دختر ۲۱ ماهه که قادر به صحبت نیست + تصویر


به گزارش صدای میانه به نقل از الو دکتر ؛ کودک نوپایی که به خاطر آسیبی که یک تورمور بزرگ به تارهای صوتی‌اش وارد کرده بود قادر به صحبت نبود، برای اولین بار با زبان اشاره به پدرش گفت «دوستت دارم».

جنا اسمیت ۲۱ ماهه در هنگام زایمان توموری در گردن داشت که نای او را شدیدا تحت فشار قرار داده بود و همین پزشکان را مجبور کرد تا پیش از آنکه بخواهند تارهای نافراه او را ببرند، آن را جراحی کنند. غده‌ای که پزشکان در گردن جینا یافتند به نای او فشار زیادی وارد آورده بود.

آنها بعد از انجام سی-تی اسکن روی تومور او عمل بافت‌برداری انجام دادند چرا که در ابتدای کار تصور می‌کردند این یک تومور عضلانی است. اما چهار ماه بعد از آن، به این نتیجه رسیدند که این یک تومور سرطانی بوده و به هفت ماه شیمی درمانی نیاز دارد.


پزشکان به والدینش هشدار داده بودند که ممکن است زمان بهبودی او سال‌ها طول بکشد و او دیگر نتواند صحبت کند. اما والدین جنا سعی کردند بر این مشکل غلبه کرده و به کودکشان زبان اشاره بیاموزند.

آنها می‌گویند: وقتی تومور جینا برداشته شد، واقعا نفس راحتی کشیدیم، اما نگران تأثیر طولانی مدت این مسئله بر او بودیم. می‌دانستیم عملی که برای جراحی نای او انجام می‌شود می‌تواند باعث شود که او نتواند هرگز صحبت کند. اما دیدن «دوستت دارم یدر» با زبان اشاره، اشک را از چشمان پدرش جاری کرد.


مادر جنا سعی کرد خودش هم زبان اشاره را یاد بگیرد و حالا جنا با اصلاح اشتباهات والدینش، آنها را شرمنده می‌کند. از آنجایی که او به تازگی صداهایی از خودش در می‌آورد والدینش شدیدا امیدوارند که جنا بتواند طی سال‌های آتی صحبت کند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال