http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

جلوگیری از خودکشی در مترو + عکس

جلوگیری از خودکشی در مترو + عکس

جلوگیری از خودکشی در مترو + عکس

جلوگیری از خودکشی در مترو

متاسفانه آمار بالای خودکشی در مترو باعث نگرانی فزاینده ای در میان مردم شده است. به گزارش پارسناز متأسفانه همواره فرهنگ استفاده از فناوري، بسيار ديرتر از خود فناوري وارد بسياري از کشورها و از جمله کشور ايران مي شود.فرهنگ استفاده از قطار زير زميني (مترو) نيز از اين قاعده مستثني نبوده است

به عنوان نمونه اخیرا در يکي از ايستگاه هاي متروي تهران تابلوي تبليغاتي بسيار بزرگي را مي بينيم که بر روي آن با استفاده از تصاوير کارتونی اين مطلب به مخاطب منتقل شده است که با صرف چند دقيقه وقت در طول روز براي شستشوي بدن (استحمام)، شانه کردن موي سرو مسواک زدن پيش از ورود به مکان هاي عمومي (از جمله مترو و ساير وسايل حمل و نقل عمومي)، ديگر کسي بخاطر ظاهر ژوليده و بوي بد بدن و دهان شخص دچار حال به هم خوردگي نمي شود.

در برخي موارد نيز فرهنگ سازي به تنهايي چاره ساز نيست و نياز به اقدام عملي توسط مسئولين اجرايي مي باشد. به عنوان نمونه طرح بسيار خوب جلوگيري ازفعاليت متکديان و دست فروشان در داخل واگن هاي مترو (که البته منتقديني هم دارد) تنها از طريق فرهنگ سازي (اين که به مسافرين مترو بگوييم از اين افراد چيزي نخرند يا به متکديان پول ندهند) قابل اجرا نبود.

در رابطه با افزايش آمار تلفات ناشي از خودکشي يا مرگ تصادفي هموطنان بر اثر سقوط عمدي (خودکشي يا هُل داده شدن) يا غير عمدي (سقوط افراد ناتوان،نابينايان و کودکان، سقوط بر اثر سرگيجه يا شوخي) بر روي ريل هاي قطار در ايستگاه هاي مترو، در کنار پيشگيري از اين حوادث از طريق فرهنگ سازي رسانه اي و همچنين رفع مشکلات جامعه شناختي (مشکلات اقتصادي، مشکلات خانوادگي و  شکست هاي روحي بويژه در جوانان) منجر به خودکشي و آموزش به افراد جامعه براي مقابله منطقي با اين مشکلات، راه حل تکميلي ديگري نيز وجود دارد.

جلوگیری از خودکشی در مترو + عکس

در بسياري از کشورهاي پيشرفته جهان (از جمله کره جنوبي) براي پيشگيري از سقوط افراد و يا اشياء بر روي ريل هاي قطارهاي شهري (مترو) که علاوه برخسارات جاني، معمولا خسارت هاي مالي فراواني نيز در پي دارد، راهکار بسيار ساده اي در نظر گرفته شده است.

در اين روش در حد فاصل بين محل توقف قطار بر روي ريل ها و سکوي انتظار مسافران، يک سري درب شيشه اي نصب شده است که اين درب ها تنها زمانی باز مي شوند که قطار به طور کامل پشت درب توقف کرده باشد. بنابر اين ديگر امکان سقوط يا پرتاب بر روي ريل وجود ندارد. هر چند در نگاه اول اجراي اين طرح نيازمند هزينه خيلي زيادي مي باشد، اما حداقل مي توان ابتدا با اجراي آن در ايستگاه هاي مهم تر و شلوغ تر متروي تهران شروع کرد و به تدريج بااختصاص بودجه لازم در تمام ايستگاه هاي مترو اين کار را ادامه داد.

تصاوير فوق مربوط به اجراي اين سيستم در ايستگاه هاي قطار درون شهري کشور کره جنوبي مي باشد:

مطالب مرتبط:

نجات مرد 50 ساله ازخودکشی وحشتناک در متروی صادقیه +عکس18+

جزئیات خودکشی یا مرگ یک مرد در متروی تهرانپارس +عکس

خودکشی نافرجام زن جوان در مترو تهران

خودکشی وحشتناک پسر 25 ساله در مترو تهرانپارس

منبع: پارس ناز
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
شخصیت شناسی شکل بینی
ملکه زیبایی 25 ساله با حجاب و مسلمان شد ! عکس
شیوا رز، مک درموت بازیگر ایرانی هالیوود را ببینید/ تصاویر
جنجالی ترین مجریان ممنوع التصویر به تلوزیون بازگشتند!
صادق آزمند در Stage ترکیه شگفتی ساز شد/ عکس
شعر طنز و زیبای عشق دیجیتالی Funny poem
اس ام اس های قهر و دلتنگی
فال و طالع بینی روز شنبه 8 آبان 95
دانلود آهنگ جدید علی بابا و سبحان عابد خط به خط
روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه ۸ آبان ۹۵
استخدام کارشناس امور اداری،حسابدار،برنامه نویس در کرج
دور شدن جنگنده‌های ترکیه‌ از حریم‌ هوایی حلب با هشدار روسیه و سوریه
ویدیو فیلم اشتباه و صحیح کارها ( آپارات )
کیلیپ فیلم چیدمان منزل فانتزی در لاس وگاس +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم جمعیت رو به ازدیاد مردم در هفت برج آبان ۱۳۹۵ روز کوروش بزرگ
کیلیپ فیلم کدوم کفش خوشمل تره ؟؟ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم فلاکا مواد مخدری از آدم زامبی می سازد . ( آپارات )
فیلم گفتگو سلنا درمورده تبلیغ کوکاکولا ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم پونی های شاخدارم (برا رقابت) ( آپارات )
کلیپ فیلم دلقک های قاتل
تبلیغات