چراغپور: کادرفنی تیم امید مدرن و بُرنده فکر نمی‌کند


وبسایت رسمی برنامه نود - کارشناس فوتبال ایران گفت: در رقابت‌های مقدماتی المپیک تا به امروز شاهد بوده‌ایم که کادرفنی تیم امید مدرن و برنده فکر نمی‌کند و به همین دلیل فکر می‌کنم برای صعود به المپیک کار بسیار سختی داریم. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، جلال چراغپور در خصوص شکست تیم فوتبال امید ایران مقابل قطر در رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا گفت: ابتدا باید بگویم ما به احتمال زیاد از گروه فعلی صعود خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد هرچند نباید چین را دست کم گرفت. صحبتی که می‌خواهم انجام دهم مربوط به فرد یا گروه خاصی نیست بلکه مشکلی است که بیش از 40 سال  است تیم امید دارد.

وی ادامه داد: تیم امید 40 سال است اشکال ساختاری و معماری دارد. این تیم در مقاطعی از این 40 سال بازیکنانی داشته که سطح آنها حتی فراتر از فوتبال آسیا بوده و در اروپا بازی کرده‌اند. مشکل اصلی تیم امید در سالیان گذشته چه با حضور مربیان داخلی و چه خارجی، تبدیل بازی انفرادی به بازی تیمی بوده یعنی تبدیل play به game مشکل داریم. این مشکل در بازی با قطر هم کاملاً به چشم می‌آمد یعنی از نظر بازی نفری به مراتب برتر از قطری‌ها بودیم اما از نظر کار تیمی آنها برتر از ما بودند.

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: در واقع یکی از مشکلات اساسی ما پایین بودن درک متقابل تیمی بازیکنان ما از یکدیگر در بازی‌های پرفشار است. نام‌های بازیکنان ما روی کاغذ اسامی بزرگی است اما در کار تیمی مقابل قطر حرکات خوبی را شاهد نبودیم. قطر در این تورنمنت تیم متوسطی است که نشان داده فوتبالی منظم و با حوصله را انجام می‌دهد و شکست مقابل قطر زنگ خطر را برای ما به صدا در آورده است.

چراغپور تأکید کرد: در این تورنمنت تا به امروز شاهد بوده‌ایم که کادرفنی تیم امید مدرن و بُرنده فکر نمی‌کند. برای صعود به المپیک آثار مدرن و هماهنگ بازی کردن در تیم امید را نمی‌بینم و اگر همانند بازی با سوریه به گل رسیده‌ایم به دلیل جرقه‌های فردی بازیکنان ما بوده است. در واقع موج ناشی از حرکات فردی بازیکنان تا جایی تیم را پیش می‌برد به طوری که برای بردن یک بازی داشتن یک ستاره کافی است. برای موفقیت در یک تورنمنت، یک تیم لازم است و با این سبک بازی کار بسیار دشواری برای صعود داریم.

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال