نحوه محاسبه جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی


بر اساس اعلام اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا به علت استقبال چشمگیر متقاضیان و درخواست های مکرر افرادی که به هر علت نتوانسته اند در طرح جریمه مشمولان غایب شرکت کنند، این طرح تا پایان دی ادامه می یابد و این دسته از افراد باید درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) در مهلت مقرر به ثبت برسانند. 

بر اساس این اطلاعیه ، متقاضیان ثبت نام شده در مرحله اول این طرح تا 20 آذر فرصت داشتند مبلغ جریمه در نظر گرفته شده را واریز کنند و از کارت معافیت بهره مند شوند.

سردار ابراهیم کریمی ، ثبت نام جریمه مشمولان غایب ، آخرین مهلت جریمه مشمولان غایب

سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی در این باره اظهار داشت: مشمولان غایب که قصد استفاده از این طرح را دارند تنها تا 4 روز دیگر می توانند برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 320 هزار نفر ثبت نام کرده اند، تاکید کرد: به هیچ عنوان این طرح قابل تمدید نیست.

نحوه محاسبه میزان جریمه مشمولان غایب به شرح ذیل است:

- زیر دیپلم 10 میلیون تومان.

- دیپلم 15 میلیون تومان.

- فوق دیپلم20 میلیون تومان.

- لیسانس25 میلیون تومان.

- فوق لیسانس 30میلیون تومان.

- دکتری غیرپزشکی35 میلیون تومان.

- دکتری پزشکی 40میلیون تومان.

- پزشکان متخصص و بالاتر50 میلیون تومان.

- به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال 10درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

- بر اساس این قانون، مشمولان غایب متاهل از 5 درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از 5 درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول.

- اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی.

- اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزند. (در صورت که متاهل بودن)

مشمولان غایب پس از تکمیل موارد بالا به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کرده و برای ثبت درخواست ضروری اقدام می کنند.

همچنین، مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و یا از طریق تماس با سامانه تلفن گویا به شماره 096480 می توانند در جریان اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند.

گفتنی است، بر اساس بند (ط) تبصره 16 ماده واحده قانون بودجه سال 1393 مجلس شورای اسلامی، مشمولان غایب دارای بیش از 8 سال غیبت ، از 15 اسفند 93 در این طرح ثبت نام کردند.

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال