه و کودتای رنگی سال 88 پرداختند و آن را با برخی از انقلاب های داخلی و خارجی مقایسه کرده و به تفاوت های چشمگیر آن اشاره کردند که این تفاوت ها رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام حامدی گفت: فتنه 88 را ناچیز تصور نکنیم زیرا حرکتی بود که جهان استکبار هرچه که داشت به گود آورد و برخی رئیس جمهورها با صراحت از لفظ براندازی استفاده کردند و با حمایت از کودتاگران به براندازی امیدوار بودند ولی نقاط قوت انقلاب و نهضت، بصیرت و آگاهی مردم و با رهبری تمام عیار، کودتا خنثی شد ولی باید کماکان مراقب بود زیرا دشمن همچنان بیدار و در پی رسیدن به اهدافش است.

امام جمعه میانه گفت: مقام معظم رهبری در مورد انتخابات، بیانات محوری داشتند و ایشان در ابتدا به اهمیت و تاثیرگذاری انتخابات پرداخته و بر مشارکت و حضور تعیین کننده مردم برای تعیین سرنوشت تاکید داشتند و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را از ارکان  و اساس مهم نظام برشمردند که با رای مردم انتخاب می شوند و دنیا این موضوع را رصد می کند و حضور حداکثری مردم، پشتوانه نظام، مشروعیت مسئولین و قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.

حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به انتخاب افراد اصلح از میان افرادی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند تاکید داشتند، افزود: این افراد در یک سطح و رده نیستند و باید از بین افراد تایید صلاحیت شده، به بهترین و اصلح ترین فرد که دارای سوابق و حال فعلی مورد تایید و ویژگی ها و معیارهای انقلاب اسلامی باشد رای داد.

وی در بحث فهرست های ارائه شده نیز گفت: به منشا و اعتبار فهرست ها دقت شود و در وضعیت اشخاصی که لیست ارائه داده اند شاخص های انقلابی بسیار مهم است و باید مجلسمان انقلابی باشد نه بی تفاوت و در برهه ای که نیاز به موضعگیری باشد صراحتاً حساسیت داشته و موضعگیری کند.

وی به موضوع ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی که یکی دیگر از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) بوده، پرداخته گفت:  بحث ریزش های انقلاب را پررنگ و برجسته کرده اند درحالیکه هر انقلابی ریزش دارد زیرا اهداف و منافع برخی متفاوت است به عنوان مثال، منافقین که خود جزو انقلابیون بودند و پس از انقلاب حزب جداگانه تشکیل دادند؛ انقلاب اسلامی به دنبال این افراد نیست زیرا حکومت جمهوری اسلامی بر مبنای دین مبین اسلام است نه سلایق و افرادی که به دنبال نفع خود می باشند؛ پس این ریزش ها  طبیعی است ولی رهبر انقلاب فرمودند که میدان را رصد می کنم و رویش ها به مراتب بیشتر از ریزش بوده و حماسه آفرینی در عرصه های مختلف علمی از رویش های همین انقلاب است که از همین انقلاب رشد و تعالی یافته اند.

امام جمعه میانه وارد موضوع اجرای برجام شده گفت: بنا به گفته های مقامات داخلی و خارجی، هفته آینده - اگر زیاده خواهی ها اجازه دهد و شیطنت نباشد- پس از تایید، مفاد برجام اجرا شود.

حامدی ادامه داد: ما به قدری با سرعت و عجله به تعهداتمان عمل کرده ایم که آنها را به حیرت واداشته ایم و اکنون منتظر قدم طرف مقابل هستیم و فعلا آنچه که دیده ایم فقط حرف و کارشکنی بوده و منتظر هستیم تا ببینیم طرف مقابل از بهانه های خود صرف نظر کرده و تحریم های ظالمانه برچیده شود و امید کسانی که تمام امیدشان به برجام است، بخشی از آن که رفع مشکلات است حل شود.

وی به نمونه هایی از بهانه تراشی های طرف مقابل پرداخته گفت: بحث حقوق بشر، برنامه های موشکی و حمایت از جبهه مقاومت و سپاه از جمله این بهانه هاست و اینها همه ناشی از زخم خوردن آنان از انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با تقدیر از همه نیروهای نظامی و انتظامی که در درون و بیرون خاک میهن اسلامی به تامین امنیت می پردازند، به افتخار آفرینی ها و اقتدار سپاه اشاره کرده گفت: افتتاح فازهای پارس جنوبی افتخار نشات گرفته از زحمات قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه است و اخیرا هم سپاه با دستگیری شناور آمریکایی که به بهانه خرابی تجهیزات وارد آبهای ایران شده بود و پس از عذرخواهی رسمی آزاد شد،  نمایش اقتدار، هشیاری و تاثیرگذاری سپاه بود و به همین خاطر سپاه خار چشم دشمنان است.

حامدی چنین ادامه داد که : این اتفاق اخیر، علاوه بر پیام به آمریکا و معاندین غربی، یک پیام و تلنگر برای حواس جمعی کشورهای منطقه به همراه داشت و آنها باید متوجه شوند که این اقتدار ایران برای منطقه امنیت آفرین است و نباید شیطنت نکنند و امثال برخی با بستن سفارتخانه و قطع رابطه به دنبال اهداف پشت پرده مانند ارتباط با اسرائیل هستند و در واقع شرط اسرائیل برای ارتباط با آنان، قطع رابطه با ایران است.

امام جمعه با تاکید بر اینکه امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه ممکن است افزود: توان نظامی ما در خدمت امنیت منطقه است و باید دست از شیطنت بردارند تا امنیت و آرامش به منطقه بازگردد و قبلا از سوی ایران هشدار داده شده بود که این تروریست پرورش یافته و حمایت شده توسط برخی، محدود به منطقه و کشورهای خاص نخواهد بود و حتی کشورهای معتدلی مانند اندونزی را هم درگیر کند.

حامدی در پایان به همایش ائمه جمعه استان اشاره کرده، اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر که در مجلس بصورت قانون تصویب شده را خواسته اصلی این همایش عنوان کرده، از تعلل در ابلاغ و اجرای آن ابراز تاسف نموده گفت: به اجرایی و عملیاتی شدن این قانون در اسرع وقت تاکید داریم و دستگاههای اجرایی موظف به حمایت از آمرین معروف و ناهیان منکر هستند.

رضا امامی- فردای میانه

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال