پیشرفت جدید زنان عربستانی/ بدون حضور همسرتان در هتل اقامت کنید


زنان عربستانی و گردشگران خارجی برای اولین بار در عربستان اجازه پیدا کردند که بدون حضور محارم در هتل‌ها اقامت داشته باشند.

اجازه اقامت به زنان عربستانی در هتل‌ ها

 هیأت عمومی گردشگری عربستان برای اولین بار اجازه داد که زنان عربستانی یا گردشگران خارجی بدون حضور (مَحرم) در هتل‌ها اسکان پیدا کنند. روزنامه «عکاظ»، در شماره روز شنبه (امروز) نوشت که پیش از این زنانی که به عنوان گردشگر به این کشور سفر کرده بودند یا شهروندان عربستانی حق نداشتند بدون حضور مردان اعضای خانواده‌ شان که به آنها محرم باشند در هتل‌ها اقامت داشته باشند. این سازمان اعلام کرده همچنان قانون منع اقامت افراد زیر 18 سال بدون اعضای خانواده و والدین ممنوع است.

قوانین عربستان، چارچوب‌های سختی را برای زنان این کشور در نظر گرفته است، یکی از عجیب ترین قانون‌ها در عربستان ممنوعیت رانندگی برای زنان است. زنان عربستانی تا سال 2004 از داشتن شناسنامه جداگانه محروم بوده و هویت آنها ابتدا در شناسنامه پدر و بعد از آن شناسنامه همسر ثبت می‌شده است.


منبع:خبرگزاری فارس

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال