ابراهیم‌زاده: اصرار تیم امید بر آفسایدگیری اشتباه بود


وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی اسبق تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل می‌گوید قبل از حضور مهدی ترابی در ترکیب تیم امید یک کار تاکتیکی هم نداشت. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، منصور ابراهیم‌زاده درباره دیدار روز گذشته (جمعه) ایران و قطر در مرحله انتخابی المپیک 2016، اظها‌ر کرد: ما یک شروع خوب داشتیم و آخر بازی هم دست ما بود، اما شکاف‌های ظریفی در ترکیب تیم ‌ملی وجود داشت. قبل از آمدن ترابی هیچ کدام از بازیکنان جناحین چپ و راست تیم ‌ملی که میلاد و مهرداد محمدی بودند نتوانستند عبورهای یک نفره داشته باشند. وقتی چنین اتفاقی نمی‌افتد، باید به سمت کارهای ترکیبی برویم. ما حتی نتوانستیم کارهای ترکیبی دو نفره هم داشته باشیم.

 او ا‌ضافه‌ کرد‌: تیم قطر آگاهانه به سمت عقب رفته بود و مهاجمان آنها در طول بازی میان مدافعان تیم ‌ملی حضور داشتند. هیچ وقت این مهاجمان به کناره‌های زمین نیامدند و زمانی که توپی به کناره‌ها می‌آمد تغییر فضا می‌دادند. این مساله قابل توجهی است. ترکیب تیم ‌ملی در این دیدار 1-4-1-4 بود و علیرضا نقی زاده مقابل مدافعان تیم ‌ملی بازی می‌کرد و کریمی و رحمانی هم مقابل او قرار داشتند، اما قطری‌ها با ترکیب 2-4-4 خطی به میدان آمدند. در مقابل چنین تیمی باید حرکات ترکیبی داشته باشیم.

 مربی اسبق تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل در ادامه گفت: وقتی تیم آنها عقب می‌رفت و ما به سمت جلو می‌آمدیم نا خودآگاه خط آفساید تشکیل می‌شد، اما ما از ابتدای بازی اصرار به آفساید گیری داشتیم. نباید تفکر ما این چنین باشد. گل قطری‌ها روی آفسایدگیری اشتباه‌مان به دست آمد. مطمئنم که از گروه‌مان صعود می‌کنیم، اما برای مرحله بعد باید بر‌نامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

 ابراهیم‌زاده در مورد بازی کردن بازیکنانی مانند چشمی و کنعانی و دانشگر در پست‌های غیر تخصصی‌شان، اظها‌ر کرد: درباره این سوال باید مربی تیم ‌ملی جواب دهد. من نمی دانم که کنعانی در بازی‌های گذشته در چه پستی به میدان می‌رفته و بهتر است در این باره صحبتی نکنم، اما مساله محسوس این بود که کنعانی نمی‌توانست وظایف هجومی یک مدافع راست را انجام دهد. کارشناسان در فو‌تبا‌ل نوین معتقدند که اگر بازیکنان در پست‌های تخصصی و فوق تخصصی خود به میدان بروند بازی‌های به مراتب بهتری را به نمایش خواهند گذاشت.

 او همچنین نسبت به اعتراض برخی از اعضای کادرفنی تیم ‌ملی امید به حضور کارلوس کی‌روش در قطر و تماشای بازی‌های این تیم نیز، گفت: اعتقاد من این است که سرمربی تیم ‌ملی تا جایی که می‌تواند باید بازی تیم‌های زیر مجموعه خود را تماشا کند. این موضوع در تمامی کشورها رایج است و فکر نمی‌کنم تماشای بازی توسط کی‌روش مشکلی داشته باشد و اتفاقا این موضوع در آینده تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

 مربی اسبق تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل در مورد اظهارات محمد مایلی کهن پس از دیدار با قطر گفت: این موضوع به فدراسیون فو‌تبا‌ل باز می‌گردد که نتوانسته به خوبی اعضای زیر مجموعه خود را مدیریت کند. برخی صحبت‌ها بر روی بازیکنان هم تاثیرگذار است و آنها را از روند اصلی خودشان دور می‌کند.

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال