5 نکته مهم برای گرم کردن خانه بدون بخاری


برای گرم کردن خانه در فصل زمستان چه کار کنیم ؟

در فصل های سرد سال مصرف انرژی ، بخصوص گاز بسیار بالا می رود ، چون اکثر مردم بدون توجه به هدر رفتن انرژی در منزل خود هر چه هوا سردتر می شود فقط شعله های بخاری یا شومینه را زیادتر می کنند و یا تعداد وسایل گرمایشی را افزایش می دهند. این در حالی است که اگر به گوشه و کنار خانه خود دقت کنند و یا لباس گرمتر بپوشند می توانند در مصرف انرژی صرفه جویی فراوانی انجام دهند.

5 نکته مهم برای گرم کردن خانه بدون بخاری ، بخاری ، مصرف انرژی

در این مطلب نکاتی را آموزش می دهیم که با استفاده از آنها می توانید بدون صرف انرژی بیش از حد خانه ای گرم و راحت داشته باشید. برای آنکه در فصل سرما گرم بمانید و قبض هایتان زیاد نشود این ایده های هوشمندانه را امتحان کنید.

 شکاف پنجره ها را ببندید

قاب اطراف پنجره را برای پیدا کردن درزهایی که ممکن است هوا از آن خارج شود چک کنید. حتی یک درز کوچک گرمای زیاد را از خانه بیرون کرده و سرمای زیادی را وارد می کند. شکاف های قاب پنجره که هوا ممکن است از آن عبور کند یا قاب دور شیشه پنجره که شامل میله های چوبی بین شیشه ها نیز می باشد را با نوار درزگیری کنید.

نکات مهم برای گرم کردن خانه بدون بخاری ، مصرف انرژی ، شومینه


جهت پنکه سقفی را تغییر دهید

با برعکس کردن جهت گردش موتور پنکه سقفی، پنکه هوای گرم را از سقف به پایین هل می دهد. اگر فکر می کنید پنکه تنها برای فصل گرما می باشد اشتباه می کنید. با برعکس کردن جهت گردش موتور در زمستان، یعنی در جهت عقربه های ساعت، پنکه هوای گرم را از سقف به پایین هل می دهد.

برای گرم کردن خانه در فسل زمستان چه کار کنیم ؟ ، شومینه ، وسایل گرمایشی

 
مطمئن شوید پرده ها مناسب اند

 زمانی که بیرون آفتاب است می توانید پرده ها را کنار زده و نوری که به شیشه می تابد خانه را گرم می کند. اما شب ها پرده ها را بکشید تا با سرمای بیرون مقابله کنند. اگر برای زمستان از پرده های کلفت تر استفاده کنید نتیجه بهتری می گیرید.

درز زیر درب را ببندید
اجازه ندهید هوای سرد از زیر در وارد خانه ی شما شود. چون این هوا مقدار زیادی از گرمای خانه شما را به هدر می دهد.کاری که نیاز دارید این است که با چیزی درز زیر در را ببندید.

روی زمین قالیچه بیندازید

برای گرمای بیشتر از قالیچه های پشمی استفاده کنید

 آیا می دانید گرما می تواند از تخته های کف عبور کند؟ برای پیشگیری از قالیچه های عایق مانند قالیچه های پشمی استفاده کنید تا گرما داخل خانه بماند. بعلاوه قالیچه زیر پای شما نرم تر و بهتر از کف خواهد بود.

برای گرم کردن خانه از قالیچه های پشمی استفاده کنید ، وسایل گرمایشی ، بستن شکاف پنجره‌ ها


اتاق های بی استفاده را ببندید

اگر اتاقی دارید که فقط برای مهمان است درب آن را ببندید. اگر اتاقی دارید که فقط برای مهمان است نیازی نیست پول خود را صرف گرم کردن آن در تمام زمستان کنید. مطمئناً این اتاق زمانی که بدون استفاده بماند کاملاً سرد خواهد شد اما حداقل پول خود را برای گرم کردن آن هدر نداده اید.

نحوه گرم کردن خانه به همراه صرفه جویی در انرژی ، بستن شکاف پنجره‌ ها ، پنکه سقفی

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال