امام جمعه میانه: مدیران در انتخاب افراد مجموعه، شایسته سالاری را ملاک قرار دهند


امام جمعه میانه با اشاره به نهج البلاغه امام علی (ع)، به اهمیت شایسته گزینی در دستگاهها پرداخته، به انتخاب مشاورین و همکاران مومن در مجموعه کاری بر اساس شایسته سالاری تاکید کزد.
به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در جلسه درس اخلاق این هفته که به میزبانی اداره فنی و حرفه ای در حسینیه سپاه میانه برگزار شد، گفت: افراد انتخابی در مجموعه کاری باید به دور از زد و بند، کوتاهی و قصور در امور محوله و آلوده به چنین رفتارهای ناشایستی باشند و مدیران نباید از چنین افرادی استفاده کنند. 
امام جمعه میانه کوتاهی و قصور در کارها را به هر بهانه ای از جمله میزان حقوق دریافتی را مصداق تمام و کمال ظلم توصیف نموده، گفت: وقتی مسئولیتی سپرده می شود باید به نحو احسن اجرا شود ولی برخی میزان حقوق را بهانه برای کوتاهی در مسئولیت محوله توجیه می کنند که این عذر بدتر از گناه است و اگر پرداختی کم است اصراری بر حضور چنین فردی در مجموعه نیست و باید فرد متعهد و شایسته جایگزین گردد.
وی ادامه داد: یک مسئول می تواند در هر مجموعه از افراد شایسته بهره برده، شایسته سالاری را ملاک قرار داده، بحث های حزبی و جناحی را دخیل نکرده و کار را به خوبی پیش ببرد.
حامدی تاکید کرد: مسئولیت های مهم و کلیدی به آنهایی که لکه سیاه در پرونده دارند سپرده نشود زیرا چنین فردی، شایسته، صاحب رای و فکر نبوده و مدیر باید بداند که قحط الرجال نیست و انسانهای مفید و شایسته برای انتخاب، در جامعه هستند.
امام جمعه میانه، کم هزینه و قانع بودن، یاری گر بودن و دلسوزی در امور کاری و خلوص در کارها و نداشتن سَر و سِرّ با دیگران و مورد اطمینان بودن را از ویژگی های افراد شایسته انتخاب برای کار در مجموعه ها برشمرده افزود: مدیران مجموعه ها علاوه بر اینکه باید بطور کامل بر امور مسلط و دانش داشته باشند و هرچند به زیرمجموعه اطمینان کامل داشته باشند باید نگاه ویژه ای به موضوع بررسی و کنترل چگونگی انجام کار در مجموعه تحت اشراف، به دور از سوء ظن، داشته باشند، زیرا ممکن است خواسته یا ناخواسته زیرمجموعه دچار اشتباه شده و یا سلیقه ای رفتار کرده و تصمیم نادرستی اتخاذ کند و آسیب آن در سطح اول به محموعه و سپس به جامعه خواهد رسید.
گفتنی است جلسات درس اخلاق، پنجشنبه هر هفته به میزبانی یکی از ادارات، برای روسای ادارات شهرستان برگزار می گردد.

عکس و خبر: رضا امامی - فردای میانه / fardayemiyaneh.ir


 

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال