http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تیغ زنی پدر زن با حقه های سینمایی

تیغ زنی پدر زن با حقه های سینمایی


 فرار از بدهی‌های به روش غیر معمول

ربودن داماد

چند روز مرد میانسالی به یکی از کلانتری‌های پایتخت مراجعه کرد و شکایتی درباره ربوده شدن دامادش را پیش‌روی کارآگاهان پلیس قرار داد. او در مورد جزییات ماجرا به ماموران گفت: «امروز صبح یک تلفن ناشناس به من شد که مردی آن سوی خط می‌گفت دامادم را ربوده‌اند و در ازای آزادی‌اش تقاضای پول دارند. از آنجایی که من در بازار آهن کار می‌کنم و مرد ثروتمندی هستم، تصور می‌کنم گروگانگیران با آگاهی از ثروتمند بودن من دست به این آدم‌ربایی زده‌اند و چون دامادم همیشه در بازار کمک حال من بوده و با من کار می‌کرده، او را ربوده‌اند تا در ازای آزادی‌اش پول ٤٠٠میلیونی را پرداخت کنم. آنها گفتند اگر پای پلیس را وسط بکشم، قطعا دامادم را به قتل می‌رسانند ولی من پیش از انجام هرگونه اقدامی تصمیم گرفتم شکایت کنم.»
بازداشت آدم‌ربا
با اعلام این شکایت، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و به دستور احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات دراین‌باره آغاز شد. ماموران در نخستین گام از تجسس‌های خود به ردیابی تلفن همراه شاکی پرداختند و درنهایت موفق به شناسایی آدم‌ربا شدند. درنهایت این مرد پس از شناسایی، در یک عملیات ازسوی ماموران دستگیر شد ولی پس از بازداشت این آدم‌ربا، اثری از داماد ربوده‌شده، پیدا نشد. بنابراین مرد جوان تحت بازجویی‌های پلیسی و قضائی قرار گرفت.
اعترافات عجیب
این مرد در بازجویی، اعترافات عجیبی را پیش‌روی پلیس قرار داد و پرده از راز یک آدم‌ربایی ساختگی و نقشه زیرکانه داماد جوان برداشت. او به ماموران گفت: «من هیچ مردی را گروگان نگرفته‌ام. ماجرا از این قرار بود که یک روز دوست صمیمی‌ام به نام وحید به سراغ من آمد و گفت پدرزنم مرد ثروتمندی است.
او گفت که با یک نقشه حساب‌شده، می‌توانیم از این مرد پول زیادی به جیب بزنیم. برای همین سناریویی طراحی کرد و از من خواست تا با پدرزنش تماس بگیرم و بگویم که دامادش را ربوده‌ام. او گفت با اینکار پدرزنم پول زیادی در ازای آزادی او می‌پردازد.
در این مدت هم وحید خودش را گم و گور کرد و به من گفت پس از تماس با پدرزنش درخواست ٤٠٠‌میلیون تومان پول کنم. وحید گفت اگر بتوانم این پول را از پدرزنش بگیرم، من هم سهم زیادی در آن خواهم داشت. برای همین به خاطر مبلغ زیاد این پول وسوسه شدم و قبول کردم که اینکار را انجام دهم ولی اصلا تصورش را نمی‌کردم که گیر بیفتم. چون وحید این اطمینان را به من داده بود که هیچ‌وقت پدرزنش موضوع را با پلیس درمیان نمی‌گذارد و سعی می‌کند بی‌سروصدا این مشکل را حل کند.»
آدم‌ربایی ساختگی برای فرار از بدهی
با این اعترافات، تحقیقات کارآگاهان برای داماد فراری آغاز شد و درنهایت این مرد پنجشنبه‌شب گذشته درحوالی میدان خراسان و در مخفیگاه خود در دام پلیس گرفتار شد.او که از دستگیرشدن خود، به شدت شوکه شده بود، در بازجویی‌ها به ناچار به جرم خود اعتراف کرد و گفت: «خیلی‌وقت بود که بدهی‌های زیادی داشتم و نمی‌دانستم چطور می‌توانم آنها را پرداخت کنم. مشکلات مالی‌ام روز به روز بیشتر می‌شد و به هر دری می‌زدم، فایده‌ای نداشت. به خاطر این موضوع زندگی‌ام داشت از هم می‌پاشید، درصورتی که پدرزنم آن‌قدر ثروت داشت که این پول‌ها برایش مثل پول خرد بود. با این حال اصلا کمکم نمی‌کرد و با وجود این‌که می‌دید تا چه اندازه گرفتار شده‌ام، باز هم اهمیتی نمی‌داد.
حتی همیشه سعی کردم که با کار زیاد و کمک به پدرزنم در بازار بتوانم توجه او را جلب کنم تا شاید او هم کمکی به من کند ولی فایده‌ای نداشت تا این‌که تصمیم گرفتم هرطور شده پول بدهی‌هایم را جور کنم و از پدرزنم پول بگیرم. برای همین بدون درنظر گرفتن عواقب کارم، به دوستم پیشنهاد دادم تا موضوع ربوده‌شدنم را مطرح کند. می‌خواستم از این طریق از پدرزنم پول بگیرم و از آنجایی که او مرد پرمشغله‌ای بود، تصور نمی‌کردم وقت خود را با شکایت و پیگیری تلف کند. با خودم گفتم چون مبلغ درخواستی کم است، او قبول می‌کند و این پول را پرداخت می‌کند اما نمی‌دانستم که دستم رو می‌شود و نقشه‌ام لو می‌رود.» با اعترافات این مرد بازپرس احمد بیگی دستور تحقیقات بیشتر در این زمینه را صادر کرد و دو متهم نیز با قرار قانونی روانه بازداشتگاه شدند.
منبع:روزنامه شهروند

منبع: سیمرغ
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اشرفی زاده: بیماری عجیبی در سینمای ما حاکم شده که می توان آن را «سندروم جشنواره زدگی» نامید/ یک اثر سینمایی باید برای مخاطبان انبوه ساخته شود
استخدام منشی و مسئول دفتر مدیریت در شرکت بهستان
فیلم زدن پایگاه تجمع گروهک تروریستی داعش به وسیله پهباد ( آپارات ) -دانلود و پخش
دانلود آهنگ حامد پهلان مسئله
«عصبانی نیستم» بدون مجوز در سطح شهر پخش شد
تیپ بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم رم +عکس
عکس و مشخصات مخوف ترین جنگنده ساخت ایران
احتمالا بازی دیگری از مجموعه The Order: 1886 عرضه خواهد شد
آخرین خبرها از «زیر سقف دودی»/ پوران درخشنده به فجر ۳۵ می‌آید
استخدام بهیار | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
خیال شکست ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به شدت زمین گیر و درمانده است
دانلود قسمت ۷ هفتم سریال معمای شاه با لینک مستقیم شبکه یک
نرخ سود تسهیلات صادراتی به 11 درصد کاهش ‏یافت
اس ام اس های عاشقانه ی اشک
فال و طالع بینی روز 1 شنبه 2 آبان 95
«سارا و آیدا» این هفته در تهران کلید می‌خورد/ معرفی بازیگران جدید
استخدام متخصص سئو در شرکت سالیان سفر امین
فیلم انگیزشی، قاصدک +( آپارات ) پخش
رادیو اربعین همزمان با ایام اربعین حسینی شروع بکار کرد | فرکانس رادیو اربعین
سیاستمدار عراقی: به دستور بغدادی، 59 سرکرده داعش اعدام شدند