گزارش ویژه / بررسی همه شرایط صعود تیم المپیک از گروه؛ امیدِ بالای امیدها


وبسایت رسمی برنامه نود - شکست تیم المپیک ایران مقابل قطر در شب دوم مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا، شرایط گروه A رقابت‌ها را پیچیده کرد.
به گزارش سایت نود، با شکست ایران مقابل قطر، میزبان با شش امتیاز از دو بازی به صدر جدول رسید. تیم ایران با سه امتیاز از دو بازی در رده دوم گروه قرار دارد، سوریه با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده سوم ایستاده و چین بدون امتیاز در رده آخر ایستاده است.
از بین چهار تیم گروه‌های چهارگانه این رقابت‌ها دو تیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌کنند. اوضاع در گروه A با نتایج شب دوم حسابی پیچیده شد. قطر 6 امتیاز و چین بدون امتیاز هردو شانس صعود دارند. در ادامه قوانین حاکم بر این مسابقات و شرایط صعود تیم المپیک ایران را بررسی می‌کنیم.
براساس قوانین حاکم بر این مسابقات، ابتدا تیم چهارم که شانسی برای صعود ندارد از جدول کنار گذاشته می‌شود، سپس تیم‌ها به ترتیب امتیاز رده‌بندی می‌شوند. در صورت مساوی بودن امتیازها، تیمی که تفاضل گل بهتری داشته باشد بالاتر قرار می‌گیرد و در صورت مساوی بودن تفاضل گل، تیمی که گل بیشتری زده باشد بالاتر قرار می‌گیرد.
بعد از اعمال این سه شرط، به احتمال فاروان صعود تیمی که در پایان شب دوم امتیاز بیشتری داشته قطعی می‌شود. برای مشخص شدن تیم دوم گروه، بازی رو در روی دو تیمی که هنوز تکلیف آن‌ها مشخص نشده، اعمال می‌شود.


با این شرایط، اوضاع گروه ایران در شب آخر مرحله گروهی را بررسی می‌کنیم:
در شب سوم گروه A قطر 6 امتیازی با سوریه سه امتیازی و ایران سه امتیازی با چین بدون امتیاز دیدار می‌کنند.
پیروز شدن قطر و ایران
در این حالت قطر با 9 و ایران با 6 امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه راهی مرحله بعد می‌شوند.
پیروز نشدن قطر و ایران
قطر با یک امتیاز 7 امتیازی می‌شود و در صورت توقف ایران مقابل چین به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد می‌شود. در این حالت ایران و سوریه 4 امتیازی می‌شوند و ایران به دلیل پیروزی مقابل سوریه بالاتر از این تیم قرار می‌گیرد و به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد می‌شود.
پیروزی سوریه مقابل قطر، این تیم را 6 امتیازی می‌کند و در صورتی که ایران موفق به شکست چین نشود با 4 امتیاز پایین‌تر از سوریه و قطر حذف خواهد شد.
پیروز نشدن قطر و پیروز شدن ایران
سوریه با پیروزی مقابل قطر، با این تیم هم امتیاز (6 امتیاز) می‌شود. در این حالت ایران با پیروزی مقابل چین و رسیدن به 6 امتیاز، هم امتیاز با این دو تیم می‌شود. در این حالت ابتدا تفاضل و بعد از آن تعداد گل زده این سه تیم تکلیف تیم‌های برتر را مشخص خواهد کرد. نکته مهم اینکه در این حالت دیدارهای سه تیم مقابل چین محاسبه نمی‌شود و ایران باتوجه به پیروزی دو – صفر مقابل سوریه و شکست دو – یک مقابل قطر شانس بالایی برای صعود (حداقل به عنوان تیم دوم) خواهد داشت.
تیم ایران در صورت پیروزی مقابل چین و مساوی شدن بازی سوریه با قطر با 6 امتیاز بعد از قطر 7 امتیازی راهی مرحله بعد خواهد شد.
پیروز شدن قطر و پیروز نشدن ایران
قطر با پیروزی مقابل سوریه 9 امتیازی و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد می‌شود. در این حالت تیم ایران با تساوی مقابل چین 4 امتیازی می‌شود و بالاتر از سوریه 3 امتیازی صعود می‌کند.
پیروز شدن سوریه و ایران
سوریه با پیروزی مقابل قطر و ایران با پیروزی مقابل چین 6 امتیازی می‌شوند. در این حالت ابتدا تفاضل گل و بعد گل زده تیم اول را مشخص می‌کند.
پیروز شدن سوریه و پیروز نشدن ایران
سوریه با پیروزی مقابل قطر به 6 امتیاز می‌رسد. در این حالت اگر ایران موفق به شکست چین نشود، سوریه به عنوان تیم اول و قطر به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد می‌شوند.

39046

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال