خسروی: زرق و برق سکه، عدالت داوران را کمرنگ نکند


وبسایت رسمی برنامه نود - کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: از داوران خواهش می‌کنم اگر زرق و برق سکه به میان آمده است، بی‌انصاف نشوند و بدانند که اقدامات چه کسانی بوده است که این جوایز به آنها تعلق گرفته است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی خسروی، در خصوص اینکه چرا در مراسم تجلیل از داوران شرکت نکرد، گفت: ابتدا باید عنوان کنم که مسائلی از سوی برخی داوران مطرح شد که بی‌انصافی است. همیشه و در همه این سال‌ها کارشناسان داوری نه تنها هیچ گونه درآمدی از فوتبال نداشته‌اند، بلکه همواره با توجه به مسئولیتی که دارند سعی می‌کنند، مسائل زشت و زیبای داوری را مشخص کنند که این به نفع فوتبال است.

وی ادامه داد: همانطور که دیدید هیچ کدام از کارشناسان به این مراسم دعوت نشدند و از بین پیشکسوتان هم افرادی دعوت شدند که کمیته داوران در 10 سال اخیر حتی به آنها نظارت هم نداده بود. این در حالی است که خیلی از زمان‌‌ها کارشناسان داری به درد داوران خورده‌اند و مسائلی را مطرح کرده‌اند که به نفع آنها بوده است. از سوی دیگر یک عده از کارشناسان همیشه جوابگو هستند، اما آیا با آنها باید این گونه رفتار شود؟

خسروی درباره جوایزی که روز گذشته به داوران اهدا شد و اینکه عده‌ای اعتقاد داشتند نباید جوایز دوره گذشته که سس مایونز بود رسانه‌ای می‌شد، گفت: اگر همین کارشناسان در مرداد ماه گذشته مسائل مربوط به سس‌های اهدایی را رسانه‌ای نمی‌کردند، آیا دیروز شاهد سکه باران داوران و اهدای البسه شیک و یکنواخت داروی به آنها بودیم یا آیا شاهد اهدای ساعت‌های مچی به همه داوران و پیشکوستان بودیم. حتی برخی داوران که سکه هم گرفتند به دنبال دریافت ساعت و لوح بودند. اگر این طور است چرا برخی داوران به کارشناسان گفتند که سس‌ها را فراموش کنید و ما جبران می‌کنیم.

کارشناس داوری افزود: هفته گذشته اسپانسر به داوران لیگ دسته اول یک ساک حمام و تی‌شرت و شلوار هدیه داد و ما همان زمان این موضوع را رسانه‌ای کردیم و گوشزد کردیم که شأن داوران بیشتر است و حتماً اسپانسر به این موضوع توجه کرده که آن جوایز را به لیگ برتری‌ها داده است. این موضوع ثابت می‌کند که رسانه‌ای کردن این موضوع باعث شد تا جوایز بهتری به داوران اهدا شود.

وی تأکید کرد: اتفاقا بحث سس مایونز از خانواده داوران بیرون آمد و آنها خواستند این موضوع رسانه‌ای شود. آنها به کارشناسان اطلاع دادند که این موضوع اتفاق افتاده است.

خسروی افزود: اولاً که دست اسپانسر درد نکند. خیلی ممنونیم که آنها حرکت رو به جلویی انجام دادند و در نیم فصل از داوران تقدیر کردند. اما یک سکه و دو سکه برای داوران ارزشی ندارد و ارزش آنها بیشتر است، همچنان که فدراسیون فوتبال برای یک سوت فغانی در باشگاه‌های جهان 10 سکه به او اهدا کرد که او هم این سکه ها را به خانواده شهید اهدا کرد.

وی تصریح کرد: از داوران خواهش می‌کنم اگر زرق و برق سکه به میان آمده است، بی‌انصاف نشوند و بدانند که اقدامات چه کسانی بوده است. بدانند که چه کسانی برای آنها تلاش کردند و بدون چشم‌داشت به اینکه اسپانسر بخواهد به آنها چیزی بدهد، این کارها را انجام دادند.

خسروی در مورد عدم حضور در مراسم روز گذشته تأکید کرد: عموماً کارشناسان داوری از سوی فدراسیون فوتبال به جاهایی دعوت می‌شوند که سایر مردم هم دعوت می‌شوند مثل بدرقه تیم امید یا تیم ملی یا رونمایی هایی که می‌شود. در ثانی به هر صورت یک عده همیشه داخل گود هستند و یک عده خارج از گود. آنها که داخل هستند به خاطر تدریس و نظارت باید از همه چیز تعریف کرده و یا سکوت کنند اما عده ای که بیرون هستند و چیزی هم نمی‌گیرند، خودشان انتخاب کرده‌اند که کارشناسی کنند و این مسیری است برای خود انتخاب کرده‌اند.

وی یادآور شد: بهتر بود علاوه بر پیشکسوتان داوری که به این مراسم دعوت شدند حدود هفت هشت ناظر داوری هم به این مراسم می‌آمدند. آنها در تماس‌هایی که داشتند دلخوری خود را ابراز کرده و ای کاش آنها هم دعوت شده و از آنها تجلیل می‌شد. از سوی دیگر اعضای کمیته داوران هم در این جلسه حضور نداشتند و خیلی هم دلخور هستند که چرا به مراسم نرفتند.

خسروی در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: از سال 80 و اولین دوره لیگ برتر بدعت تقدیر از داوران گذاشته شد و یادم هست همان زمان هم داور ماه داشیم که چند بار بنده داور ماه شدن و در پایان فصل هم من به همراه جلال مرادی و مسعود مرادی کاندیدای سوت طلایی و نقره ای شدیم. پس فدراسیون نگوید برای اولین بار این اتفاق می‌‌افتد و قبلاً هم بوده است.

وی درخصوص انتخاب‌هایی که روز گذشته صورت گرفت، گفت: یک داور با یک سوت در ماه به عنوان داور ماه انتخاب شده است اما داورانی هستند که 3 سوت در ماه زده‌اند و انتخاب نشده‌اند که این هم به میانگین نمرات آنها مربوط می‌شود. پس باید روی این موضوع هم آسیب شناسی کرد.

این کارشناس داوری در مورد اینکه گویا نقش حسین عسگری در تشکیلات داوری دوباره پررنگ شده است گفت: خوشحالم که او مجددا در تشکیلات داوری فعال شده است و مسئول کلاس‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول به خصوص در تست ها بوده است. این نشان می‌دهد اسدی از برکناری عسگری پشیمان شده و مجدداً خواسته تا او در تشکیلات داوری باشد.

وی در پایان با انتقاد از رفتار کمیته داوران اظهار داشت: دیروز عنوان شد که به داورانی که در تست‌ها رد شده‌اند دیگر داوری نمی‌دهند. اما آنها مجدداً باید کمتر از 20 روز دیگر یک تست دیگر بدهند. به خصوص جهانبازی که در این کشور بار داوری را کشیده و حتی دربی را هم قضاوت کرده است.

 

2051

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال