روحانی در مجلس/ ارائه بودجه 95 و افزایش حقوق 12 درصد/ تبریک برای اجرای برجام


بودجه 95 و برنامه ششم امروز به بهارستان می رود، افزایش حقوق 12 درصد...

رئیس جمهور در صحن علنی مجلس:

روحانی: برجام دستاورد ملت و همه قوا بود

 برجام یک فضا و فرصت جدید است با از آن برای پیشرفت کشور بهره بجوییم

رئیس جمهوری بااشاره به اینکه آنچه ما در برجام به دست آوردیم دستاورد ملت و همه قوا بود نه تنها دولت، اظهار کرد: این دستاورد، دستاورد همه ارکان نظام، هر سه قوه و نیروهای مسلح بود.حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه علنی مجلس با اشاره به به اینکه اگر نیروهای مسلح ما ثبات و امنیت را در کشور حفظ نمی‌کردند و کشور ما آرام نبود ، امکان موفقیت در مذاکرات به وجود نمی‌آمد اظهار کرد: برجام حرکت ملی و منافع آن برای ملت و کشور است. و در این راه همه حتی نقادان به ما کمک کردند تا با دقت بیشتری راه را ادامه دهیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:‌امیدوارم در ادامه راه هم همه با هم باشیم. برجام فقط یک فضا و یک شرایط نوین است و باید از این فضا به نفع رشد ، توسعه کشور و رفاه مردم پیشرفت کشور و پیشرفت و ثبات وامنیت منطقه استفاده کنیم. این امکان پذیر نیست مگر این که همه با هم باشیم.
رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه با بیان اینکه در برجام جناحی بر جناحی پیروز نشد بلکه ملت ایران است که پیروز شده است تصریح کرد: در برجام کسی شکست نخورد؛ نه در داخل کشور ونه کشورهایی که با ما مذاکره می‌کردند. از برجام همه خوشحالند جز صهیونیست‌ها، آتش افروزان، تفرقه افکنان میان امت اسلامی و افراطیون آمریکا، بقیه همه خوشحالند، برجام راه توسعه و پیشرفت و تعامل با جهان را به وجود می‌آورد.

روحانی همچنین افزود: من خوشحالم که بعد از پیروزی بزرگ ملت ایران در پیچیده‌ترین پرونده سیاسی تاریخ معاصر ، برای اولین بار از خانه ملت به مردم عزیزمان تبریک می‌گویم.مردم بزرگ ایران با صبر، و مقاومت و ایستادگی و فدای جان و خونشان درراه تثبیت حقوق و آرمانهای انقلاب اسلامی ایستادند و بهترین دیپلماتهای خود را به صحنه رویارویی با قدرت‌های بزرگ فرستادند و با حمایت از آنها و متانت و بردباری به موفقیت و پیروزی رسیدند.

رئیس جمهور با تشکر از حمایت‌ها و پشتیبانی رهبرمعظم انقلاب، نمایندگان مجلس، هیات رئیسه مجلس و به ویژه رئیس مجلس گفت:رهبری معظم انقلاب در تمام مراحل مذاکرات راهنما، حامی و هادی ما بودند و چارچوب های مذاکرات را مشخص کرده و همواره ناظر دقیقی بر این حرکت مهم تاریخی بودند، همچنین رئیس مجلس هم در شورای عالی امنیت ملی و هم در جلسات عالی هسته‌ای همواره بهترین حمایت ها و کمک‌ها را از مسیر توفیق ملت انجام داده است . لازم می‌دانم از همه ارکان و قوای نظام تشکر و سپاسگزاری کنم.
رئیس جمهوری که برای ارائه لوایح برنامه ششم و بودجه 95 به مجلس رفته است لحظاتی پیش این لوایح را تقدیم مجلس کرد.
رئیس جمهوری را حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، محمدباقر نوبخت و محمد جواد ظریف و جمعی از وزرا و معاونین دولت یازدهم همراهی می‌کنند.

photo_2016-01-17_09-28-40.jpg

.......................................................................................................................................................................
ارائه لایحه بودجه در فضای گرم اجرای برجام

روحانی: دولت دو لایحه برنامه ششم و بودجه را در شرایط لغو تحریم‌ها تقدیم مجلس می کند.

به گزارش فارس: از رهبری که از آغاز تا پایان در همه مراحل راهنما بودند و حامی و هادی بودند و چارچوب‌های این مذاکرات را مشخص کردند و همواره ناظر دقیقی بر این حرکت مهم تاریخی بودند صمیمانه تشکر میکنم.
آنچه به دست آمد دست آورد هر سه قوه و ملت و نیروهای مسلح بود.
اگر نیروهای مسلح امنیت را تامین نمیکردند امکان موفقیت در مذاکرات نبود.
همه یاری کردند حتی نقادان هم به ما کمک کردند تا با دقت بیشتری راه و مسیر را ادامه بدهیم.
در برجام جناحی بر جناحی پیروز نشده است ملت ایران است که پیروز شده است.
در زمینه تقدیم لایحه برنامه ششم و بودجه 95 قبل از هر چیز اشاره به چرایی تاخیر میکنم ما میتوانستیم هر دو این لایحه را در آذر تقدیم مجلس کنیم اما زمان ارائه لایحه با زمان اجرایی شدن توافق هسته ای و لغو تحریم ها تقارن پیدا کرد.
دولت به لحاظ انعکاس خارجی و حساسیت در این موضوع صلاح نمیدانست لایحه را براساس فرض بر رفع تحریم ها تقدیم مجلس کند.
امیدوارم نمایندگان تا پایان اسفند لوایح را به تصویب نهایی برسانند.
امروز افتخار دارم که دو لایحه برنامه ششم و بودجه را در شرایطی به مجلس تقدیم کنم که  تحریم ها لغو شده است.
هرگونه مناقشات بیهوده و انحرافی که ما را از حرکت در راستای ارتقای معیشت مردم باز دارد حرکتی انحرافی است.
..............................................................................................................................................................................

لاریجانی در صحن علنی مجلس: 

به گزارش خبرآنلاین: دیشب آخرین گام برای برداشته شدن تحریمها انجام گرفت، این اهمیت استقامت ملت را نشان میدهد.
در حل این مسئله در دوران اخیر نقش آفرینی رهبر انقلاب بسیار ارزشمند و هدایت های ایشان راهگشا بود.
امیدواریم دوره جدیدی برای ایران رقم بخورد.

..............................................................................................................................................................................

روحانی در مجلس:

گزارش تابناک: مذاکرات گذشته یکی از برگهای زرین تاریخ ایران است
قدرتهای بزرگ را وادار کردیم فعالیت هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند.
موفقیت به دست آمده اعتماد به نفس ملی را افزایش داد.
رفع تحریم ها گشایش های بزرگی برای اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد.
همه به ما کمک کردند، حتی نقادان هم به ما کمک کردند تا با دقت بیشتری راه را ادامه دهیم.
توافق هسته ای نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی کشور خواهد بود.

منبع: ایسنا/ خبرآنلاین / تابناک/ فارس

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال