http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بعد از دعوای پرسپولیس و استقلال سر ورزشگاه شهید کاظمی /شهردار امروز تصمیم آخـر را می‌گیـرد


بعد از دعوای پرسپولیس و استقلال سر ورزشگاه شهید کاظمی /شهردار امروز تصمیم آخـر را می‌گیـرد

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس و استقلال صاحب ورزشگاه اختصاصی شدند؛ این خبر خوشحال‌کننده آخرین روزهای هفته گذشته بود که اتفاق خوبی برای این دو باشگاه پر از مشکل به حساب می‌آمد اما از دل این اتفاق خوب هم کلی حاشیه بیرون آمد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود و به نقل از ایران ورزشی چندی قبل در جلسه مسوولان شورای شهر تهران و به پیشنهاد علیرضا دبیر دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی در مناطق 18 و 19 تهران - که به لحاظ هزینه نگهداری برای شهرداری مشکلاتی را به وجود آورده‌اند - به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شدند تا این دو باشگاه ضمن استفاده از امکانات این دو ورزشگاه، از آنها نگهداری هم بکنند.

استقلال: ورزشگاه به نام حجازی کلنگ خورد

در لحظات ابتدایی انتشار این خبر اعلام شد که ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا (ع) به ترتیب به تیم‌های استقلال و پرسپولیس اختصاص خواهد یافت اما پس از دقایقی خبری دیگر در این ارتباط منتشر شد که در آن نام ورزشگاه‌ها تغییر یافته بود. خبری که سایت باشگاه پرسپولیس روی خروجی‌اش قرار داد، از این موضوع حکایت می‌کرد که شهید کاظمی به پرسپولیس و امام رضا(ع) به استقلال واگذار می‌شود.

آن روز به خاطر اصل ماجرا و اتفاقی که رخ داده بود هیچ کس به این جابه‌جایی و جزییاتش توجه نکرد تا اینکه مسوولان باشگاه استقلال در تماس با مسوولان ورزش شهرداری مدعی شدند که ورزشگاه کاظمی باید به آنها تعلق بگیرد و دلیل محکمی هم برای این ادعای خود داشتند.

مقداد نجف‌نژاد، رییس هیات‌مدیره استقلال گفت: «روزی که بنا شد تا کلنگ اول احداث ورزشگاه شهید کاظمی را بزنند آن را به نام زنده‌یاد مرحوم ناصر حجازی بر زمین زدند و در این مدت هم ورزشگاه به این منظور در حال احداث بود که در نهایت مورد استفاده استقلال قرار بگیرد. در خبر اول هم به همین شکل اعلام شد اما به یکباره صحبت‌های تازه‌ای شنیدیم.»

وی مشخصا اعلام کرد نه تنها او بلکه تقریبا همه مسوولان باشگاه استقلال که از سال‌های گذشته در جریان این موضوع بودند در این چند روز درباره این جابه‌جایی سوالاتی را مطرح کردند و به همین منظور قرار است برای روشن شدن تکلیف این ماجرا به دیدار شهردار تهران بروند.

البته جالب اینجاست که سپند توفیقی دبیر هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در مصاحبه روز چهارشنبه خود با خبرگزاری‌ها صراحتا اعلام کرده بود باشگاه استقلال از ابتدا دنبال ورزشگاه شهید کاظمی نبوده و این باشگاه از چندی قبل برای اختصاص ورزشگاه امام رضا (ع) به تیم‌های پایه استقلال با مسوولان ورزش شهرداری نامه نگاری کرده است.

واکنش دبیر به هجوم سرخابی‌ها به اینستاگرامش

از طرفی پرسپولیسی‌ها هم نسبت به این قضیه حساسیت زیادی نشان دادند تا ورزشگاه کاظمی را از آن خود کنند. جالب اینکه در سایت‌های هواداری برخی هواداران پرسپولیس از دوستداران این تیم خواسته بودند تا مثل استقلالی‌ها به صفحه اینستاگرام قالیباف و دبیر بروند و از آنها بخواهند ورزشگاه کاظمی به پرسپولیس داده شود.

این اتفاق البته با پاسخ علیرضا دبیر در اینستاگرامش مواجه شد: «دوستان سلام و ادب، ممنون برای حساسیتی که نسبت به تیم مورد علاقه تون دارید و خدا رو شکر که فوتبال هنوز علیرغم ورزشگاه‌های خالی، هوادارهایی داره که برای زنده نگه داشتنش اینقدر پای کار و حساس هستند. به هرحال بعد از سال‌ها پیگیری، با حمایت اعضای محترم شورای شهر، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صاحب ورزشگاه اختصاصی می‌شوند. این مهم‌ترین اتفاق ممکن برای شما به عنوان مالکین واقعی این دو تیم هست. از این به بعد دیگه فقط جزییاتی مثل اینکه کدوم ورزشگاه به کدوم تیم واگذار بشه باقی می‌مونه که تصمیم گیری درباره اون، طبق قانون جزو مسوولیت‌ها و اختیارات شهردار تهران هست. امیدوارم تصمیمی عاقلانه و منصفانه با حضور مدیران عامل هر دو باشگاه توسط شهرداری اتخاذ بشه. به امید روزی که هر دو ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی جای سوزن انداختن نداشته باشند.»

از کنایه طاهری تا موضع منفعلانه کاشانی

در این میان واکنش مدیران پرسپولیس هم جالب بود. طاهری سرپرست باشگاه که معتقد است حتی اگر ورزشگاه شهید کاظمی به پرسپولیس تعلق بگیرد به خاطر مسائل امنیتی و گنجایش ورزشگاه امکان انجام بازی‌های این تیم در این ورزشگاه وجود ندارد، در این خصوص موضع سیاستمدارانه‌ای گرفت و بدون اینکه مقابل استقلالی‌ها قرار بگیرد به آنها کنایه زد: «باید بگویم موضوع استادیوم برای استقلال را هم خود ما استارت زدیم چرا که پیش از این صحبت‌هایی شده بود اما به دلیل تغییرات مسکوت بود. وقتی که فضا را مناسب دیدم این مساله پیگیری شد و در حال انجام شدن است.»

اما عجیب آنجا بود که جعفر کاشانی رییس هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس که خودش تلاش زیادی برای تحقق این اتفاق کرده بود موضع منفعلانه‌ای در خصوص بحث اخیر داشت: «من اطلاعی از اینکه این ورزشگاه به نام چه کسی بوده، ندارم اما هنوز اینکه 2 ورزشگاه اهدایی از سوی شهرداری چگونه میان 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس تقسیم می‌شود، قطعی نشده است. با این حال معتقدم که فرقی نمی‌کند کدام ورزشگاه برای استقلال باشد و کدام برای پرسپولیس. یکسری قهرمانان بزرگ کشور در شورای شهر هستند و این کار ارزشمند را انجام دادند، پس نباید با این صحبت‌ها ارزش کار آنها پایین بیاید.»

تعیین تکلیف در جلسه امروز با قالیباف

بعد از بالا گرفتن ماجرا محمد رضایی مسوول ورزش شهرداری نسبت به ماجرا واکنش نشان داد و با تاکید بر اینکه حرفی مبنی بر اینکه کدام زمین به کدام تیم واگذار شود مطرح نشده، گفت: «این موضوع باید مورد کارشناسی قرار بگیرد تا ببینیم که کدام زمین به کدام باشگاه واگذار شود. برای ما تفاوتی ندارد که کدام زمین به کدام تیم تعلق پیدا کند. کارگروهی برای حل مشکلات تشکیل شده است که برای واگذاری زمین‌ها به دو باشگاه همه جوانب امر را در نظر می‌گیرد.»

به هر حال امروز جلسه‌ای در دفتر محمد قالیباف با حضور نمایندگان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود تا در نهایت مشکل پیش آمده یک بار برای همیشه حل شود. از باشگاه استقلال مقداد نجف‌نژاد و از پرسپولیس جعفر کاشانی در آن حضور پیدا می‌کنند.

قرار است در این جلسه معرفی از ورزشگاه‌ها به اطلاع نمایندگان دو باشگاه برسد و طرح‌های مدنظر شهرداری برای اداره این دو مجموعه هم به سمع و نظر نمایندگان دو تیم خواهد رسید.

در این نشست مسوولان شهرداری درباره حفظ و نگهداری این دو مجموعه با مسوولان سرخابی صحبت خواهند کرد.

57189

 

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دهقان نسب: مگر قحط الرجال آمده است که غیر سینمایی ها در سینما مدیریت می کنند؟/ رأس مشکلات سینماگران بیکاری، بی بیمه ای و بی مسکنی است
قتل مرموز زن ایرانی و خودکشی مرد آمریکایی
استخدام کارمندروابط عمومی وامور فرهنگی درانجمن اهدای عضو ایرانیان
ظریف تهران را به مقصد مسکو ترک کرد
کلیپ فیلم سوپ مرغ و تره فرنگی + پخش
نمونه مدل مانتو خانم آنا نعمتی، نازنین بیانی و مرجانه منتخب در نمایش اختصاصی متولد ۶۵ (۵ عکس)
(تصاویر)جشن فارغ التحصیلی دانشجویان در لیبی در خرابه های دانشگاه بنغازی
(تصاویر)جشن فارغ التحصیلی دانشجویان در لیبی در خرابه های دانشگاه بنغازی
عکسی جالب از بیل گیتس در 18 سالگی و 61 سالگی
گریم رضا کیانیان و رویا نونهالی، بازیگران جدید "شهرزاد 2"
پیام تبریک اوباما بمناسبت ازدواج فریال گواشیری دستیار ایرانی اش+تصویر
تکنیک های تعجب آور و غریب برای ترمیم پوست بدن
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه حواشی صعود تیم ملی جوانان به جام جهانی – ورزش۳
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه ۱۰ گل برتر دیدارهای دورتموند شالکه
مغز مثل پوست بدن سالمند می شود
بوتولیسم مرگبارترین نوع مسمومیت غذایی
پلیس داکوتا ۱۴۱ بومی آمریکایی را بازداشت کرد
اتحادیه عرب، سازمانی متشکل از دولت ها نه ملت ها
پوتین:روسیه چاره ای جز پاکسازی لانه تروریستها در حلب ندارد
انیمیشن «ناسور» در بازگویی داستان تاریخی و دینی اش و همچنین استفاده از قابلیت های انیمیشن سازی بسیار موفق عمل کرده است
تبلیغات