خانم‌ها شما فرشته نجات شوهرتان نیستید!


به گزارش زنان کویر ، ،اعظم بیانلو روان‌شناس بالینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افراد در روابط نزدیکشان نیاز به فداکاری دارند در واقع یکی از نشانه‌های عشق، خطرکردن و فداکاری برای طرف مقابل است. زن و شوهرهایی که برای یکدیگر فداکاری می‌کنند احتمال رضایت از زندگی در آنها بیشتر است و شادتر زندگی می‌کنند.

 
بیانلو گفت: همیشه مسائلی که باید از خودمان فداکاری نشان دهیم به مسائل ساده و پیش پا افتاده‌ای ختم نمی‌شود و آسان نیستند در مقابل ممکن است شرایطی پیش بیاید و بدون آنکه مرد نیز بخواهد از خواسته‌های خود در برابر خواسته‌های زن کوتاه بیاید زن همچنان به رفتار فداکارانه خود ادامه می‌دهد و یک نوع عدم تعادل قدرت در رابطه به وجود بیاید که زن با اینکه از این رفتارها خشنود نیست ولی به مدت طولانی و یا مادام‌العمر به رفتارهای فداکارانه خود ادامه می‌دهد.
 
وی افزود: این گونه زنان دچار اختلال شخصیت وابسته هستند یعنی به دنبال فردی هستند که در زندگی او فرد درجه دوم و یا سوم باشند و برای کسب رضایت و توجه آن فرد رفتارهای ایثار و فداکاری بیش از حد نشان می‌دهند.
 
وی ادامه داد: معمولا این گونه زنان، اعتماد به نفس پایینی دارند و به لحاظ مهارت‌های فردی و اجتماعی بسیار ضعیف می‌باشند، معمولا ممکن است از نظر تحصیلات در سطح پایینی باشند و یا زنانی که شغلی برای خود دارند و قدرت زندگی مستقل و مدیریت کردن زندگی شخصی خود را به تنهایی ندارند از خود بیشتر نشان دهند.
 
این روان‌شناس خاطرنشان کرد: در کوتاه مدت ممکن است شوهرانی که همسرانشان نسبت به آنها رفتارهای فداکارانه نشان می‌‌دهند از این رفتار استقبال کنند و این رضایت همسر، زن را ترغیب می‌کند که بیش‌تر اینگونه رفتارها را از خود نشان دهد تا مورد تایید بیشتری قرار بگیرد.
 
وی در پایان ادامه داد: ولی این رفتارهای فداکارانه افراطی در طولانی‌ مدت باعث می‌شود که شوهرانشان هم خسته شوند و گاهی ممکن است به عنوان رفتاری مزاحم قلمداد شود.
انتهای پیام/
آخرین اخبار
خانه و خانواده
ازدواج
افراد در روابط نزدیکشان نیاز به فداکاری دارند، در واقع یکی از نشانه‌های عشق، خطرکردن و فداکاری برای طرف مقابل است.
برچسب‌ها: 
زن و شوهر
زنان
روانشناس
همسر
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال