واکنش پزشکیان به اظهارات آقاتهرانی : امر به معروف از نظر آقایان یعنی بزنند و فلج کنند


به گزارش صدای میانه ؛ دکتر مسعود پزشکیان، وزیر دولت اصلاحات در واکنش به اظهارات خلاف آداب مرتضی آقاتهرانی گفت: امر به معروف از نظر برخی آقایان یعنی اینکه بزنند و افراد را فلج کنند. نماینده تبریز در مورد سخنان آقاتهرانی درباره آیت الله هاشمی‌رفسنجانی و رئیس جمهور اسبق کشورمان به سايت نامه‌نیوز گفت: گویا امر به معروف و نهی از منکر از نظر آقایان یعنی اینکه بزنند و افراد را فلج کنند در قرآن و گفتار رسول (ص) و امامان نیز گفته شده است که مردم را با رفتارتان به ایمان دعوت کنید. وی اظهار داشت: اوضاع و احوال کنونی جامعه ما به ویژه ناهنجاری‌های اخلاقی نتیجه رفتار همین دوستانی است که با چماق و زور می‌خواهند در جامعه اعتقاد و باورهای دینی را تبلیغ کنند. پزشکیان بیان کرد: اینگونه سخن گفتن از نظر ادبیات نیز درست نیست، اینگونه سخن گفتن نه تنها برای یک ریس جمهور و یا یکی از دلسوزان نظام بلکه برای یک فرد خاطی نیز به کاربردن این ادبیات مناسب نیست.

وی تاکید کرد: کسی که می گوید من استاد اخلاق هستم حق ندارد حکم برای افراد صادر کند و یا بخواهد آن را اجرا کند، اصلا اینگونه حرف زدن شایسته نیست. این نماینده مردم در خانه ملت گفت: درواقع اگر کسی هم خاطی باشد ربطی به اینها ندارد که بخواهند بیایندو برخورد فیزیکی کنند و از نظر قانونی و اعتقادی کسی که این کار را انجام می دهد خودش مجرم است و باید کسی خود همین افراد را امربه معروف و نهی از منکر کند که چرا خلاف قانون و اخلاق حرف می زنند و رفتار می کنند.

گفتني اينكه، مرتضي آقاتهرانی (معلم اخلاق دولت محمود احمدی‌نژاد) اخيرا گفته است:... بچه‌های حاج‌آقا (مصباح يزدي) هم معمولا مراعات این مسأله را باید بکنند که می‌کنند که نظرات ایشان باید دقیق اجرا شود و در حرم کارهایی از این قبیل انجام نمی‌دهند و واقعا هم هیچ موقع دنبال این کارها نبوده‌ایم. این‌طوری که نمی‌شود. به‌همین‌دلیل در صحبتی هم که‌ درباره آقای هاشمی‌رفسنجانی کردم گفتم اگر بنا بود امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فیزیکی بکنیم باور کن خاتمی و تو را می‌زدیم تکه‌پاره می‌کردیم!

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال